20 безкоштовних SEO-інструментів, про які повинен знати кожен блогер

20 безкоштовних SEO-інструментів, про які повинен знати кожен блогер

Блогерам, звичайно, важлива зовнішня складова веб-сайту і постійне оновлення його контенту, але ж без SEO тут ніяк не обійтися. В силу ряду правил в рамках SEO, абсолютно неможливо займатися цим самому. В даному випадку краще всього покластися на інструменти, які допоможуть підвищити рейтинг вашого сайту. 

 

У мережі існує величезна кількість інструментів і сервісів, за допомогою яких можна поліпшити SEO блогу: інструменти з повноцінним набором опцій, механізми для добору ключових слів, пошукові боти і програми для контролю посилань. 

У даній статті ми розповімо про п’ятірці наших улюблених SEO-інструментах, якими ви зможете користуватися безкоштовно. 

Отже, наша топ-п’ятірка

Majestic SEO – один з найбільш просунутих і складних SEO-сервісів, який акцентував основну увагу на доменних показниках. Серед опцій, які він пропонує, є аналіз сайту, зворотний зв’язок, історія, перевірка ключових слів, програма порівняння і відстеження кліків. Функції порівняння активні тільки для власників платних планів, але якщо вас цікавить тільки блог (або кілька блогів), то безкоштовної версії буде більш, ніж достатньо.

 

IIS SEO Toolkit пропонує аналіз сайту, виявлення роботів, карту веб-сайту і перевірку індексу сайту. Модуль «Аналіз сайту» оснащений цілим набором опцій з пошуку ботів, а також засобом формування запитів для користувальницьких повідомлень. Модуль «Виявлення роботів» вказує на контент роботів і дозволяє відкрити або закрити шлях доступу. Що стосується «Карт веб-сайту» та «Індексів сайту», то з їх допомогою ви можете переглядати, редагувати і видаляти карту сайту і файли індексу сайту.

Screaming Frog’s SEO Spider – це багатофункціональний інструмент для проглядання сайту програмою-павуком, який допомагає аналізувати і перевіряти ваш веб-сайт для максимальної оптимізації алгоритму пошуку. SEO Spider перевіряє посилання на вашому сайті, CSS, скрипти, зображення і додатки з метою виявити такі проблеми, як копії сторінки, неробочі посилання, неполадки універсального індикатора ресурсів і помилки переадресації.

Не виключено, що здебільшого вашого трафіку ви зобов’язані пошуковику Google. А це означає, що ви неодмінно захочете поглянути на новий Keyword Planner від Google. Сервіс надасть вам інформацію про найпопулярніші в даний час ключових словах, відповідно до яких ви згодом зможете налаштувати свої фільтри. на Keyword Planner також є можливість переглянути історію популярності ключових слів за останні 12 місяців.

В арсеналі Virante є ряд безкоштовних SEO-інструментів як в рамках сайту, так і за його межами. Серед локальних інструментів ви знайдете опції для копіювання контенту, оптимізації LDA контенту і визначення частотності ключових слів. У число поза-сайтовий опцій входять інструмент для порівняльного аналізу, визначення неактивних посилань, а також функція відновлення PageRank. Крім того, Virante пропонує і ряд допоміжних функцій: очищення IP і перевірка HTTP-заголовка.

І ще деякі SEO-інструменти

Вибір повинен бути таким, щоб кожен зміг знайти собі відповідний інструмент. Тому ми розповімо ще про 15 безкоштовних SEO-інструментах. Не забудьте в поле для коментарів поділитися з нами своїми уподобаннями. 

У Web CEO є дві версії – для онлайн і оффлайн використання. Як і більшість інструментів такого роду, Web CEO пропонує своїм користувачам управління посиланнями, перевірку рейтингу, аналіз, а також ряд заходів з оптимізації роботи сайту (наприклад «Аудитор сайту»: сканує ваш блог на наявність неробочих посилань і інших помилок). Мінімум опцій ви можете отримати безкоштовно, за решту доведеться доплачувати.

На сайті SEO Book ви знайдете безліч безкоштовних SEO-інструментів. Увійдіть, щоб отримати доступ до генератора ключових слів і метатегов, перевірці заголовків сервера і посилань. Ви також можете завантажити розширення для Firefox, SEO Toolbar, яке надасть результати пошуку і порівняння прямо в браузері.

SEOgadget пропонує в ваше користування широкий спектр безкоштовних SEO-інструментів. Ось деякі з них: категоризація посилань для Excel, створення видимого тексту посилання, а також Excel-функція, що дозволяє перетворювати дані з таких сервісів як Majestic SEO в Excel.

SEER’s SEO Toolbox являє собою універсальний набір інструментів для SEO, призначених для аналізу даних з таких джерел як Google Analytics, Majestic SEO та Twitter. У зв’язку з тим, що SEER’s SEO Toolbox є онлайн таблицею, вся ваша команда (якщо вона у вас є, звичайно) може спільно працювати над даними і їх аналізом.

Internet Marketing Ninjas – це багато безкоштовних SEO, соціальних інструментів і веб-майстрів. Ось деякі з них: перевірка швидкості сайту, генератор метатегов, поєднання пошуку.

SEO Tools For Excel від Нейла Босма – це Excel-аддон з деякими SEO-функціями. Наприклад, це можливість знаходити повторюється контент, перевіряти зворотні посилання і отримувати WhoIS дані. Аддон також може аналізувати такого роду інформацію, як кількість посилань і мета ключових слів на вашому сайті.

Це розширення для Chrome дозволяє отримати SEO-дані з різних сайтів і сервісів. Ви отримуєте укрупнені дані з Google PageRank, подробиці про трафік Alexa, рейтинг на Quancast, присутність домену в Dmoz. Розширення також надає дані про метатегах, відгуку в соціальних мережах, а також дає поради щодо поліпшення SEO вашого сайту.

SEOQuake – це SEO-плагін для Mozilla Firefox, Google Chrome і Apple Safari. SEOQuake має інформацію, що має значення для кожного блогера, який прагне підвищити рейтинг свого сайту і його популярність в пошукових системах. SEOQuake також може генерувати Повносторінкове звіти для будь-якого сайту на ваш вибір.

 

Moz SEO Toolbar доступний як для Mozilla Firefox, так і для Google Chrome. Сервіс дає доступ до типових SEO-параметрам в режимі реального часу. Крім того, Moz SEO також здатний виділяти посилання і ключові слова на веб-сайтах, а також показувати всі елементи сторінки на заданому сайті. Тут ви знайдете і програму для отримання веб-сторінок, що генеруються пошуковою системою у відповідь на користувальницький запит, за допомогою якої можна порівняти параметри Google, Bing і Yahoo !.

Open Site Explorer – це інструмент, який ви можете використовувати для отримання зворотних посилань (як dofollow, так і nofollow посилання) на вашому блозі і на блозі ваших конкурентів. Open Site Explorer також пропонує ранжування доменів і сторінок. Безкоштовна версія накладає обмеження у вигляді 200 зворотних посилань з детальною інформацією на перші п’ять, але для загального враження, думаю, цього цілком достатньо.

Ubersuggst, виходячи з Google-механізму для підбору слів, пропонує на ваш розгляд загальні ключові фрази. Просто введіть запит або ключове слово, і Ubersuggest надасть вам список пропонованих фраз. Ви також можете вказати, що хотіли б, щоб пропозиції грунтувалися на певних Google-сервісах типу Google Images, Google Video або Google News, – і Ubersuggest все зробить.

Цей інструмент допоможе вам знайти оптимальні назви сторінок і метатегов і таким чином підвищити привабливість вашого веб-сайту в списку пошукових результатів Google. Цей невигадливий інструмент, який робить можливим попередній перегляд Google SERP, допомагає вам переконатися, що ваші метатегі не перевищують оптимальний розмір.

Browseo – просте і швидке веб-додаток, що дозволяє поглянути на веб-сайт з точки зору пошукової системи. Такий підхід дозволяє розглянути ваш блог з позиції SEO-перспектив, не вдаючись у зайві деталі. Гідність Browseo ще і в тому, що у програми є версії для Android і iOS, щоб ви могли займатися SEO-просуванням свого сайту прямо на ходу.

 

Цей простий веб-сервіс перевіряє ваш сайт на наявність занадто довгих текстів посилання, які в свою чергу можуть викликати нерозуміння з боку пошукових алгоритмів Google. Все, що вам потрібно зробити, це ввести URL сайту, і сервіс згенерує список ключових слів і фраз із зазначенням на їх доречність і розмір.

Xenu’s Link Sleuth – один з базових інструментів для перевірки неробочих посилань на вашому веб-сайті, в тому числі часткової перевірки FTP, Gopher і посилань на і-мейли. Додаток також пропонує перевірку посилань, SSL веб-сайтів і виявляє переслані URL. Крім усього іншого, Xenu’s Link Sleuth може надати невеликий звіт з включенням всіх виниклих в ході перевірки питань і створити карту сайту.

Ссылка на основную публикацию