Автоматичне заповнення форми в Яндекс браузері: як працює, чи безпечно, що ще варто знати? | GuideComp.ru

Є 2 шляхи для введення даних на реєстраційних сторінках будь-яких сайтів: вручну вводити логін і пароль або скористатися автоматичним заповненням полів. Автоматичне заповнення форми в Яндекс браузері – це функція-помічник, яка зберігає призначені для користувача дані в сховищі браузера і в разі потреби витягує інформацію, вставляючи її на сайтах у відповідних полях. Переходячи на сторінку з формами для входу, Яндекс оглядач самостійно розпізнає і заповнює їх підходящої інформацією.

особливості використання

Принцип роботи функції гранично простий:

 1. При першому попаданні на сайт ми вводимо відповідні дані в поле для входу.
 2. Оглядач задає питання, чи потрібно зберігати паролі для поточного сайту, з логічними варіантами відповідей. Перед відправкою паролів рекомендуємо натиснути на зображення ключа в правій частині поля, тут з’явиться чекбокс «Зберегти в браузері», за замовчуванням функція активна.
 3. При наступному вході в аккаунт в полях вже буде знаходитися логін і пароль. Автоввод виконає роботу за нас, залишається тільки підтвердити вхід на сайт.

Впровадження призначених для користувача даних в поля форми входу відбувається з високим ступенем точності, будь-які помилки у введенні зустрічаються вкрай рідко. Неправильне внесення даних може бути викликано наявністю декількох акаунтів на сервісі, зміною або відновленням забутого пароля.

Чи безпечно автозаповнення в Яндекс браузері?

Відповідь на питання неоднозначне. Якщо подивитися з точки зору хакера, всі дані введені в браузер реально вкрасти. Для крадіжки особистих даних використовуються троянські програми. Найбільший ризик у користувачів, які використовують комп’ютер в громадських місцях. Під час входу на сайт відбувається автоматичне заповнення форм, не складно натиснути на функцію «Показати пароль» і вкрасти його. Правда, подібний функціонал є далеко не на всіх сайтах.

Якщо порівняти безпеку Yandex browser з іншими браузерами, то тут є перевага – захищене сховище паролів. Компанія Яндекс в свій продукт впровадила функцію «Майстер-ключ», який є паролем для отримання доступу до сховища інформації, використовуваної для входу на сайти. Навіть в разі отримання доступу до комп’ютера або крадіжки файлу з паролями з системи, доведеться вводити пароль для дешифрування записів.

З сучасними комп’ютерами на базі Asics злом нескладних паролів займає лічені секунди, але при установці: цифр, різних символів, букв різного регістру, при довжині пароля від 12 символів, ми знаходимося у відносній безпеці. Розшифрувати настільки складний пароль – непосильне завдання, вона займе місяці, хакер просто відмовиться від затії.

Важливо! Найбільша небезпека крадіжки логінів та паролів виникає при попаданні в систему перехоплювача трафіку, який відправляє дані не тільки сайту, але і власнику вірусу. Подібна програма з легкістю обходить блокування майстер-ключем, єдиний спосіб боротьби – активний антивірус в системі. Ще один момент – майстер-пароль потрібно встановлювати окремо, за замовчуванням він не використовується.

Підводимо підсумки: функція відносно безпечна, але все одно має уразливості, особливо легко її обійти при отриманні фізичного доступу до ПК. Для зберігання важливих даних краще не використовувати вбудоване сховище, а запам’ятовувати паролі в розумі чи застосовувати більш безпечні рішення, наприклад, розширення LastPass.

Як додати дані для автозаповнення?

За замовчуванням дані автоматично додаються в сховище браузера, досить виконати введення даних на будь-якому сайті. В майбутньому підстановка відбудеться автоматично. Якщо після внесення інформації в браузер були змінені дані для входу, доведеться вручну змінювати пароль. Також вручну виконується додавання контактних даних.

Важливо! У браузері є функція збереження номера карти. В общем-то вона зручна, але при наявності доступу до комп’ютера з боку інших користувачів, є ризик викрадення даних.

Додаємо пароль в Яндекс оглядач:

 1. Натискаємо на кнопку «Налаштування яндекс.браузер».
 2. У випадаючому меню вибираємо «Менеджер паролів».
 3. Справа в графі «Пароль» натискаємо на «Додати».
 4. У новому вікні вводимо: адреса сайту, логін, пароль і коментар (за бажанням).
 5. Натискаємо «Зберегти».

Додаємо адреса:

 1. Переходимо на сторінку з настройками за посиланням.
 2. Кількома на кнопку «Показати додаткові налаштування».
 3. У розділі «Паролі та форми» біля рядка «Включити автозаповнення форм одним кліком» натискаємо на кнопку «Налаштувати».
 4. У рядку «Адреса» натискаємо на «Додати адресу».
 5. Вказуємо всі або окремі дані: ім’я, дата народження, стать, організація, адреса, індекс, регіон, номер телефону, електронна пошта і логін.
 6. Як тільки всі дані будуть внесені, натискаємо на «Ок».

Додаємо номер банківської карти, підійде і кредитна, і дебетова:

 1. Прямуємо в розділ для додавання карти.
 2. Кількома на кнопку «Додати карту» (скріншот вище).
 3. Вказуємо ім’я власника, шістнадцятковий код карти і термін дії.
 4. Кількома на «Ок».

Додаємо дані для самостійного заповнення пошукової фрази:

 1. Вводимо в рядок пошуку будь-яку фразу.
 2. «Розумна рядок» автоматично додає запит в сховище і будує на його підставі майбутню видачу.

Як змінити дані для автозаповнення?

Якщо пароль був скомпрометований або його просто забули (довелося відновлювати), в Яндекс браузер також варто ввести відповідні корективи.

Як змінити пароль:

 1. Переходимо на сторінку паролів.
 2. У рядок «Пошук паролів» вводимо частина URL ресурсу, для якого будемо змінювати пароль.
 3. Робимо клік по рядку з логіном.
 4. Знаходимо рядок «Пароль» і натискаємо на кнопку «Показати пароль» із зображенням очі.
 5. Вводимо новий пароль і тиснемо «Зберегти».

При зміні номера картки або в разі зміни даних компанії, особистої адреси, контактного пошти, номери телефону і т.д., вносимо корективи в дані для впровадження на веб-ресурсах:

 1. Йдемо на вкладку «Налаштування автозаповнення».
 2. Наводимо на створений раніше шаблон і натискаємо «Змінити».
 3. Після внесення відповідних коректив, натискаємо «Ок».

Як видалити дані для самостійного заповнення Яндекс браузером?

Інформація поступово застаріває і потребує оновлення або заміни. Якщо своєчасно не видаляти застарілі дані, вони почнуть заважати при вході на сайти і при серфінгу. З якою періодичністю робити оновлення інформації – вирішуємо самі, але періодично це робити потрібно.

Найпростіший спосіб видалити всю інформацію, яка використовується для автозаповнення – скористатися функцією «Очистити історію». На відповідну вкладку можемо перейти, натиснувши поєднання гарячих клавіш Ctrl + Shift + Del або вручну.

Очищаємо призначені для користувача дані для наповнення веб-форм і пошукові запити:

 1. Натискаємо на три паралельні риси, що символізують меню браузера.
 2. Наводимо на елемент «Історія» і в випадаючому вікні знову натискаємо «Історія».
 3. У верхній частині сторінки праворуч закріплена посилання «Очистити історію», на неї і натискаємо.
 4. Встановлюємо виділення біля пунктів, які будуть видалені, обов’язково виділяючи «Дані автозаповнення форм».
 5. Зверху в рядку «Вилучити заголовки» вибираємо період, за який вся інформація буде видалена.
 6. Натискаємо на «Очистити історію».

Видалити шаблони для автозаповнення адрес і банківських карт ще простіше:

 1. Переходимо в розділ налаштувань автоматичного заповнення.
 2. Після наведення курсору на ваш смак варіант оформлення з’являється хрест, натискаємо на нього.

Як відключити автозаповнення форм в Яндекс оглядачі?

Якщо дані на комп’ютері занадто цінні і важливо запобігти будь-які ризики викрадення інформації, рекомендуємо вимкнути автоматичне додавання призначених для користувача даних в веб-форми.

Відключаємо вразливу функцію автозаповнення:

 1. Переходимо в «Налаштування» оглядача від Яндекс.
 2. Розкриваємо весь список налаштувань, натиснувши на відповідну кнопку внизу сторінки.
 3. У розділі «Паролі та форми» знімаємо виділення з обох пунктів.

Альтернативний метод відключення:

 1. Переходимо в меню браузера та натискаємо на параметр «Менеджер паролів».
 2. В меню зліва вибираємо пункт «Налаштування».
 3. Знизу вибираємо «Вимкнути менеджер паролів».

Відключити збереження також можемо перебуваючи безпосередньо на сайті, де вводимо пароль:

 1. Справа рядки натискаємо на ключ.
 2. Прибираємо виділення біля «Зберегти в браузері».

Як захистити свої паролі в Яндекс браузері?

Повністю захиститися від зловмисників силами звичайного користувача навряд чи вдасться, але за допомогою перерахованих нижче рад ризик крадіжки логінів та паролів легко знизити на 90-95%.

Покращуємо власний захист:

 • Підтримуємо активний стан антивіруса. Рекомендуємо оновлювати бази сигнатур з регулярністю, хоча б 1 раз в тиждень,
 • Встановлюємо майстер-пароль. Стандартне і ефективний засіб від крадіжки паролів, для доступу до розділу потрібно буде ввести пароль. Після установки майстер-ключа всі збережені паролі шифруються. Активуємо функцію:
 1. Переходимо в менеджер по посиланню.
 2. Кількома на «Налаштування» (ліве меню).
 3. Вибираємо «Створити майстер-пароль».
 4. Двічі вводимо пароль не менше 6 символів.
 5. Оглядач автоматично перекидає на сторінку для входу в аккаунт Яндекс, це робити не обов’язково, можемо просто закрити.
 • Включаємо всі функції безпеки, вбудовані в браузері. Вони знаходяться на сторінці «Безпека». Тут присутній захист від фішингу, від крадіжки номерів карт, функції забезпечення безпеки при користуванні публічними Wi-Fi-мережами,
 • Чи не рекомендуємо завантажувати різні репаки, кряки, окремі елементи системи (наприклад, dll-файли), старі ігри і інші додатки з сумнівних джерел,
 • Використовуємо різні логіни і паролі на сайтах.

Автоматичне заповнення форми в Яндекс браузері працює стабільно, а при активації всіх методів захисту, функція ще й відносно безпечна. У будь-якому випадку, важливо зберігати пильність: не запроваджуємо однакові паролі, перевіряємо правильність URL-адреси, встановлюємо надійний майстер-пароль і стежимо за відсутністю вірусів в системі.

Ссылка на основную публикацию