Безпечний інтернет для дітей і всієї сім’ї з “яндекс.dns”

Щоб зробити інтернет безпечнішим, пошукова система Яндекс постійно перевіряє сайти на наявність на них вірусів, фішингу та іншого шахрайства. Сьогодні ми розповімо, як захистити комп’ютер від Інтернет небезпек за допомогою DNS-серверів компанії Яндекс.

Сучасні мережеві технології дозволяють зробити відвідування інтернету безпечним, причому навіть не вдаючись до встановлення спеціалізованих програм. За допомогою спеціальних налаштувань мережевого з’єднання можна створити безпечний інтернет для дітей і всієї сім’ї, а також захистити комп’ютер від небезпек, які підстерігають його в мережі. В цьому немає нічого складного, потрібно просто використовувати для відвідування сайтів спеціальні DNS сервера Яндекса. Поговоримо сьогодні про це.

Браузер кожен раз при вводі вами в адресний рядок URL-сайту перетворює його в IP-адресу за допомогою DNS-серверів. При використанні сервісу яндекс.dns, браузер просто не буде відкривати небезпечні сайти, замість цього він буде відображати вам тільки безпечні ресурси, які перевірені однойменною пошуковою системою. Існує ряд серверів, з різним рівнем безпеки доступу для користувача.

  • Базовий – найпростіший з точки зору безпеки
  • Безпечний – назва говорить сама за себе
  • сімейний DNS Яндекса – найбезпечніший сервер

Опис DNS-серверів Яндекс

Перший сервіс з представленого вище списку є базовим, його IP-адреси 77.88.8.8 і 77.88.8.1. У даного сервера повністю відключена функція фільтрації контенту (сайтів). Однак це не означає, що він буде корисний для користувача. Різні сервера Яндекса розташовані в різних регіонах України, тому за допомогою даних DNS можна спробувати збільшити швидкість інтернету (як це робиться написано в цій статті).

Другий сервіс є безпечним, адреси його серверів 77.88.8.8 і 77.88.8.2. Використовуючи дані DNS користувач зможе переглядати тільки ті сайти, які були повністю просканувати антивірусним сканером компанії Яндекс. Крім того, всі сайти які можна відвідувати за допомогою цих серверів перевірені на предмет фішингу та шахрайства з боку їх власників. Іншими словами, дані DNS забезпечують безпечне використання інтернету.

Ну і нарешті третій сервіс носить назву “Сімейний”, його адреси 77.88.8.7 і 77.88.8.3. Дані сервера не тільки володіють всіма властивостями сервісу “Безпечний”, але також виконують функцію батьківського контролю і захищають дітей від перегляду небажаного контенту (контенту для дорослих).

Всі вище описані сервера Яндекса доступні абсолютно безкоштовно для використання.

Налаштування DNS Яндекс. Переглядаємо інтернет в безпечному режимі

Для того щоб скористатися Яндекс серверами і захистити свій комп’ютер при відвідуванні інтернет-сайтів, необхідно налаштувати операційну систему, або роутер, якщо він використовується. Налаштування Windows 7, Vista і Windows 8 практично нічим не відрізняються, хіба що шляхом відкриття вікна “Перегляд стану мережі”. Як налаштувати мережу на використання безпечного інтернету в Windows 8 ми вже писали на нашому сайті. Тому сьогодні розберемо цю дію на прикладі сімки.

Отже, натисніть на кнопку “Пуск” і в розпочатому основному меню Windows перейдіть в “Панель управління”.

В Панелі завдань Windows перейдіть за посиланням “Перегляд стану мережі та завдань”. У вікні, в розділі активних підключень клацніть по посиланню “Підключення по локальній мережі” або “Ethernet”.

У новоствореному діалоговому вікні перейдіть до властивостей підключення клікнувши по “Властивості”. Далі в списку компонентів знайдіть і виділіть рядок “Протокол Інтернету версії 4” і знову натисніть на кнопку “Властивості”.

У властивостях протоколу активуйте радіокнопку “Використовувати наступні адреси DNS-серверів” і введіть адреси одного з трьох вищеописаних сервісів. У нашому прикладі ми ввели адреси серверів самого захищеного режиму, тобто сімейний dns яндекс. Поставте галочку в чекбоксі “Підтвердити параметри при виході” і клікніть по “Ок”.

Закрийте всі відкриті вікна і перезавантажте комп’ютер. Ось і все, тепер, коли ви ввійдете в систему і спробуєте відкрити який-небудь сайт, що не задовольняють політиці безпеки Яндекса (містить віруси, контент для дорослих, шахрайський і тп.) У вас цього не вийде. Використовуйте інтернет в безпечному режимі!

Ссылка на основную публикацию