5 альтернативних браузерів на основі Firefox

5 альтернативних браузерів на основі Firefox

Скажіть мені, які браузери ви знаєте?

Chrome, Firefox, Opera … Так, добре … яндекс.браузер, Maxthon … Відмінно! Є ще пропозиції?

А що, якщо я вам розповім про те, що різних браузерів існує стільки, що не вистачить пальців загинати на всіх кінцівках? Не вірите?

Ну, тоді сідайте і слухайте, сьогодні мова піде про браузерах на основі Firefox.

Серцем кожного браузера, його основою і фундаментом, є механізм виведення веб-сторінок, званий також движком. Всі програми, розглянуті в цій статті, працюють на движку Gecko – продукт компанії Mozilla Corporation. Поширюється він під вільними ліцензіями, тому використовують його всі кому не лінь.

Waterfox

платформа: Windows Vista (x64), Windows 7 (x64), Windows 8 (x64)

Waterfox – це спеціальна версія браузера Firefox, оптимізована для 64-бітових систем. Творці стверджують, що їм вдалося домогтися істотного приросту швидкості за рахунок оптимізації Intel’s Math Library, SSE3, AVX і інших розумних технологій. Всі ваші розширення та доповнення будуть продовжувати працювати в цьому браузері.

Кому це потрібно: якщо у вас 64-бітна система і ви хочете вичавити ще трохи швидкості зі свого браузера. У всьому іншому, це все той же самий Firefox.

Pale Moon

платформа: Windows 2000 / XP / Vista / 7, 8 x32 або x64

Ще одна спроба відполірувати і вдосконалити вихідний код браузера Firefox для отримання небаченого раніше швидкодії. Крім прихованих під капотом змін, призначених для максимального прискорення роботи програми на сучасних процесорах, є і невеликі зміни призначеного для користувача інтерфейсу. До речі, всім, хто заздалегідь не сприймає майбутнього нового інтерфейсу Australis в Firefox, варто подумати про перехід на цю програму.

Кому це потрібно: якщо ви хочете вичавити ще більше швидкості з браузера і не хочете використовувати майбутній дизайн Firefox.

SeaMonkey

платформа: Windows, Linux, MacOS

Сьогодні мало хто пам’ятає, але Firefox отпочковался свого часу від проекту Mozilla Suite, який представляв собою повний набір утиліт, необхідних для роботи в інтернеті: web-браузер, поштовий клієнт, календар, IRC-клієнт ChatZilla, простий HTML-редактор і інструменти для Web-розробників. Цей комбайн досі живий, і хоч і не надто активно, але продовжує свій розвиток, і навіть має деяке коло шанувальників. До переваг такого підходу можна віднести те, що в одному флаконі ви отримуєте все необхідне для повсякденної роботи, при цьому, в такому вигляді більш економно використовуються системні ресурси, ніж при одночасному використанні окремих програм. SeaMonkey більш зручний у налаштуванні, так як багато опції діють відразу на всі компоненти, і для повноцінної роботи з ним потрібно набагато менше розширень. Це позитивним чином позначається на стабільності.

Кому це потрібно: Цей продукт зацікавить, перш за все, любителів багатофункціональних рішень «все-в одному», а також шанувальників старих, перевірених десятиліттями, класичних рішень.

Tor Browser Bundle

платформа: Windows, Linux, MacOS

Tor – це одна з найбільш просунутих і надійних технологій з обходу всіх обмежень в мережі і збереження вашої конфіденційності. Щоб допомогти їй скористатися максимальному числу людей, творці розробили спеціальний браузер на основі Firefox. Він відрізняється від оригіналу тільки інтегрованими інструментами Tor і наявністю декількох спеціальних розширень, що забезпечують вашу приватність.

Кому це потрібно: Тим, хто хоче отримати доступ до заблокованих сайтів або турбується про приховування слідів своєї діяльності в мережі.

Avant Browser Ultimate

платформа: Windows

Самий екзотичний учасник цього огляду. Містить в собі відразу три популярних движка – від браузерів IE, Chrome і Firefox. Здавалося б, час таких монстрів давно пішло, але цей проект не збирається здаватися і навіть випускає нові версії. Аvant являє собою готовий до використання інструмент, вже містить все найнеобхідніше для роботи в мережі: менеджер завантажень, блокіратор реклами, заповнення форм, збереження скріншотів, читання RSS і так далі. Тому цей браузер часто вибирають починаючі користувачі, які не бажають самостійно допрацьовувати функціонал голого браузера.

Кому це потрібно: Якщо вам потрібен браузер, який вміє показувати сторінки на трьох двигунах і при цьому готовий до роботи відразу після установки.

Це далеко не всі браузери, які побудовані на основі браузера Firefox. Є ще PirateBrowser, Wyzo, K-Meleon і ряд інших. Але я вирішив не обтяжувати вас зайвою інформацією, так як деякі з них, судячи з усього, вже не розвиваються, а інші навіть у мене, великого любителя екзотики і експериментів, викликали подив.

Ссылка на основную публикацию