Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dl відсутня: як виправити помилку

Коли ви запускаєте недавно встановлений додаток (будь це фоторедактор або ігрова новинка), то можете раптово зіткнутися з вискакують віконцем, що повідомляє про те, що відсутня можливість відкриття проги. Поруч з що ще повідомленням розміщені подробиці неполадки: документ «api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll» не знаходиться чи відсутня (Малюнок 1). У нашій статті ми запропонуємо покрокове вирішення проблеми і основні причини, за якими вона може виникати.


Малюнок 1. Вікно системної помилки Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll

Чому виникає помилка api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll

Спочатку розберемося, що саме являє собою api crt runtime l1 1 0 dll? Цей файл є спеціалізованою бібліотекою інструкцій і посилань для одночасного користування декількома програмами на платформі Windows. Ігнорувати ознаки несправності документа неможливо, оскільки від його роботи безпосередньо залежить функціонування інших програм. Помилка l1 1 0 dll з’являється по ряду причин. Серед них пошкодження, старіння, випадкове видалення та інші чинники, що безпосередньо впливають на появу проблем з отриманням доступу до файлу api runtime l1 1 0 dll.

Основоположні причини цієї проблеми:

 1. Найпоширенішим сценарієм можна назвати пошкодження під час прочитання системою документа. Це пов’язано з різким виключенням комп’ютера;
 2. Файл став жертвою вірусного програмного софта і був змінений з метою отримання вигоди сторонніми особами;
 3. Помилки реєстру Windows, наприклад, пошкодження в записах або ж недостовірні посилання на розташування файлу;
 4. Перебої в роботі жорсткого диска. Тривалий термін експлуатації, фізичні ушкодження, помилки роботи програмної частини диска тягнуть за собою виникнення так званих «битих секторів», що є нечитабельним регіоном. Ця неполадка стосується як традиційних магнітних дисків, так і SSD. У будь-якому випадку, через пошкодження секторів пам’яті файл міг піти;
 5. Навмисне або випадкове втручання сторонніх утиліт, які модифікували, перемістили або видалили цей файл;
 6. Старіння версії документа. При відсутності планомірного оновлення файлу самою системою Віндоус, він перестає синхронізуватися з програмами.

Як як виправити помилку api-ms-win-crt runtime-l1-1-0.dll?

Нами представлений ряд рішень і методів, які застосовуються для усунення неполадки: від найпростішої перевстановлення Microsoft Visual C ++, закінчуючи перевіркою цілісності файлів Віндоус за допомогою проприетарной утиліти SFC. Всі розглянуті далі варіанти в більшості випадків є дієвими і допоможуть відновити доступ до ваших програм. Однак це не скасовує тих рідкісних сценаріїв розвитку подій, при яких без знесення Вінди і форматування вінчестера не обійтися.

Перевстановлення Microsoft Visual C ++

Оскільки однією з причин виникнення даної помилки є неполадки в роботі Universal C Runtime, рішення може критися в бібліотеках Microsof Visual C ++. Перевстановлення набору інструкцій для Visual C ++ є поширеним рішенням проблеми. Для скачування програми досить відвідати офіційний сайт розробника.

Примітка: Цей метод не потребує значних витрат часу: досить запустити виконуваний файл.

Слід пам’ятати, що при установці пакету необхідно дотримуватися розрядність системи. Перевірити, якою версією системи ви користуєтеся, досить просто: клікніть правою клавішею мишки по значку «Мій Комп’ютер» і виберіть пункт «Властивості». Відкриється вікно з довідкою за вашою версією Вінди, де в поле «Тип Системи» буде вказана розрядність (Малюнок 3).


Малюнок 3. Вікно видалення програми Microsoft Visual C ++ в панелі управління

Встановлення оновлення KB2999226

Якщо відбулися неполадки з інсталяцією С ++, то на допомогу прийде установка поновлення KB2999226, що є тією частиною бібліотеки Visual, яка некоректно встановилася або не був встановлений. Скачується оновлення з офіційного сайту розробника або через диспетчер оновлень:

 1. Відкрийте «Панель Управління» і виберіть пункт «Центр Оновлень»;
 2. Запустіть перевірку доступних для вашого пристрою оновлень, натиснувши на клавішу «Перевірка Оновлень», і серед них ви, швидше за все, виявите шукане додаток KB2999226. Встановіть додаток, слідуючи інструкціям майстра оновлень (Малюнок 4).


Малюнок 4. Вікно скачування поновлення KB2999226 для Windows

Чистимо систему від вірусів і шкідливого ПЗ

Слід враховувати варіант, що встановлена ​​програма була завантажена з недобросовісного джерела або ж містить в собі шкідливий код, який порушує цілісність і правильну роботу системи в корисливих цілях, експлуатуючи обчислювальну потужність вашого пристрою. Щоб це виправити, слід скористатися антивірусним програмним забезпеченням для виявлення будь-якого роду неполадок, викликаних шкідливими програмами. Ви можете застосувати пропріетарний «Windows Defender» для цієї мети. Алгоритм дій буде наступним:

 1. Відкрийте «Панель Управління», скористайтеся внутрішнім полем пошуку серед категорій, розташованих в правому куті вікна, і напишіть «Захисник Windows», якщо мовою системи є російська або «Windows Defender», якщо системним мовою виступає англійський.
 2. Серед представлених категорій залишиться одна необхідна. Натискання на неї викличе вікно «Захисника». У верхній панелі клацніть по спрямованої вниз стрілкою поруч із кнопкою «Перевірити» і виберіть опцію «Повної перевірки». Після цього почнеться процес перевірки всіх файлів і запущених на ПК програм. Варто пам’ятати, що швидкість роботи комп’ютера може знизитися на час сканування (Малюнок 5).

Якщо ви використовуєте сторонній антивірус, то запустіть повне сканування і при виявленні серед шкідливих файлів api ms win crt runtime dll, підтвердіть видалення зараженого об’єкта. Коли схильний вірусній атаці файл віддалиться, скачайте його заново, і додатки знову запрацюють.


Малюнок 5. Вікно сканування системи на віруси за допомогою Windows Defender

Відновлення реєстру Windows

Ще однією причиною виникнення складнощів з crt runtime l1 1 0 dll можуть стати недавні зміни в реєстрі Вінди, в числі яких пошкодження або ж наслідки роботи вірусів, які змінюють шлях до файлу. В даному випадку рішення криється в використанні програм, призначених для роботи з реєстром, наприклад «Reg Organizer» – потужної утилітою для редагування і проведення технічного обслуговування реєстру, який сканує весь масив на предмет некоректних значень (Малюнок 6). Вбудований в систему «RegEdit» не зможе впоратися з цим завданням.


Малюнок 6. Головний екран програми відновлення реєстру Reg Organizer

Реєстрація файлу api runtime l1-1-0.dll

Даний метод рекомендується тільки для досвідчених користувачів. Для початку необхідно завантажити runtime l1 1 0 dll з будь-якого відкритого джерела, що займає Ви довіряєте. З метою безпеки, після того, як ви вирішили завантажити l1 1 0 dll, проскануйте його антивірусом. Після цього здійсніть наступні дії:

 1. Перемістіть файл в папку «System32» або «SysWOW64», які знаходяться в директорії Windows, розташованої на системному диску, наприклад, – С. Повний шлях до необхідних папок буде виглядати: «C: \ Windows \ System32 і C: \ SysWOW64». Якщо ви використовуєте 64х розрядну версію ОС, то файл слід розмітити в обох папках;
 2. Відкрийте системну консоль. Зробити це можна як за допомогою комбінації клавіш Win + R і введення команди cmd, так і вибравши пункт «Виконати …» в меню «Пуск»;
 3. У вікні введіть команду «regsvr32 / u api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll» для зняття реєстрації в системі зі старого і пошкодженого файлу;
 4. Після цього слід ввести «regsvr32 / i api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll» для реєстрації в системі недавно завантаженого файлу. Варто пам’ятати, що не всі різновиди консолей підтримують копіювання тексту з буфера обміну (Малюнок 7);
 5. Як тільки реєстрація буде здійснена, слід перезавантажити комп’ютер, щоб зміни вступили в силу.


Малюнок 7. Реєстрація нового файлу api runtime в командній консолі Віндоус

відновлення Windows

Якщо жоден з вищевикладених методів не допоміг впоратися з l1 1 0 dll, то можна скористатися способом, що полягає в тому, щоб відкотити систему до самої останньої контрольної точки відновлення, створеної засобами самовідновлення Windows. Слід пам’ятати, що, якщо ця функція була з якоїсь причини відключена, то даний варіант не спрацює. Щоб ініціювати відновлення системи, досить відкрити диск з системної папкою Windows, клацнути по ній правою клавішею миші (або ж лівою, якщо ви використовуєте конфігурацію миші для лівші) і вибрати пункт «Відновити колишню версію», після чого вибрати бажану точку відновлення і натиснути на «Відновити» (Малюнок 8). Так само можна скористатися утилітою – Restore Point Creator.


Малюнок 8. Вікно відновлення раніше збереженого стану домашнього пк

Якщо ви не впевнені, що помилка криється тільки в системній папці, слід запустити цю процедуру з панелі управління:

 1. Відкрийте панель «Пуск» і знайдіть пункт «Панель Управління»;
 2. Виберіть «Відновлення», натисніть «Запуск відновлення системи»;
 3. Коли з’явиться вікно майстра, слід натиснути «Далі» і вибрати бажану точку відновлення системи.

Відкат Вінди до певної точки дозволить нормалізувати роботу системи, а також усуне неполадки іншого порядку, пов’язані з невдалим оновленням.

важливо: Варто враховувати, що всі встановлені після створення точки прикладання будуть видалені.

Перевірка системних файлів

І, нарешті, ви можете скористатися системним інструментом SFC, який являє собою утиліту, котра проводить сканування системних файлів на наявність пошкоджень, після виявлення яких вона автоматично їх відновлює. Ця програма допоможе виявити неполадку api ms win crt runtime dll і виправити її:

 1. Викличте консоль натисненням комбінації клавіш «Win + R» і написання команди «cmd»;
 2. У вікні командного рядка введіть «sfc / scannow». Ця команда запустить тривалий процес перевірки та інвентаризації системних фалів на предмет помилок. По закінченню процедури програма видасть список файлів, в яких виявлені неполадки і чи були вони виправлені (Малюнок 9);
 3. Після перевірки і виправлення перезавантажте комп’ютер.

Якщо жоден з варіантів не спрацював і неполадку з api crt runtime l1 1 0 dll виправити не вдалося, то найбільш радикальним, але ефективним способом буде перевстановлення самої операційки. Імовірність того, що після «перебивання» Windows, з файлом більше не виникне проблем, висока.


Малюнок 9.Окно командного рядка з запущеним процесом сканування системи на помилку

У даній статті ми всебічно розглянули можливі причини виникнення проблеми, пов’язаної з api runtime l1 1 0 dll, а також детально описали методи її вирішення. Виправити цю помилку просто, досить слідувати нашій інструкції.

Ссылка на основную публикацию