Акції Imagination Tech падають коли Apple залишає фірму

Акції Imagination Tech впали більш ніж на 70 відсотків в понеділок після того, як британська компанія заявила, що її найбільший клієнт Apple припинить використовувати свої графічні технології в iPhone, iPad і Apple Watches.

Imagination показав, що Apple, на частку якої припадає близько половини її доходів, повідомила британську фірму, що вона розробляє власні графічні чіпи і більше не буде використовувати дизайн обробки Imagination за 15 місяців до двох років.

Акції Imagination, в яких Apple володіє 8-відсотковим пакетом акцій, впали до 76 пенсів, що є найнижчим показником з 2009 року і приблизно 10-й з їх рекордних 734 пенсів в 2012 році.

«Найбільший ризик для бізнес-моделі Imagination був реалізований сьогодні вранці», – кажуть аналітики з Investec. «Втрата цього потоку доходів вплине на фінансову звітність компанії».

Акції Imagination торгувалися на 61% до 105 пенсів до 9:15 GMT (5:15 ранку за східним часом), що дало компанії ринкову вартість 298 мільйонів фунтів (372 мільйони доларів), що на 463 мільйони фунтів менше, ніж це коштувало в п’ятницю .

Технологічна компанія ліцензувала свої проекти обробки для Apple з моменту iPod і отримує невелику ліцензію на кожен графічний чіп, який використовується в пристрої.

Imagination сумнівається, що Apple зможе зробити це самостійно, не порушуючи патентів Imagination, інтелектуальної власності і конфіденційної інформації, і аналітики говорять, що правові битви можуть бути попереду.

«Ці дані були запитані компанією Imagination, але Apple відмовилася їх надавати», – заявила британська компанія, заснована в 1985 році і зареєстрована в 1994 році.

Apple не відразу відповіла на запит про коментарі.

Акції Imagination різко зросли в період з 2009 по 2012 рік, оскільки продажі смартфонів росли, а Apple і Intel купили акції. Компанія була оцінена в більш ніж 2 мільярди фунтів (2,5 мільярда доларів) в квітні 2012 року.

Однак вона щосили намагалася скоротити свою залежність від Apple і зіткнулася з посиленням конкуренції з боку чипмейкера Qualcomm і британського конкурента ARM, який розробив власну графіку на додаток до своїх основних проектах.

Imagination каже, що у нього 50 відсотків ринку смартфонів високого класу, але тільки 7 відсотків пристроїв середнього рівня, де він намагається повернути собі частку на ринку, в тому числі в телефонах китайських виробників.

У ньому йшлося про те, що повідомлення Apple викликало переговори по альтернативним комерційними угодами про поточний ліцензійній угоді і ліцензійній угоді.

Аналітики кажуть, що може бути місце для компромісу, і це може бути переговорний крок Apple по скороченню роялті.

Apple заплатила ліцензійні збори за ліцензію і гонорари на загальну суму 60,7 мільйона фунтів стерлінгів за рік до кінця квітня 2016 року, половину її загальної виручки, і, як очікується, заплатить за цей рік близько 65 мільйонів фунтів, сказав Imagination.

Велика частина витрат припадає на проектування нових технологій на кілька років вперед, коли вона з’являється в пристроях, і каже, що мінімальні прямі витрати пов’язані з доходами від Apple.

Ссылка на основную публикацию