6 гірших рецептів пароля


6 гірших рецептів пароля

Використовувати хороші паролі все важливіше з кожним роком, і в нинішній ситуації – з електронним доступом до пошти, кредитними картками, загальним документам – ми не можемо дозволити собі розкіш у вигляді простого пароля. Тому завжди потрібно придумувати пароль, який особисто вам буде просто запам’ятати, але дуже важко для стороннього вгадати. Звучить суперечливо, але на практиці це не так вже й складно.

На жаль, поки ці істини дійшли не до всіх. Тому перерахуємо популярні (і дуже, дуже невдалі) принципи формування пароля:

  1. Прості послідовності. Звичайно, легко запам’ятати «123456» або «qwerty», але повірте – будь-який, хто хоч раз бачив клавіатуру, зайде до вас в пошту за півхвилини. Великою помилкою буде зробити схожими або пов’язаними за змістом логін і пароль. Наприклад, логін «Вінні» і пароль «Пух» теж займуть у атакуючого лічені секунди. Пам’ятайте під час придумування пароля, що простота – ваш ворог, а складність – друг.
  2. Ім’я улюбленого істоти. Ви можете без пам’яті любити матусю, але використовувати її ім’я в якості ключа до всього, що вам дорого, буде вельми очевидним для атакуючого варіантом. Ім’я племінника і улюбленого собаки нічим не краще, особливо якщо дізнатися про їх існування можна з вашої сторінки Facebook.
  3. Милі дурниці. Так, сенс пароля в тому, щоб люди трималися подалі. Але використовувати в якості ключових такі слова, як «пароль», «password», «letmein» або «держісьподальше», – хороший спосіб досягти протилежного результату.
  4. Круті слівця. Деякі слова легко запам’ятати і приємно вимовляти. Вони завжди наче готові зірватися з мови: «dragon», «ninja» і так далі. Проблема в тому, що вони так само готові зірватися з мови хакера, тому підібрати їх недовго.
  5. Спорт! Всі його люблять, і хакери теж. Якщо ви намірилися взяти собі пароль на кшталт «football» або «Спартак», терміново передумує. В якості захисту вони не варті пікселів, з яких складається слово на екрані.
  6. Прості заміни. Невеликі модифікації одного з перерахованих варіантів практично не підвищать рівень захисту. Додати в кінці цифру або знак оклику, замінити букву «о» на нуль – все це не зробить пароль надійним. Тому паролі «passw0rd», «мама!» Або «Спартак2» теж ненадійні. Звичайно, використовувати в паролі поєднання великих і малих літер, цифр і розділових знаків важливо. Але сам пароль і ваш вибір знаків і цифр не повинні бути при цьому передбачуваними.

Що можна зробити. Вигадайте важкий пароль, який поєднає букви різного регістра, цифри і розділові знаки. Використовуйте різні (!) Паролі для різних сервісів і сайтів. «Пам’ятайте, ви не можете перешкоджати злому свого провайдера, але можете уникнути великих проблем і компрометації всіх своїх акаунтів, якщо скористаєтеся різними паролями. Занадто багато можна втратити, просто користуючись всюди одним і тим же паролем ».
Якщо запам’ятати або створити надійний пароль вам важко, спробуйте Kaspersky Password Manager, який вміє вирішувати обидва завдання і зберігає всі ваші паролі в надійно зашифрованому вигляді.

Ссылка на основную публикацию