Андрій Курганов – www.chaynikam.net – інтерв’ю

Привіт, друзі! Сьогодні у нас в гостях, мій земляк, в минулому викладач нині підприємець і автор сайту – – Андрій Курганов.

1. Андрій, розкажи трохи про себе. Де народився і навчався? Чим ще любиш займатися крім ведення сайту?

Народився в м Запоріжжя (Україна). До 1994 року навчався в Харківському інженерно-педагогічному інституті за спеціальністю «Автоматизовані системи управління». Далі 3 роки викладав інформатику в школі, після чого 4 роки працював адміністратором (і співвласником) комп’ютерного клубу. В даний момент проживаю в м.Київ та весь свій час присвячую ведення сайту і того, що з цим пов’язано. Вільний час в основному проводжу в колі сім’ї.

2. З чого почалося твоє знайомство з комп’ютерами?

Зі шкільної лави … Коли я був, якщо не помиляюся, в 8 класі у нас тільки з’явився предмет «Інформатика» і ми починали (разом з учителями) осягати такі поняття як «алгоритм» і інші теоретичні ази. І все це навіть без комп’ютера! І тільки через рік ми вперше побачили комп’ютери. Хоча в мій час комп’ютери були далеко не такими як зараз. Монітори у нас були чорно-білими і з досить серйозним випромінюванням. Про те, що таке Windows ніхто на той момент не чув, тому працювали з MS-DOS. Ну а вивчали в основному програмування на мові Бейсік.

Потім, будучи студентом, я зрозумів, що це мені серйозно подобається, тому почав вивчати інші мови програмування, ну і всі інші тонкощі роботи з комп’ютером.

3. На сайті ти пишеш, що являєшся підприємцем. Розкажи про це докладніше. Чому вирішив перекваліфікуватися з вчителя в підприємця?

Все дуже просто! У ті роки, коли я працював вчителем інформатики (лихі 90-е), наш комп’ютерний клас нікому було фінансувати і тому його просто закрили. Таким чином, я разом зі своїми колегами потрапив під скорочення, і мені довелося перекваліфікуватися в підприємця.

4. Як прийшла ідея про створення сайту?

Завжди хотів займатися улюбленою справою, але при цьому ні від кого не залежати і допомагати тим, хто цього хоче. Інтернет-навчання на відміну від навчання в школі має ряд переваг:

 • немає непотрібної «писанини» (плани, звіти та ін.);
 • учнів не треба «напружувати» – вони самі хочуть вчитися і вибирають те, що їм треба в даний момент;
 • ніхто не стоїть «над душею» (директор, завуч) і не заважає працювати;
 • зарплата залежить тільки від тебе самого – як попрацював, так і отримав.

5. Розкажи про свій досвід роботи з комп’ютером

Як я вже сказав, починалося все з «древніх» комп’ютерів, ім’я яким «Корвет», потім був досвід роботи з комп’ютером «». Хто не знає, що це таке можна подивитися в «Вікіпедії» – зараз це виглядає смішно, а на той момент це був верх радянської комп’ютерної думки.

Пам’ятаю коли будучи студентом, вперше побачив маніпулятор миша – це був майже шок!
Ну а далі, звичайно ж, перші комп’ютери з першої ОС Windows, які після DOS-івських здавалися дивом. І так поступово я «ріс» разом з ростом комп’ютерних технологій, аж до сучасних систем.
Великий досвід був придбаний під час роботи адміністратором в комп’ютерному клубі. Чотири роки на мені повністю «висіли» все комп’ютери клубу – від системного обслуговування до ремонту.

6. З чого почати новачкові вивчати комп’ютер і як найефективніше навчатися?

Чи не поспішати і не намагатися відразу осягнути все. Це не реально. Починати треба з найпростіших програм і поступово додаючи знання в свою «скарбничку» переходити до більш серйозних програм. На цю тему у мене є невелика безкоштовна електронна книжка «Як перейти з комп’ютером на ТИ», яку може прочитати кожен передплатник моєї розсилки:

7. Які помилки найчастіше допускають люди бажаючі по швидше навчитися працювати за комп’ютером?

Поспіх, невпевненість в собі і страх помилитися або зіпсувати комп’ютер – ось те, що з моєї точки зору найбільше заважає початківцям користувачам.

8. Як ти ставишся до різних Твіко і поліпшувачів системи?

Не дуже люблю і не рекомендую, а особливо новачкам. Серед них є, звичайно, корисні програми, але їх треба використовувати «з розумом» і обережністю, чітко розуміючи, що і для чого ми змінюємо. В іншому випадку такими програмами системі можна тільки нашкодити.

9. Чи можна працювати без антивіруса? Чому так часто комп’ютери заражаються саме у початківців користувачів? Як убезпечити себе від вірусів та іншої нечисті в інтернеті?

Можна і без антивіруса, але точно не новачкам! При цьому я не маю на увазі, що комп’ютер залишиться без захисту – просто захист буде забезпечуватися способами відмінними від звичних всім антивірусних програм. А новачки найчастіше схильні до зараження не тому, що у них комп’ютери якісь не такі – це я думаю, розуміють всі. Причина у відсутності досвіду і невмінні помітити ту небезпеку, яка передує зараження. Найчастіше це пов’язано з так званої «соціальної інженерією», коли користувач під чужим впливом самостійно запускає заражений файл або клацає по посиланню, що веде на заражений сайт. Шахраї намагаються будь-якими способами привернути нашу увагу до шкідливої ​​посиланням або файлу – зацікавити, налякати, умовити, а досвідчений користувач через відсутність досвіду частіше «клює» на такі хитрощі і в підсумку отримує проблеми.

10. Розкажи трохи про безпеку в інтернеті? Чим ти сам користуєшся? Що порекомендував би початківцям користувачам?

Якщо я скажу, що у мене встановлена ​​така-то програма, і вона забезпечує мого комп’ютера безпеку на 100%, то це буде обманом. Захист комп’ютера це ціла система і до цього питання обов’язково потрібно підходити комплексно. Багато починаючі користувачі з усіх напастей, які можуть загрожувати безпеці комп’ютера, знають тільки одну – «віруси», найчастіше під цим словом розуміючи відразу всі різновиди загроз і шкідливих програм. При цьому велика кількість новачків вважає, що встановлений в системі антивірус це свого роду панацея від всіх комп’ютерних бід – «встановив антивірус, значить захистив комп’ютер». Насправді ж віруси це тільки одна з різновидів загроз, які підстерігають користувача в комп’ютерному світі, а встановлена ​​програма-антивірус це всього лише один із способів захисту проти цих загроз. В рамках даного інтерв’ю розповісти про всі загрози і про всі способи захисту просто нереально! Але досвідчений користувач повинен обов’язково розуміти, що крім вірусів існують ще трояни, черв’яки, хакерські атаки, фішинг, СПАМ, руткіти, malware і багато, багато іншого … Ми повинні обов’язково вміти контролювати всі можливі канали, за якими в наш комп’ютер можуть проникати загрози. А цього треба вчитися. До речі, в даний момент я якраз працюю над новим проектом, який присвяченій такої комплексної захисту. Якщо ж треба швидко і просто, то можна купити комплексний пакет захисту від відомого виробника, при цьому віддаючи собі звіт, що такий захист не дає 100% гарантії.

11. Чому операційні системи Microsoft поширені сильніше ніж безкоштовні системи? Наприклад Ubuntu. Чому вони використовується в більшості організацій?

Напевно, тому, що Біл Гейтс розумніші 🙂 – правильна маркетингова і рекламна стратегія + першим вийшов на ринок і встиг «підсадити» всіх на «вікна». Крім того, погодьтеся, що мало зробити хорошу систему, треба щоб з цією системою нормально взаємодіяли прикладні та офісні програми, щоб їх було в достатній кількості і по всіх можливих напрямах. А це не так просто забезпечити знов з’явився системам.

12. Розкажи будь ласка про резервне копіювання інформації. Що робити щоб не втратити свої важливі файли при збої?

Питання містить відповідь – щоб не втратити важливі файли, треба робити резервне копіювання. Для цього є маса різних програм, але я чомусь люблю продукти від компанії Paragon. І ще пару стандартних порад:

 • Обов’язково мати на жорсткому диску два логічних розділу і не зберігати свої важливі файли в системному розділі (зазвичай це диск С), щоб в разі переустановлення системи їх не втратити.
 • Особливо важливі файли, які в разі втрати неможливо буде відновити (особисті фото і відео, цінні листи, власні статті тощо) дублювати на зовнішні носії (наприклад, CD або DVD) і зберігати поза комп’ютера. При цьому треба завжди мати не менш двох копій кожного важливого файлу.

13. Як часто варто оновлювати комп’ютер? Як часто це робиш ти?

Все залежить від того як і для чого використовується комп’ютер. Ігроман, якому важливо щоб комп’ютер завжди нормально «тягнув» всі останні версії ігор, звичайно ж, повинен оновлювати комп’ютер регулярно. Якщо ж комп’ютер використовується в якості «робочої конячки», а не для розваг, то оновлювати його можна тільки тоді, коли він почне гірше справлятися новими версіями програм, які використовуються в роботі. Я ставлюся до представників другої групи, і при цьому, купуючи новий комп’ютер, завжди беру його «з запасом» продуктивності, тому роблю це раз в 5-6 років.

14. Розкажи як ти вибираєш процесор для стаціонарного комп’ютера?

Ніколи не беру самий «крутий» і самий новий і 100-ядерний :-). Завжди вибираю перевірений варіант, який вже зарекомендував себе на ринку. Те ж саме відноситься до всіх інших комплектуючих.

15. Твої принципи вибору ноутбука

 1. Не дуже великий за габаритами (не люблю носити великі сумки);
 2. Акумулятор повинен довго тримати заряд;
 3. Стандартна клавіатура з легким і приємним натисканням;
 4. Відома (зарекомендувала себе на ринку ноутбуків) фірма виробник

Ну а потужність це вже від особливостей використання і розмірів гаманця.

16. 3 твої найзначніші досягнення в житті?

 • Кохана і любляча дружина
 • Син і донька
 • Надійні друзі, перевірені труднощами і часом

17. Яку б ти рекомендацію дав би людині має бажання навчитися комп’ютерне грамотності

Так і хочеться сказати: «Вчитися, вчитися і ще раз вчитися …» 🙂
Ну а якщо серйозно – не боятися комп’ютера і не боятися експериментувати. При цьому ОБОВ’ЯЗКОВО будуть проблеми з комп’ютером і невдачі в навчанні, до яких треба бути готовим і не сприймати їх як «кінець світу». Чи не підписуватися відразу на всі можливі комп’ютерні розсилки, які тільки попалися на очі в інтернеті – це тільки додасть сміття в голову і в поштову скриньку. Краще знайти в інтернеті 2-3 гідних вчителя (не більше), а від інших розсилок відписатися. Вчитися крок за кроком, від простого до складного. Вивчити відразу і все просто нереально, але при «швидкому навчанні» можна «надірватися» і розчаруватися в своїх силах. Якщо ж робити все спокійно і з любов’ю, то і результат навчання буде більш якісним і на подив швидшим.

Ссылка на основную публикацию