10 емуляторів, які перетворять ваш комп’ютер в ретро консоль


10 емуляторів, які перетворять ваш комп’ютер в ретро консоль

Багато з нас в виросли на тих чи інших відео-іграх. Супер Маріо, Тетріс, Пакман – все це частина нашого дитинства, і іноді в пориві меланхолії ми хочемо знову зіграти в ці ігри, але, на жаль, їх не так легко знайти.

В якості альтернативи зіграти в них можна за допомогою емулятора прямо за своїм персональним комп’ютером. Існує ряд емуляторів відео-ігор, які відтворюють різні консолі з минулого.

У нашій статті ми розповімо про 10 програмах, які допоможуть знову зануритися в відео ігри дитинства. Перш, ніж ми приступити до їх опису, варто відзначити, що всі ці програмні забезпечення законні, а ось скачування ROM-зображень (копій гри у вигляді ПО) в інтернеті – немає.

1. RetroArch

Доступний на: Windows, Mac OS X, Linux, мобільні пристрої

RetroArch – це емулятор, який здатний запускати гри практично з усіх ретро консолей. З домашньої консолі ви зможете запускати гри Playstation 1 і їх більш ранні версії; що стосується портативних ігрових консолей, то вони підтримують гри Game Boy Advance і більш ранні.

В основі RetroArchлежат ядра, і кожне ядро ​​імітує консоль; наприклад, у GBA, як і у NES, буде своє окреме ядро. Це означає, що нові емулятори можна звернути в ядра і запустити на RetroArch. Фактично, існує можливість запускати його на різних сучасних консолях.

2. OpenEmu

Доступний на: Mac OS X

OpenEmuчастічно копіює Retroarch, але мета першого полягає в наданні Mac-подібного досвіду. Тут ви знайдете галерею ігор, за допомогою якої зможете з легкістю привести свою колекцію в порядок. Завантаження програми за замовчуванням не повторює Retroarch, чого не скажеш про кількість консолей. Однак це все ж експериментальна версія інструменту, так що хіба мало що ще може змінитися.

Якщо ви власник Mac і великого числа старих відео ігор, то, поза всяким сумнівом, OpenEmu послужить вам відмінну службу. Завдяки OpenEmu і його прекрасного призначеному для користувача інтерфейсу ви зможете систематизувати свою колекцію, адже програма допомагає давати ігор назва.

3. Dolphin

Доступний на: Windows, Mac OS X, Linux

Dolphin – це GameCube / Will емулятор, а також єдиний на даний момент емулятор, який здатний імітувати консоль сьомого покоління (PS3 / Xbox 360 / Wii), причому робити це добре. Dolphin відрізняється високим рівнем сумісності, так що велика ймовірність, що ваші улюблені ігри будуть працювати і на вашому пристрої, яким би вони не було.

Крім того, даний емулятор дозволить запускати GameCube гри на широкому HD-екрані, навіть якщо гра його не підтримує. Емулятор знаходиться в процесі постійного доопрацювання, остання з яких дає своїм користувачам можливість підключитися до Wi-Fi з’єднання Nintendo. Одним словом, якщо ви зупините свій вибір на Dolphin, то чекайте постійних поліпшень і нововведень.

4. PCSX2

Доступний на: Windows, Linux

Немає нікого сумніву в тому, що в наші дні Playstation 2 є однією з найбільш продаваних консолей; і з PCSX2 ви зможете випробувати всі її гри. Єдиний мінус полягає в тому, що даний емулятор в силу структури внутрішніх елементів PS2 передбачає наявність дійсно потужного комп’ютера. Однак якщо ви виконаєте цю умову, в ваших руках опиняться всі доступні на цій платформі гри.

PCSX2 базується на системі Т-Блок, і за допомогою певних пристроїв ви можете поліпшити якість своїх ігор до HD. Зверніть увагу, що існує версія для Mac, але вона давно застаріла, і ніяких оновлень так і не з’явилося.

5. PPSSPP

Доступний на: Windows, Mac OS X, Linux, мобільні пристрої

PPSSPP – це воістину новий симулятор для PSP ігор. Він був створений одним із засновників Dolphin і, як і Dolphin, простий в установці і пропонує широкий спектр PSP ігор.

У вас навіть є можливість перенести туди свої попередні досягнення в PSP і продовжувати гру з того моменту, на якому ви зупинилися. PPSSPP як і раніше знаходиться в процесі вдосконалення, так що вас постійно будуть радувати свіжими опціями і доробками.

6. DeSmuME

Доступний на: Windows, Mac OS X, Linux

DeSmuMEполностью повторює Nintendo консоль з двома екранами, переносячи їх на екран вашого монітора. Миша тут використовується в якості сенсорного олівця для введення даних. Емулятор навіть підтримує гри, в яких потрібно грати з різних сторін.

Розробники постійно допрацьовують DeSmuME, так що емулятор час від часу поповнюється свіжими функціями і працює ще краще. Він існує вже досить довго, так що як мінімум з більшою частиною ігор у вас ніяких проблем не виникне. Майте на увазі, що версію для Linux вам доведеться скласти самостійно.

7. DOSBox

Доступний на: Windows, Mac OS X, Linux

DOSBox спеціалізується на імітуванні середовища, в якій MS-DOS програми можуть працювати, як належить. Так що якщо у вас завалялися деякі старі ігри DOS, які не йдуть на вашому сучасному ПК, спробуйте DOSBox. Симуляція гри буде точною, причому збережеться навіть первісна швидкість.

Емулятор працює настільки добре, що ігрові компанії використовують його для перекомпонування своїх старих DOS ігор з метою адаптації їх до сучасних комп’ютерів. Принагідно зауважимо, що при бажанні ви спокійно можете запускати Windows 9х і засновані на DOS операційні системи на DOSBox.

8. ScummVM

Доступний на: Windows, Mac OS X, Linux і інші подібні системи

Якщо ви фанат старих пригод в стилі «вкажи і клацни», то вам точно сподобається ScummVM. Ця програма була створена для відтворення ігор, в яких використовується скриптова мова SCUMM. Ця мова застосовувався в більшості ігор «click-and-point», розробленими LucasArts і іншими компаніями.

Саме тому ScummVM здатний запускати гри не тільки на первісно очікуваних системах. Таким чином, в ігри, призначені для Windows, тепер можна грати на Linux. Як і у випадку з DOSBox, ігрові компанії використовують цей симулятор для модернізації своїх ігор і адаптації до нових систем. Так що у вас є всі причини, щоб дати ScummVM шанс.

9. EPSXe

Доступний на: Windows, Linux

Ця програма, яку багато визнають кращим емулятором Playstation 1 для ПК, дозволить вам зіграти практично в усі ігри PS1. Умова лише одне – потужний комп’ютер і коректні настройки. Емулятор використовує блочну систему.

При виконанні наведених вище умов, а також використанні правильних пристроїв, ваші старі PS1 гри облачатся в HD-якість.

10. Mupen64plus

Доступний на: Windows, Mac OS X, Linux

Mupen64plus є симулятором N64. Сама програма не припускав GIU, так що для простоти використання вам знадобиться завантажити зовнішній інтерфейс-клієнт (посилання на який розробники люб’язно надали). Як і інші подібні програми-емулятори, ця використовує блочну систему, так що ви напевно захочете застосувати кілька пристроїв, щоб отримати максимальне задоволення від гри.

N64 емулятор трохи непродуманий, що можна зробити висновок з дизайну консолі. Так що, вважаю, якщо ваша гра не піде на це емуляторі, ви не засмутити і знайдете новий. Проте, якщо ваш вибір все ж ліг на Mupen64plus, не поспішайте засмучуватися: він один з кращих в області блокових систем.

 Спонсором добірки виступає інтернет-магазин сонцезахисних окулярів який пропонує дуже великий асортимент спеціальних окулярів для комп’ютера тут високої якості і за прийнятною ціною. Спеціальних комп’ютерних очок вас приємно здивують, а швидка доставка по всій Україні.

Ссылка на основную публикацию