Asus rt n12 настройка, конфігурація обладнання

Зовнішній вигляд роутера rt-n12

Роутер Asus rt-n12 є поширену і бюджетну модель маршрутизатора, що непогано комбінує в собі найкорисніші для домашнього користування параметри і характеристики. Рт н-12 – портативна точка доступу вай фай, швидкість прийому і передачі інформаційних масивів якої становить близько 150 Мбіт. Стандарт зв’язку, підтримуваний обладнанням – 802.11n, частота роботи – 2,4 ГГц. Також на пристрої є 4 LAN порту.

Перед вивченням цікавить нас теми: як налаштувати wifi роутер asus rt n12, розглянемо основні моменти і нюанси роботи роутера.

Детальніше про обладнання

Передня панель rt n12 містить 7 інтерактивних значків:

передня панель маршрутизатора asus rt-n12

 • Харчування – 1;
 • Стан бездротового з’єднання – 1;
 • Підключення до мережі інтернет – 1 штука;
 • Локальне підключення – 4 штуки.

На задній панелі пристрою містяться роз’єми:

WAN і LAN порти маршрутизатора asus rt-n12

 • Порт WAN;
 • Роз’єми LAN – 4 шт .;
 • Гніздо живлення.

Також ззаду можна знайти кнопки: харчування, WPS і перезавантаження.

Підключення та налаштування обладнання – справа нехитре. Розберемося докладніше з кожним їх етапів.

здійснюємо підключення

Перед тим, як налаштувати роутер, потрібно здійснити підключення. Весь процес легко уявити у вигляді зрозумілого і легкого для виконання переліку кроків:

 • Підключити роутер до мережі живлення можна за допомогою роз’єму DC In. Вхід дислокується на задній стороні;
 • Безпосередньо адаптер харчування приєднуємо до мережі в 220 В;
 • Первинна настройка asus rt n12 потребують використання «жорсткого» підключення за допомогою wireless router за допомогою кабелю інтернет;
 • Роз’єм LAN потрібно з’єднати з мережевою картою пристрою.

Виконавши вручну такі невигадливі дії, включаємо кнопку живлення. Роутер встановлений і підключений, а значить, готовий до роботи.

Розібравшись з тим, як правильно встановити маршрутизатор, можна переходити до наступної частини – налаштування. За допомогою команди, введеної в адресний рядок (зазвичай це ip адресу пристрою) можна потрапити в інтерфейс пристрою.

Слід пам’ятати про одну важливу деталь: в разі, якщо підключення роутера, здійснюване вами, що не є первинним, рекомендується провести повне скидання налаштувань.

Конфігурації роутера для різних провайдерів

ввійдете в інтерфейс роутера скопіюйте і введіть http://192.168.0.1 або http://192.168.1.1  в адресний рядок браузера,
Перше меню Asus rt-n12. Характеристики роутера. Натисніть «Перейти»
Тип підключення – PPPoE
Параметри бездротової мережі Asus rt-n12

Розглянемо детально, як здійснюється настройка роутера asus rt n12 для роботи з провайдерами типу «Ростелеком» або «Дом.ру». Для проведення процедури, зайдіть в інтерфейс моделі, і на вкладці «додаткові настройки» виберете меню «WAN».

Налаштовуємо обладнання наступним чином:

 • Тип – PPPoE;
 • Порт – в залежності від обраного на задній панелі гнізда. За замовчуванням рекомендується зробити вибір на користь LAN4;
 • UPnP – включаємо, поставивши позначку «так»;
 • Отримання адреси WAN автоматично – «так»;
 • В меню ретрансляції виставляємо положення «Ні»;
 • У рядках з паролем і логіном буде потрібно ввести дані, надані провайдером.

Після настройки потрібно підтвердити збереження змін за допомогою натискання кнопки «застосувати», розташованої внизу віконця.

Налаштування asus rt n12 для роботи з провайдерами типу «Білайн» або «Мтс», так само як і інших переважно мобільних провайдерів, аналогічна розглянутої процедури для «Ростелеком».

Різниця незначна:

 • Зайшли в меню WAN (як зайти – описано раніше), в рядку «тип» виставили L2TP;
 • Для UPnP – «так»
 • Автоматичне отримання айпі адреси – «так»;
 • Автоматичне підключення до DNS – «так».

Далі буде потрібно ввести дані, отримані від провайдерів, що надають послуги підключення до мережі інтернет.

Розглянемо процедуру настройки вай-фай

Wi-Fi маршрутизатор: настройка

Налаштувати роутер asus rt можна і на роботу з бездротовою мережею. Налаштування wifi потребують звернення до меню «бездротової мережі». Там виставляємо певні значення:

SSID – ім’я майбутньої мережі. Воно обов’язково повинно бути унікально – якщо повторюється назва іншої мережі, існує ймовірність виникнення помилок;

Інші параметри і значення до «методу перевірки автентичності» можна сміливо припустити – автоматичні вони задаються найбільш підходящим чином;

У рядку «метод перевірки автентичності» виставляємо значення «WPA2 personal»;

Далі потрібно задати пароль, за допомогою якого можна буде отримувати доступ до створеної вами бездротової мережі.

На початку статті нами було піднято питання про деяку необхідності скидання налаштувань. Розглянемо детально процес.

Скидання налаштувань

З тим, як підключити і налаштувати обладнання, ми розібралися. Однак, як вчинити, якщо потрібно здійснити скидання? Знадобиться скористатися предметом з тонким кінцем – підійде не бруднити ручка або голка. Її потрібно вставити в роутер в гніздо з написом «Reset».

Після утримання протягом 10-15 секунд голки або ручки в натиснутому стані, можна вважати пристрій перезапущена: настройки будуть скинуті.

Можете приступати до самостійного налаштування!

Підбиваючи підсумки

Налаштування такого мережевого обладнання, як rt n12 – справа, дійсно, нехитре і нічого важкого в ньому немає. Уважно вивчивши матеріал статті, вникнувши в нього, ви виключіть необхідність виклику майстрів для проведення робіт, які легко можете провести самостійно.

Ми розглянули, як увійти в інтерфейс і меню роутера, з яким необхідно працювати з налаштування, підключення та організації мережі вай-фай. Також було розглянуто порядок дій при створенні підключення до найпоширенішим провайдерам.

Рекомендується пам’ятати про скидання налаштувань: в деяких випадках, коли обладнання було піддано використанню раніше, окремі з них можуть бути задані таким чином, що ніяк не підійдуть для домашнього користування і не дозволять коректно користуватися послугами мережі. Скинувши і перенастроївши обладнання самостійно, ви зможете користуватися всіма його функціями повністю і без труднощів.

Ссылка на основную публикацию