Безпека бізнес-інформації в хмарі: п’ятірка найкращих інструментів


Безпека бізнес-інформації в хмарі: п’ятірка найкращих інструментів

З ростом популярності хмарних обчислень і мобільних пристроїв, які дозволяють завжди залишатися на зв’язку, все більше і більше компаній переміщують свої дані і ПО в хмару. Помірна вартість, мобільність і універсальність – лише деякі з переваг хмарних сховищ.

Таким чином, провайдери програмного забезпечення як сервісу (SaaS), серед яких Dropbox і Evernote, а також концепція використання власних пристроїв співробітників (BYOD) стрімко набирають обертів в діловому світі.

Однак хмарний сервіс ставить перед нами і ряд питань, що стосуються конфіденційності і безпеки даних. Було б нерозумно відмовлятися від хмарного сервісу тільки з цих причин, але це не означає, що їх потрібно пускати на самоплив і наражатися на ризик.

Якщо у вас свій бізнес і ви хочете почати користуватися хмарним сервісом і при цьому бути впевненим у збереженні своїх даних, тоді вивчіть п’ять інструментів, які ми підібрали спеціально для вас.        

Хмарні програми та тіньові IT

Для початку трохи про «тіньовому IT». Це IT-системи та сервіси, які використовуються без відома і згоди на те організації. В наші дні існування тіньових IT ні для кого не є секретом, але зі збільшенням попиту на хмарні сервіси вони стають загрозою безпеки зберігаються там даних.

А це ще один пролом в питанні безпеки і конфіденційності інформації. Виходить, що компанія не знає про використання своїх додатків і не може гарантувати безпеку інформації.

Три додатки з нашого списку допоможуть захиститися від такої небезпеки за рахунок активації спеціальної системи захисту в рамках хмарного додатка.

  1. Bitglass

Bitglass, які тимчасово працюють в бета-версії, забезпечують прозору захист вашої ділової інформації. Додаток може використовуватися як на комп’ютері, так і на мобільному телефоні. Bitglass скорочує ризик втрати інформації і дозволяє постійно тримати дані в поле зору.

Bitglass поєднує кілька різних способів захисту. Додаток здатний виявити використання хмарних додатків і зашифрувати дані, завантажені в хмару.

Крім того, Bitglass може стежити за вашою діловою інформацією по всьому інтернету, так що ви завжди будете в курсі, якщо ваші працівники, наприклад, розмістять її в своїх особистих файлообмінниках. Плюс до всього, Bitglass гарантує захист на випадок втрати або крадіжки мобільних пристроїв. І ще одна опція: сервіс може видалити всю інформацію з мобільного телефону без попередньої установки будь-яких агентів.

  1. Skyhigh Networks

Skyhigh Networks аналізує і захищає роботу з хмарними додатками. Інструмент використовує відомості з ваших міжмережевих екранів, проксі і шлюзів, щоб швидко виявити якими хмарними додатками користуються ваші працівники.

Таким чином, ви отримуєте оцінку ризику всіх використовуваних хмарних додатків. Інструменти, якими Skyhigh користується для аналізу, здатні виявити суперечності в стратегії захисту і запобігти витоку інформації.

І, нарешті, Skyhigh Networks пропонує своїм користувачам так звану захист в три кліка, яка використовує технологію реверсивного проксінг. Це, в свою чергу, гарантує контекстний доступ до хмари, впровадження послідовної концепції за всіма хмар, а також дозволяє отримувати безпосередній доступ до хмар без VPN або агентів для пристроїв. І це ще не всі переваги Skyhigh: він може шифрувати інформацію і запобігати її втрату.

  1. Netscope

Netscope – це сервіс, який виявляє і контролює хмарні додатки і тіньові IT, які використовуються в мережі. Netscopeмоніторіт користувачів, сесії, інформацію, якою поділилися або завантажили, а також представляє детальний аналіз, заснований на отриманих даних.

Інструмент також може проаналізувати питання бізнесу і безпеки, щоб ви могли виявити слабкі сторони своєї справи і правильно визначити його потенціал. Крім того, в разі проблем з безпекою, Netscope може надати вам детальний шлях аудиту.

Все це означає, що ваші працівники зможуть користуватися своїми улюбленими хмарними додатками, а блокуватися будуть тільки небажані дії.

  1. CipherCloud

CipherCloud – це програма для захисту хмарного сховища, яка шифрує інформацію прямо в вашому бізнес-шлюзі. На відміну від попередніх сервісів, метою CipherCloud не є виявлення тіньових IT – його завдання полягає в тому, щоб гарантувати безпеку даних, що зберігаються в невідомих хмарних сховищах.

CipherCloud шифрує інформацію в процесі завантаження, а під час скачування розшифровує її. Шифрувальний ключ зберігається в рамках вашої бізнес-мережі, а це означає, що неавторизовані користувачі побачать тільки незрозумілий набір знаків і символів.

Сервіс виявляє шкідливі ПО і має вбудовану систему запобігання втрати даних. Тут ви знайдете деякі доповнення у вигляді ряду популярних хмарних додатків, таких як Salesforce, Office 365, Gmail і Box.

Цей сервіс відрізняється від тих, що представлені вище. Справа в тому, що завдання Okta в тому, щоб забезпечити всі хмарні сховища і мобільні додатки, які використовуються в вашому бізнесі, єдиної реєстрацією (SSO). Okta підтримує такі базові бізнес-додатки, як Google, Microsoft, Salesforce і інші.

У число опцій, пропонованих Okto, входять автоматичне керування користувачами, підтримка мобільних пристроїв і додатків, багатофакторна перевірка справжності і гнучка політика захисту.

Сервіс забезпечує своїх користувачів журналами аудиту, тим самим надаючи їм можливість стежити за доступом до хмарним додаткам, а також дає можливість встановити стратегію доступу до даних з централізованої позиції.

висновок

Кожен з розглянутих в нашій статті сервісів намагається по-своєму вирішити питання хмарної безпеки, однак ваш вибір буде повністю залежати від того, які проблеми і потреби в цьому питанні є конкретно у вашому бізнесі.

Якщо ваша проблема – це тіньові IT, тоді краще зупинитися на Netscopeілі SkyhighNetworks; якщо вам важлива можливість шифрувати і відстежувати ділову інформацію незалежно від її місцезнаходження, тоді краще віддати перевагу пункту номер один з нашого списку – Bitglass.

Разом з тим слід пам’ятати, що всі ці сервіси не зможуть вирішити всі питання безпеки. Якщо ваші працівники вдаються до допомоги тіньових IT, то вам, ймовірно, варто знайти цьому пояснення.

Ссылка на основную публикацию