Безпечний режим Windows. Як включити комп’ютер в безпечному режимі?

Безпечний режим або Safe Mode – це діагностичний режим запуску операційної системи або так званий режим захисту комп’ютера від збоїв, призначений для виявлення і усунення неполадок, викликаних програмним забезпеченням, і повернення Windows в працездатний стан. Цей режим запуску операційної системи використовується, коли вона відмовляється завантажуватися в звичайному або режимі з останньої вдалої конфігурації. Така необхідність виникає після конфліктів під час установки або роботи програмного забезпечення або драйверів.

Під час запуску операційної системи в безпечному режимі завантажуються тільки необхідні для її запуску і функціонування елементи: системні служби, драйвери пристроїв, додатків і самі сервіси. Всі призначені для користувача програми і драйвери периферійних пристроїв при цьому не завантажуються, що підвищує шанс виконати вдалу завантаження Windows, особливо якщо цьому перешкоджав драйвер яких зовнішніх пристроїв або користувальницької утиліти. У безпечному режимі можна виправити фактично будь-яку проблему, що виникла з комп’ютером через сторонньої програми, драйвера і навіть в результаті діяльності шкідливого програмного забезпечення.

Запуск в безпечному режимі Windows 7

Запуск безпечного режиму в Windows 7 здійснюється декількома методами: за допомогою виклику додаткових параметрів завантаження операційної системи кнопкою «F8» під час її завантаження і через меню запуску Windows.

Як зайти в безпечний режим через додаткові параметри?

 1. Під час завантаження комп’ютера після завершення ініціалізації і завантаження базової системи введення-виведення тиснемо клавішу «F8». Для надійності її можна натискати по кілька разів на секунду, поки не з’явиться чорний екран під назвою «Додаткові варіанти завантаження».

Якщо не встигли зробити цього і з’явився екран завантаження операційної системи, перезавантажуємо комп’ютер за допомогою клавіатурного поєднання «Ctrl + Alt + Delete» або апаратної клавіші «Reset».

 1. У списку присутні кілька варіантів завантаження операційки в безпечному режимі, вибираємо необхідний і тиснемо «Enter».

Безпечний режим – запуск ОС з мінімальним необхідним для її функціонування набором служб і драйверів.

Безпечний режим з підтримкою мережі – те ж саме, але з підключенням драйверів пристроїв, служб та інших компонентів, що забезпечують роботу з глобальної та / або локальною мережею, до якої підключений комп’ютер.

Безпечний режим з підтримкою командного рядка – замість провідника Windows користувачеві доведеться працювати з командним консоллю. Режим призначений для просунутих користувачів і системних адміністраторів.

Якщо ви не є абсолютним новачком серед користувачів Windows, вибирайте останній режим завантаження. При необхідності завжди зможете запустити звичний провідник зі спрощеним інтерфейсом, ввівши команду «explorer» або «explorer.exe» і підтвердив її запуск клавішею «Enter».

Запуск безпечного режиму через меню автозавантаження

 1. Запускаємо вікно «Виконати», натиснувши «Win + R» на клавіатурі.
 2. Вводимо команду «msconfig» у вікні і підтверджуємо її виконання, натиснувши «Ок» або «Enter».

 1. У вікні «Конфігурація системи» в першій його вкладці перемещаем критичний перемикач в позицію «Діагностичний запуск» і тиснемо «Застосувати».

 1. Закриваємо віконце, натиснувши «ОК».
 2. Перезавантажуємося і Windows завантажиться в безпечному режимі.

Якщо ж мова йде про автозавантаження Windows 10, де знаходиться все дані можна дізнатися, перейшовши за посиланням.

Як увійти в безпечний режим Windows 8?

Якщо завантажитися в безпечному режимі в Windows XP і Seven проблем не складало, то в новій редакції операційної системи з цим у користувачів виникають проблеми.

 1. Натискаємо «Win + R» і пишемо «msconfig» у вікні, як і в Windows 7.
 2. Переміщаємося на другу вкладку під назвою «Завантаження».
 3. Ставимо прапорець навпроти пункту «Безпечний режим».
 4. Критичний перемикач переміщаємо в позицію «Мінімальна».
 5. При необхідності змінюємо час затримки перед завантаженням у формі «Таймаут» і тиснемо «Застосувати».

        6. Закриваємо вікно і перезавантажуємося.

Завантаження Windows 10 в безпечному режимі

Для запуску Windows 10 в діагностичному режимі виконуємо наступні дії.

 1. Тиснемо на кнопку «Windows» і вибираємо «Параметри».

 1. Заходимо в «Оновлення та безпеку», де вибираємо «Відновлення.
 2. У пункті «Особливі варіанти завантаження» натискаємо «Перезавантажити зараз».

 1. Потрапивши в «Параметри завантаження» вибираємо необхідний нам режим за допомогою клавіш F4-F6 на клавіатурі.
Ссылка на основную публикацию