AMD RAMDisk – установка, настройка, використання

Привіт, друзі! У цій статті розберемося що таке AMD RAMDisk і як його можна використовувати. RAMDisk – це розділ створений з оперативної пам’яті, який можна використовувати як вам захочеться. Тобто за допомогою програми (в цій статті розглянемо AMD Radeon ™ RAMDisk) Створюється розділ з невикористаної оперативної пам’яті в який можна помістити часто використовувані дані (наприклад кеш браузера) і прискорити свій комп’ютер. Програма платна. У безкоштовної версії можна створювати розділ до 4 GB. Якщо у вас встановлена ​​пам’ять AMD Radeon ™ Memory, то до 6 GB. Загалом, тут спробуємо AMD Radeon ™ RAMDisk.

Установка і настройка AMD RAMDisk

Для скачування переходимо на сайт

Далі нам пропонують підписатися на розсилку. Якщо цікаво підписуйтесь. Я виберу “No Thanks»І тисну Submit

Трохи чекаємо і з’являється посилання для скачування AMD RAMDisk. Тиснемо «»

Запускаємо викачаний файл Radeon_RAMDisk_4_4_0_RC32.msi і встановлюємо програму. Установка проста і не містить підводних каменів.

Після установки запускається AMD Radeon RAMDisk Configuration Utility.

Settings (Настройки)

На вкладці Settings в розділі Disk Size задаємо розмір RAMDisk. З 8 GB (7,69 доступно, решта швидше за все відкушується для вбудованого відео) виділив 2000 MB

встановлюю галочку Set Disk Label для установки мітки диска – RAMDisk за замовчуванням. У списку Drive задаємо букву диску.

Так само відразу є можливість створити папку TEMP установкою відповідної галочки. Тобто мається на увазі, що на RAMDisk можна перенаправити тимчасовий файли Windows.

Load / Save (Завантаження / Збереження)

На вкладці Load / Save за допомогою кнопки Browse задаємо шлях до образу RAMDisk. За замовчуванням образ зберігається на системний диск С (у мене це SSD на 64 GB). Вільного місця на ньому залишилося не багато, тому збережу образ на диску Е (HDD).

ставлю галочку Save Disk Image at Shutdown щоб RAMDisk зберігався при виключенні комп’ютера.

Options (Опції)

на вкладці Options ставлю галочку Do not compress image file on NTFS filesystem щоб образ RAMDisk не стискується в файлової системі NTFS. Нема чого витрачати процесорний час на стиск і розпакування образу.

І ставлю галочку Allow Image file to be saved in non System Drives щоб не лаялася програма що образ диска збережений нема на системному диску

Якщо вам потрібно щоб RAMDisk довантажувати пізніше, а не відразу після завантаження комп’ютера, то встановлюйте галочку Manually set RAMDisk timeout value і задавайте час в секундах.

Clear RAMDisk memory on exit – очищення диска при виході. Тобто, коли ви виключаєте комп’ютер RAMDisk буде очищений. Це можна використовувати для підвищення безпеки. Ви розміщуєте наприклад Кеш браузера на RAMDisk і працюєте з документами на ньому ж. При виключенні комп’ютера все очищається і так як цей диск знаходиться в оперативній пам’яті нічого відновити не вдасться.

Do not start RAMDisk when Windows starts – не запускати RAMDisk при запуску Windows.

Всі настройки готові тиснемо Start RAMDisk

Через кілька секунд AMD RAMDisk буде створений і готовий до роботи.

Ви в будь-який час можете вимкнути диск, змінити його розмір при необхідності і створити заново. Тільки не забудьте копіювати з нього важливу інформацію перед цими діями.

Перенесення кешу Google Chrome на RAMDisk

Браузер для мене, як напевно і для багатьох інших, є незамінним інструментом в роботі і розвазі. За допомогою Google Chrome мені зручно писати статті, зберігати свої закладки та відкривати PDF і ePUB файли. Перше що робиться на моєму комп’ютері після його включення це відкривається браузер. Чим швидше працює браузер тим цікавіше. Як встановити Google Chrome на RAMDisk мені поки не відомо, а ось як перенести туди призначені для користувача дані, які найчастіше використовуються розглянемо в цьому розділі.

На моєму комп’ютері користувача дані розташовані по шляху

C: \ Users \ Anton \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ User Data

Ви заходите в свого користувача. AppData це прихована папка. Щоб в неї потрапити з провідника потрібно.

У мене папка User Data займаємо 1.6 GB ось чому був створений RAMDisk на 2000 MB.

В першу чергу закриваємо Google Chrome.

Переносимо папку User Data на створений RAMDisk.

Тепер. Якщо у вас ярлик для запуску Google Chrome знаходиться на робочому столі просто тиснемо по ньому правою кнопкою миші і вибираємо Властивості.

Якщо ярлик Google Chrome знаходиться на панелі завдань (як у мене), то тиснемо по ньому правою кнопкою миші. У контекстному меню тиснемо правою кнопкою мишки по пункту Google Chrome і вибираємо Властивості.

В розділі об’єкт після подвійних лапок дописуємо наступне

–user-data-dir = “Z: \\ User Data”

щоб перенаправити Google Chrome на RAMDisk

Тиснемо «ОК»

Запускаємо Google Chrome. Якщо ми все зробили правильно, то браузер повинен запуститися як завжди і ніяких проблем бути не повинно. Тепер профіль браузера в оперативній пам’яті і має бути прискорення в повсякденній роботі.

висновок

Ось таким чином планую використовувати AMD Radeon ™ RAMDisk. Через деякий час постараюся дописати свої враження по роботі з цим диском. Поки, наведу кілька скріншотів з тестами швидкості в CrystalDiskMark.

Тест на швидкість HDD

Тест на швидкість SSD

Тест на швидкість AMD Radeon ™ RAMDisk

Судячи з тестів Google Chrome дійсно повинен літати. Сподіваюсь так і буде.

Напишіть, будь ласка в коментарях як ви плануєте використовувати RAMDisk і чи плануєте ви використовувати його в майбутньому.

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах.

Ссылка на основную публикацию