Apple переходить на файлову систему APFS

Останній тиждень ознаменувалася важливою подією – проведенням презентації WWDC. Однак, в анонсі презентації не було вказано, що найближчим часом Apple збирається перейти на нову файлову систему APFS. Планується, що вона замінить існуючу HFS +, а основні аспекти, які будуть цікаві всім користувачам OS X і iOS, вже були представлені.

Розглянемо, якими особливостями буде характеризуватися новинка і буде подібний перехід зручним і корисним.

Зараз у вільному доступі є тільки технічні дані новінкіпол. Але поки до кінця не зрозуміло, як саме ці можливості будуть застосовуватися, і яку практичну цінність вони принесуть кінцевого споживача. Була представлена ​​технічна документація, в якій зазначено, що реліз заплановано лише на 2017 рік і, відповідно, розраховувати на повну підтримку до виходу MacOS 10.12.1 поки немає підстав. Так як MacOS дозволяє довільно змінювати файлову систему, APFS буде встановлюватися тільки на більш пізніх версіях Sierra.

Розробники вже попередили, що розробка тільки почалася і оновлення не рекомендується використовувати з важливою інформацією, так як воно є сумісним тільки з MacOS Sierra, має високу чутливість до регістру клавіатури і не дозволяє завантажуватися. Крім того, після установки не працюватимуть Fusion, FileVault і Tima Machine. Можливо, ці технології будуть підтримуватися після завершення процесу розробки.

Але, незважаючи на існуючі недоробки, новинка володіє і багатьма перевагами:

 • Можливість 64-бітних індексних дескрипторів;
 • Підтримує більше 9 квінтильйонів інформації (в кожному розділі);
 • Наносекундной точність міток часу, що дуже корисно для кластерів і журналів;
 • Функція «Copy-on-write» дозволяє відновлювати дані після збою роботи (завдяки копіюванню безпосередньо під час запису);
 • Повна підтримка TRIM. На відміну від HFS +, APFS проводить асинхронне управління операціями TRIM вже після збереження метаданих;
 • Вільний вибір схеми кодування (в тому числі, шифрування на декількох ключах, окремо для файлів різної важливості);
 • Повна підтримка SMB для передачі інформації через акаунти соціальних мереж.

Описані переваги в більшій мірі будуть цікаві ІТ-фахівцям, а й існують переваги, які зможуть оцінити і звичайні користувачі:

 • Покращена робота SSD, так як можна буде проводити не тільки стандартну запис, але і використовувати абсолютно нову можливість «злитий записи». З її допомогою все, що потрібно записати, можна об’єднати і для підвищення продуктивності;
 • Зростання і скорочення розділів до максимального обсягу накопичувача. Крім того, їх не потрібно додатково виділяти;
 • Клонування даних без використання додаткового місця на диску. Після зміни клонованого файлу, на диск будуть записуватися тільки модифіковані елементи. Завдяки цьому можна створювати необмежену кількість версій без засмічення пам’яті диска;
 • Миттєві знімки (Snapshots) вже досить давно використовуються в сховищах модифіковані блоки, а більш ранні версії файлу можна відновити до початкового стану. Подібна функція дуже корисна при появі шкідливого коду.

Нагадаємо, що останнім часом компанії Apple і Google активно конкурують за звання найдорожчої корпорації. І хоча багатьох подробиць ми поки не знаємо (зокрема, про управління метаданими), прагнення Apple перейти на більш сучасні розробки вже можна вважати прогресом.

Ссылка на основную публикацию