AMD розповіла про свої плани на 2020 рік

Разом з анонсом перших Ryzen APU, а також парочки мобільних процесорів з вбудованою графікою, AMD днями розповіла про свої плани на 2018 рік, що стосуються сімейства настільних процесорів. Поточне покоління Ryzen з’явилося в минулому році і істотно підбадьорило ринок персональних комп’ютерів за рахунок відмінної продуктивності і чудовою ціни. У цьому році шанувальників AMD і просто потенційних покупців «червоних» процесорів чекає кілька оновлень.

Процесори Ryzen / Threadripper

AMD представить доопрацьовану версію архітектури Zen, яка отримає назву “Zen +” і переїде на 12 нм техпроцес від Global Foundaries. У порівнянні з 14 нм в Zen, Zen + запропонує збільшені частоти і поліпшену ефективність. Дорожня карта AMD виглядає наступним чином:

  • 9 січня – запуск Ryzen 3 Mobile APU.
  • 12 лютого – початок продажів Ryzen Desktop APU.
  • Квітень – анонс другого покоління процесорів Ryzen для настільних процесорів.
  • Другий квартал 2018 – Ryzen Pro Mobile APU.
  • Друга половина 2018 – друге покоління Threadripper і Ryzen Pro Desktop.

Якщо ви зараз плануєте зібрати собі комп’ютер на AMD Ryzen, напевно є сенс дочекатися виходу рефреш версії. Як варіант, можна брати і поточний варіант, а потім обновити процесор. Благо, AMD не страждає примхами Intel, яка останнім часом дуже часто змінює платформи. У квітні цього року AMD запустить серію процесорів Ryzen 7, Ryzen 5 і Ryzen 3, об’єднаних під загальною індексом Ryzen 2000. Ryzen 3000 зарезервовано для Zen 2, яка дебютує в 2019 році.

Тут треба зазначити, що між першим і другим поколінням збережеться зворотна сумісність на сокеті АМ4. Разом з Ryzen 2 з’явиться в другому поколінні чіпсета X470, оптимізоване під нові CPU. Але ви зможете запросто купити новий процесор і встановити його на материнську плату зі старим X370-чіпсетом або на моделі А / B.

Не тільки мейнстрімні процесори серії Ryzen 3/5/7 отримають нові ядра Zen +. Threadripper теж чекає оновлення, що порадує охочих зібрати собі high-end систему. Процесори отримають не тільки збільшену частоту, але і потенційно більшу кількість ядер. Як і у випадку зі звичайними Ryzen, Threadripper збереже за собою сумісність з платформою X399 і сокетом TR4, але при цьому вийде нова допрацьована платформа на старому сокеті з різними поліпшеннями.

графіка Vega

Розповіли подробиці також про плани на графіку і відеокарти. Раніше AMD планувала перейти з 14 нм техпроцесу в Vega на 12 нм, але переглянула ці плани і тепер збирається випустити відразу 7 нм Vega в 2019 році. За рахунок зменшення техпроцесу майже в два рази користувачі побачать значний приріст продуктивності і ефективності відеокарт. Це також означає, що ми навряд чи взагалі побачимо оновлення графіки AMD в 2018 році. Швидше за все, анонс нової Vega відбудеться ближче до кінця 2018 року, а запуск лише в першому кварталі 2019. Що ж стосується Navi, то її варто очікувати не раніше другої половини 2019 року, оскільки це буде повністю нова архітектура на 7 нм техпроцесу.

Ссылка на основную публикацию