0x0000007b Windows 7: причини появи і як їх усунути

Вітаю всіх читачів мого блогу і знову Тришкин Денис на зв’язку.

Порівняно недавно я зустрівся з досить неприємною проблемою. Під час роботи за комп’ютером у мене з’явився синій екран смерті і помилка 0x0000007b Windows 7. Спробувавши вирішити цю задачу самостійно, зрозумів, що це ні до чого не привело. Довелося деякий час витратити на «плавання» в Інтернеті. Вивчивши багато статей, мені вдалося все ж з’ясувати проблему та її рішення, ніж я і хочу поділитися.

Що означає поява помилки?

Ця проблема виникає зазвичай при завантаженні Windows 7. Вона вказує на те, що спеціальне програмне забезпечення (драйвер), не змогло форматувати системне пристрій, з якого відбувається завантаження. У більшості випадків таким є жорсткий диск.

Важливо! Часто цю помилку можна сплутати з 0xc000007b. Остання з’являється зовсім з інших причин. Будьте уважні.

Опис проблем і варіанти усунення

Існує кілька випадків, під час яких може виникнути описувана ситуація. Відштовхуючись від причин, застосовуються різні методи вирішення.

Помилка з’являється під час установки операційної системи

Проблема виникає при установці ОС на пристрій. У більшості випадків це відбувається через те, що відповідне установче програмне забезпечення не містить потрібних драйверів для взаємодії з жорстким диском.

Вийти з ситуації можна двома способами:

 1. Знайти новий образ з Windows, і використовувати саме його для установки.

 2. Варіант на увазі зміну налаштувань материнської плати через BIOS.

Для цього потрібно перед завантаженням операційної системи зайти у відповідний розділ комп’ютера. На стаціонарних пристроях і багатьох ноутбуках використовується кнопка «Del». Іноді для входу в меню потрібно натиснути «F1»,«F11»,«Esc»Або інші клавіші – все залежить від виробника головною плати і встановлених заводських параметрів.

Потім знайти рядок «SATA mode», В якій встановлений режим«AHCI». Його то й потрібно поміняти на «IDE».

збільшити

Справа в тому, що на відміну від попередніх версій Windows, в сьомий передбачено автоматичне підключення функції прискорення роботи жорсткого диска. При цьому деякі інші компоненти не готові до цього.

До появи проблем користувач нічого не міняв

Іноді неполадки з’являються не в результаті будь-яких змін, а самі по собі, наприклад, при запуску гри. У більшості випадків це вказує на виникнення помилок на жорсткому диску. Перше, що необхідно зробити – перевірити вінчестер на наявність таких.

Для цього потрібно скористатися відповідним майстром:

 1. Заходимо в вікно «виконати»За допомогою меню«Пуск»Або поєднання клавіш«Win + R».

 2. пишемо «cmd»І підтверджуємо наші дії.

  збільшити

 3. Відкривається командний рядок, де потрібно ввести «chkdsk c: / r».

 4. Після необхідно підтвердити здійснення сканування під час наступного завантаження операційки.

В результаті система повинна перевірити жорсткий диск на наявність проблем. Якщо вони будуть виявлені, швидше за все потрібно задуматися про придбання нового HDD. Якщо ж ні – збої на програмному рівні. Як виправити проблему? Просто – в більшості випадків неполадки усуваються перевстановлення ОС.

Нерідко буває, що користувач просто не може дістатися до робочого столу і всіх можливостей ОС, так як комп’ютер не вантажиться, видаючи синій екран, відповідну помилку і постійно перезавантажується. Для вирішення проблеми потрібно скористатися спеціальним інструментом.

консоль відновлення

Для роботи потрібно взяти диск або флешку з образом операційної системи, які використовувалися для установки діючої оболонки. Далі виконуємо прості рухи:

 1. Встановлюємо носій у відповідний роз’єм.

 2. Заходимо в BIOS і виставляємо завантаження з підключеного пристрою. Зберігаємося і перезавантажуємося. Більш детально про те як це зробити
  ви можете прочитати в цій статті.

 3. Далі часто з’являється напис, яка повідомляє, що потрібно натиснути будь-яку клавішу для продовження.

 4. Потім ми потрапляємо на початкове вікно установки Windows 7, де нам буде запропоновано вибрати мову. Натискаємо далі. Тут внизу знаходиться активне посилання «Відновлення системи». Натискаємо.

 5. Потім, слідуючи підказкам вибираємо «командний рядок».

 6. Як і було описано вище, прописуємо «chkdsk c: / r».

Після цього всі знову має працювати в нормальному режимі. У будь-якому випадку, зникла проблема чи ні, після появи подібного роду неполадок, бажано задуматися про проведення повної діагностики обладнання, віддавши його фахівцям. Нерідко аналіз призводить до висновку, що просто почав частково виходити з ладу жорсткий диск. Рішення просте – покупка нового компонента.

Проблеми під час старту програми

У деяких ситуаціях з’являється помилка при запуску програми. І це супроводжується написом, типу: «Для виходу натисніть Ок». Звичайно ж, нас таке нітрохи не влаштовує, так як все ж потрібно зайти в програму.

Багато користувачів відзначають виникнення проблеми при запуску фотошопу. Це пов’язано з тим, не відбувається належної взаємодії з файлами, які тим чи іншим чином відносяться до відеокарти. У більшості випадків ними є так звані бібліотеки, що мають розширення * .dll.

Така проблема вирішується декількома способами. Перший – найпростіший і швидкий. Для цього перед завантаженням Windows потрібно натиснути клавішу «F8». З’явиться декілька варіантів появи системи. Нас цікавить той, в якому зазначено «Запуск останньої вдалої …». Вибираємо його і чекаємо. Якщо все пройшло успішно, завантажиться потрібна нам оболонка.

Якщо ж цього не сталося – пробуємо другий спосіб. Він часто допомагає, якщо комп’ютер запускається на нову материнську плату. Метод полягає в перевстановлення всіх важливих пакетів, що відповідають за роботу відеокарти. Для цього буде достатньо всього лише встановити нові драйвера, або просто заново використовувати наявну версію.

Якщо ви не знаєте, яке саме обладнання підключено, я допоможу вам це з’ясувати:

 1. Заходимо в «Панель управління“, а потім “Диспетчер пристроїв».

 2. Натискаємо на відеоадаптери. З’являється компонент, який відповідає за картинку на нашому моніторі.

  збільшити

 3. Читаємо виробника і вирушаємо на його сайт, де і шукаємо відповідне програмне забезпечення.

Як бачите, в залежності від початкових умов залежить і вирішення проблеми. Головне – не варто відразу робити кардинальних дій, типу перевстановлення ОС або покупки нового вінчестера. Можливо, все ще обійдеться. Спершу необхідно точно з’ясувати причину проблеми, а тільки потім щось робити.

Сподіваюся, вам допоможе ця стаття. Передплачуйте і розповідайте про моєму блозі своїм друзям. До зустрічі в наступних статтях.

Ссылка на основную публикацию