10 можливостей Google і Яндекс, про які ви не знали


10 можливостей Google і Яндекс, про які ви не знали

Часи, коли ми використовували Google і Яндекс тільки для пошуку потрібної інформації (сайтів), давно вже пройшли. Тепер це повноцінні портали зі своїми сервісами, які дуже істотно спрощують життя. Але є в «пошукових системах» і приховані можливості, причому як корисного, так і розважального характерів.
конвертер величин

Почнемо, мабуть, з конвертера величин. Можливо, кожен день ви їм і не користуєтеся, але коли він знадобиться, то така систематизація буде дуже до речі. Щоб його відкрити, досить просто ввести потрібний запит, наприклад, «1 метр в футах» або ж просто «конвертер величин» (такий варіант працює тільки в Яндекс).
калькулятор
У разі, якщо вам потрібно порахувати щось простеньке, наприклад, «один плюс три» (адже у всіх в житті бувають ситуації, коли потрібно вирішити таке складне рівняння), то можна прямо так і вводити в Google, результати будуть такі:

Але якщо потрібно вирішити більш наворочені рівняння, то доведеться вводити цифровий приклад «1 + 3″, і у видачі з’явиться повноцінний калькулятор (з синусами, косинусами і іншими складними і незрозумілими штуками). Практично те ж саме пропонує і Яндекс. У всіх случає можна просто вводити «Калькулятор» – результат буде той же.
 
перекладач
І в Google, і в Яндекс є свої сервіси для перекладу тексту, але ось другі пішли ще далі. Варто в пошуковому запиті невідомого слова додати «… переклад», як нам відразу висвітиться потрібна інформація. У Google, якщо я все правильно зрозумів, такої фішки немає.

 Конвертер валют
Конвертером валют я користуюся дуже часто, у мене навіть є спеціальна закладка на сервіс Яндекса. Тут все просто: вводимо «Конвертор валют» і отримуємо потрібний результат. Також відразу можна вводити і потрібні валюти, наприклад, «1 грн в доларах». Дивно, що в Google цю можливість забрали (близько місяця тому я нею користувався, а зараз вже немає такої можливості).

час
При запиті «Час (місто)» необхідно вказати точне час в цьому місці. Якщо ввести два міста, то можна буде побачити ще й різницю між ними. При запиті «Скільки часу» з’являється інформація конкретно по нашому поясу. З Google, знову ж таки, подібну функцію кудись прибрали.

Як «гуглити» професійно?

  • Якщо ввести запит в лапках, то будуть шукатися тільки фрази, які точно збігаються (включаючи потрібний порядок слів).
  • Якщо поставити значок тильда “~” перед словом, то в результаті пошуку враховуватися і всі його синоніми.
  • Щоб знайти два слова, які використовуються в одному реченні, досить ввести значок «&», Наприклад« Webtun & огляд інтернету ».
  • Щоб знайти конкретний документ, потрібно використовувати оператор main: (в Яндекс) і ext (в Google). Наприклад, «Фінансовий звіт Apple ext: pdf»


IP-адреса
Щоб дізнатися свій IP-адресу, досить просто ввести в Яндекс «мій ip». В Google така «магія» не пройде.

Дві версії Яндекс
 Медитативний пошук Яндекс
дзен Яндекс (Саме так він називається) генерує і видає тільки випадкові запити (природно, на основі пошуків інших користувачів). Все, що потрібно він вас, – натиснути кнопку «Знайти».

Все дудли Google
Нещодавно ми говорили про 10 найкрутіших інтерактивних дудл Google (якщо ще не бачили, то обов’язково перейдіть за посиланням). Так ось, якщо вам цього мало, то можете ознайомитися з повним списком в архіві.

В підсумку
Як ви бачите, розробники «пошукачів» всіляко намагаються не тільки поліпшити спосіб видачі інформації (прискорити цей процес), але і не забувають про важливість розважальних функцій (їх не мало, особливо в Google). Це далеко не повний список, є ще й різні «веселі» запити, наприклад, якщо ввести в Google Картинках фразу «Atari breakout», то з’явиться інтерактивна гра.
Спонсором статті виступає сайт sozdamblog.ru в якому публікуються статті для початківців блогерів на теми: створення блогу, заробіток в інтернеті, заробіток на блозі, як розкрутити блог і багато іншого.

Ссылка на основную публикацию