Безкоштовні утиліти для видалення вірусів на комп’ютері

Вітаю всіх читачів блогу. Останнім часом надходять повідомлення з проханнями допомогти у видаленні різного роду вірусів на комп’ютері.

Суть проблеми полягає в тому, що використання однієї і тієї-ж утиліти для видалення вірусів на комп’ютері не завжди допомагає. Часом виникають ситуації в яких комп’ютера настільки «Погано», що далеко не кожна утиліта для видалення вірусів може просто запуститися не кажучи вже про очищення.

У даній статті я зібрав найбільш популярні безкоштовні утиліти для видалення вірусів, які допоможуть вам впорається в 99% ситуацій зараження.

Безкоштовні утиліти для видалення вірусів на комп’ютері

AVZ сама багатофункціональна утиліта з усього списку. З усіх корисних можливостей програми варто виділити:

– Ефективно видалити віруси з комп’ютера.

– Відновлення системи після очищення вірусів на комп’ютері.– Відновлення файлу hosts – перевірити комп’ютер на віруси та ін.

Завантажити утиліту для видалення вірусів ви можете за цим засланні. Щоб почати працювати з утилітою, досить розпакувати її в зручну для вас папку і запустити виконуваний файл.

Далі натискаємо файл оновлення баз. По закінченню поновлення налаштовуємо параметри сканування і видалення вірусів (перша посилання в списку вище). Далі скануємо і видаляємо всі віруси з комп’ютера. Закріплюємо нашу чистку відновленням системи (друга посилання в списку вище).

Якщо після очищення вірусів потрапити на сайт в контакті або антивірусів проблематично, то відновлюємо системні файли (третя посилання в списку вище).

Kaspersky Virus Removal Tool

Дана утиліта не раз виручала мене в разі коли AVZ не хотів навіть запускатися. Завантажити утиліту для видалення вірусів можна по. Запускаємо, налаштовуємо і починаємо чистку комп’ютера від вірусів. По налаштуваннях утиліта набагато простіше AVZ.
З недоліків варто відзначити більш спрощений функціонал в порівнянні з тим-же AVZ. Зате віруси чистить прекрасно.

Плюс після видалення вірусів, ви швидше за все зможете запустити AVZ і виконати відновлення системи щоб привести Windows в порядок і продовжувати роботу. Загалом утиліта в зв’язці з AVZ є прекрасною альтернативою.

Dr. Web Cureit

Завершує нашу добірку найбільш мабуть серйозна утиліта, яка впорається напевно з будь-якою кількістю злісних вірусів без всяких проблем.

Завантажити Cureit можна за цим. потужний сканер дуже просто у використанні, завантажили і запустили – все! Вам тільки потрібно вибрати швидке або розширене сканування. Залежно від обраного варіанту чекати вам доведеться довго або не дуже довго. Кому як пощастить 🙂

Розробникам Dr. Web варто віддати належне, тому що більш простий в налаштуванні і продуманої в роботі утиліти я не зустрічав. При запуску автоматично блокуються процеси для користувача і вірусів. Таким чином щоб віруси не могли перешкоджати видаленню і скануванню.

Раз вже мова пішла про Dr Web, то думаю буде не зайвим вам представити ще одну їх безкоштовну утиліту LiveCD. За допомогою LiveCD ви можете виконати видалення вірусів навіть в тому випадку, якщо не можете завантажиться з під Windows.

Я завжди тримаю під рукою все три утиліти для видалення вірусів, які не раз виручали в найскладніших ситуаціях. Зазвичай я задіюю їх в такому порядку.

Спочатку AVZ, якщо AVZ не спрацював запускаю Kaspersky, якщо і касперский не зміг допомогти, то в бій іде важка артилерія (Dr. Web Cureit). Після чистки Cureit запускаю відновлення AVZ і відновлюю систему в робочий стан.

Таким чином більшість вірусів видаляється і система не вимагає переустановлення.

Ссылка на основную публикацию