Автонастройка яскравості монітора в залежності від часу доби

Втома від роботи за комп’ютером залежить від багатьох факторів, зокрема навколишнього світу. І якщо з правилами ми з вами вже знайомі, то яскравість монітора і інші його параметри зазвичай ніхто не підлаштовує протягом дня, і абсолютно марно! Розглянемо, як можна виправити цю проблему.

F.lux – додаток для автоматичного регулювання параметрів монітора

Завантаження і установка

Міняти параметри вручну, погодьтеся, зовсім незручно, особливо якщо іноді монітор доводиться переміщати в приміщенні. І якщо яскравість екрану користувачі ще іноді підлаштовують, то про такі параметри як контраст або колірна температура зовсім забувають.

З усіма вищеописаними питаннями зможе легко впоратися невелика безкоштовна програма f.lux. Інсталяція дуже проста, відбувається без участі користувача – просто завантажуємо установник з офіційного і запускаємо його. Після закінчення процесу в панелі завдань з’явиться іконка програми і її основне вікно з початкового налаштовування. Натискаємо кнопку «Settings» і переходимо до установок.

Основні налаштування

  1. «Adjust your lighting for day and night». Тут пропонується оптимальна колірна температура екрану для світлого і темного часу доби. Параметри можна змінити вручну.
  2. «Set your location». Для коректної роботи потрібно вказати наше точне місце розташування. Кількома кнопку «Change» і вводимо місто (на латиниці). Також можна вказати замість міста GPS-координати, або поштовий індекс.
  3. «Transition Speed» відповідає за швидкість змін параметрів дисплея. Пропонується два варіанти: через 20 секунд або через 60 хвилин.

Додаткові налаштування

Поруч з кнопкою «Settings» розташована іконка з трьома рисками, кліком на яку викликаються додаткові налаштування (вони також доступні по кліку правою кнопкою миші на іконку f.lux в панелі завдань):

  • Safe mode – безпечний режим;
  • Movie mode – режим кінофільмів
  • Lighting at night – вибір типу загального освітлення в нічний час доби;
  • Disable for an hour – призупинити авторегулювання на годину;
  • Disable until sunrise – призупинити авторегулювання до світанку.

замість післямови

Розглянута нами програма f.lux дуже функціональна і дуже корисна: встановивши її, ви скоро помітите, що втомлюватися від комп’ютера станете значно менше.

Ссылка на основную публикацию