3D-принтер своїми руками: покрокова збірка в домашніх умовах

Самостійне створення адитивного принтера – трудомісткий процес. Такий пристрій не вийде зробити за один вечір, а його настройка також може зайняти додатковий час. Вартість збирання при самостійному поштучному замовленні компонентів може перевищити ціну бюджетного 3D-принтера, виготовленого фабрично. Але доклавши певну кількість зусиль і ознайомившись з рекомендаціями по збірці, ви зможете створити 3D-принтер своїми руками, і він буде ідеально підходити під ваші потреби.

Вибір і покупка деталей

Збірка 3D-принтера своїми руками обійдеться дешевше за все, якщо замовляти деталі в китайських інтернет-магазинах. Найпопулярніший сайт, на якому можна знайти весь набір комплектуючих – AliExpress. Для формування списку компонентів визначитеся з конструкцією майбутнього устрою. Якщо у вас немає досвіду в створенні подібних девайсів, скористайтеся тематичними форумами для пошуку списку комплектуючих і послідовності їх складання своїми руками. У разі відсутності певних елементів – їх можна замінити на інші, за умови сумісності характеристик.

Якою б не була обрана конструкція, вам знадобиться стандартний комплект основних компонентів:

  • Набір проводів і гвинти, щоб зібрати 3D-принтер своїми руками.
  • Корпус апарату або металева рама для принтерів відкритого типу.
  • Блок живлення на 12В.
  • Комплект електроніки (найчастіше Arduino Mega 2560 R3 + крокові драйвери).

Зверніть увагу! Щоб заощадити при покупці на AliExpress, використовуйте сайти, що надають cashback. Фіксований відсоток від кожної покупки буде повернений на особистий рахунок після підтвердження замовлення. Гроші з цього рахунку ви зможете вивести на карту або гаманець електронної платіжної системи.

збірка корпусу

Щоб зробити корпус тривимірного принтера, підійде будь-який матеріал достатньої жорсткості, що поставляється в листах. Насамперед слід змоделювати конструкцію або знайти готову схему в Інтернеті. Після цього можна приступити до вирізання окремих деталей. При наявності електролобзика або іншого інструменту для різання таку роботу можна виконати самостійно. Якщо потрібних інструментів немає, рекомендується замовити послуги лазерного різання.

Для роботи з ABS-пластиком краща закрита конструкція пристрою, що зберігає високу температуру в камері. Швидке або нерівномірне застигання такого пластика може викликати тріщини або привести до осадження друкованої моделі. Якщо ж ви плануєте використовувати принтер для друку за допомогою полілактиду (PLA), використовуйте відкритий корпус або передбачте можливість його відкриття. Друк цим типом пластика вимагає відводу тепла і постійного охолодження.

Для корпусу 3D-принтера підійдуть листи товщиною 6 мм. Залежно від обраного матеріалу, вони можуть бути прозорими чи ні. При недостатній жорсткості конструкції встановіть алюмінієві або сталеві куточки з боків. Також можна зробити корпус з невеликого телекомунікаційного шафи або іншого предмета. При наявності другого 3D-принтера деталі корпуса нового пристрою можна роздрукувати на ньому. Найпопулярніші матеріали, що застосовуються для створення каркаса своїми руками:

  • МДФ;
  • Фанера;
  • Монолітний полікарбонат;
  • Акрил.

Важливо! Корпус з фанери добре гасить вібрацію, що виникає при друку.

Установка деталей і остаточне складання

Після виготовлення корпусу потрібно встановити компоненти принтера і налаштувати роботу електроніки. При складанні важливо дотримувати правильну послідовність установки деталей. Враховуйте, що в процесі роботи пристрою може проявлятися вібрація. Всі гвинти повинні бути добре затягнуті, а основні компоненти апарату необхідно міцно зафіксувати. Після закінчення зборки проведіть пробний друк на створеному 3D-принтері.

Важливо знати! Як правило, остаточна вартість 3D пристрою, зробленого своїми руками, становить 20-30 тисяч гривень.

Ссылка на основную публикацию