1 квітня: розігруємо близьких і колег

1 квітня, він же День сміху, він же День Дурня – єдиний законний день в році, коли прийнято не ображатися на розіграші. Вразлива, нестабільна і розвивається операційна система Windows є ідеальним майданчиком для розіграшів. Піди знай, що виникла проблема – цей результат розіграшу близьких або колег по роботі, або компанія Microsoft знову намудрила щось в черговому оновленні, а потім буде чемно вибачатися в своєму блозі. А може в систему проник вірус? Нижче розглянемо 5 ідей, як розіграти близьких і колег за допомогою Windows.

1. Картинка замість справжнього робочого столу

Найпростіший спосіб пожартувати над товаришами – замінити картинку на робочому столі Windows скріншотом з відображеними ярликами, самі ж ярлики приховати. Природно, працює цей спосіб тільки на новачків. Робимо скріншот робочого столу з розміщеними на ньому ярликами і зберігаємо його в затишному місці диска. Далі на робочому столі викликаємо контекстне меню, тиснемо «Вид» і знімаємо галочку відображення значків.

1

Далі йдемо по шляху збереження скріншота і в його контекстному меню вибираємо «Зробити фоновим зображенням робочого столу».

Тепер, як би жертва розіграшу не намагалася запустити обрану програму з ярлика на робочому столі або відкрити кошик, у неї це не вийде.

***

Наступні способи розіграшу за допомогою Windows вимагають участі сторонніх VBS-скриптів – сценаріїв запуску певних дій. Для кожного обраного способу потрібно завантажити відповідний VBS-скрипт, помістити його в яке-небудь віддалене місце на комп’ютері і налаштувати його запуск на потрібний час за допомогою планувальника завдань Windows. Приклад створення завдання по запуску VBS-скрипта якраз був розглянутий напередодні в статті сайту «Робота з планувальником завдань Windows». Скрипти-розіграші в автозавантаження краще не додавати, щоб дати можливість жертві відігратися шляхом перезавантаження комп’ютера. А саме це роблять в першу чергу користувачі Windows, коли з системою трапляються неполадки. Планувальник завдань Windows дозволить налаштувати запуск скриптів більш гнучко, зокрема, з певною періодикою, що не підв’язаною до якихось очевидним системним процесам типу завантаження Windows або виконання входу в неї. Внаслідок чого розіграш вийде більш непередбачуваним.

Роботу скриптів бажано протестувати на комп’ютері жертви розіграшу, і, якщо скрипти будуть перехоплені антивірусом, їх необхідно додати в виключення (білий аркуш) останнього. Викладені нижче скрипти не несуть реальної загрози комп’ютеру, але «параноїдальні» режими роботи окремого захисного ПЗ можуть ці скрипти розцінювати як загрозу в рамках природного відсотка помилкових спрацьовувань.

2. Піратська версія Windows

Скрипт «Піратська версія Windows» буде актуальний в застосуванні до тих, хто соромиться або боїться того, що використовує нечесним способом активовану Windows, але вперто продовжує це робити. Скрипт запускає таке ось є частиною текстового:

Суть цього жарту полягає в тому, що на питання «Ви використовуєте піратську версію Windows?» Можна відповісти «Ні» або «Скасувати». При натисканні цих кнопок є частиною текстового не зникне. Воно зникне тільки після натискання кнопки «Так». Але обіцяних в повідомленні блокування Windows і знищення даних, природно, не буде.

Завантажити скрипт «Піратська версія Windows»

Текст системного повідомлення можна відредагувати і замінити його на свій варіант – компрометуючий питання, на який жертва розіграшу не хотіла б відповісти «Так». Для цього файл скрипта потрібно відкрити за допомогою блокнота (пункт в контекстному меню «Відкрити за допомогою …»).

4

І замінити текст в лапках, позначений синім блоком.

3. Форматування диска С

Повідомлення про майбутній форматуванні диска С без права вибору через недостатній рівень користування ПК – провокація для амбітних і самовпевнених людей. Скрипт «Форматування диска С» видає таке ось повідомлення:

Жарт не працюватиме на тих, хто знає, що форматування диска С в працюючої Windows, причому засобами її ж самої, неможливо. Але і сторонні цього понервувати лише до моменту натискання «Ок». Скрипт закриється і, природно, ніякого знесення Windows не буде.

Завантажити скрипт «Форматування диска С»

Як і в попередньому випадку, текст нібито системного повідомлення можна замінити на свій вимисел, помістивши його між лапками вихідного тексту.

***

Розглянуті вище скрипти закриваються при натисканні жертвою розіграшу потрібної кнопки в повідомленні. Дія тих, що будуть описуватися нижче, необхідно відключати вручну шляхом зняття процесу wscript.exe в диспетчері завдань Windows. У системах Windows 8.1 і 10 це робиться у вкладці «Подробиці».

А в Windows 7 – у вкладці «Процеси».

Якщо ці скрипти НЕ будуть додані в автозавантаження, відповідно, проблема сама по собі зникне після перезапуску системи.

4. Виїжджає дисковод

Скрипт «Виїжджає дисковод» змушує виїжджати і заїжджати дисковод комп’ютера по колу, поки дію скрипта не буде скасовано.

Завантажити скрипт «Виїжджає дисковод»

5. Імітація вірусу

Найжорсткіший розіграш – агресивний вірус, що проник в Windows. Скрипт «Імітація вірусу» запускає на чорному тлі низку жахливих повідомлень.

А потім активно і хаотично запускає командний рядок, провідник, блокнот і калькулятор. Після закінчення запланованих дій сценарію «вірус» стихне, але його робота відновиться, як тільки жертва зробить клік мишею або натисне будь-яку клавішу. І так по колу, поки скрипт не буде закритий.

Ссылка на основную публикацию