Блок живлення Chieftec ELP-700S

Для Майнінг, крім обчислювальних потужностей, потрібні ще й електричні потужності, тому продавці потужних блоків живлення останні півроку теж не нудьгують.

Однак не Майнінг єдиним живе людина, вірю, що на просторах нашої країни ще залишилися люди, які використовують комп’ютери за їх прямим призначенням – для роботи, освіти і розваг. Як наслідок, ринок звичайних, без витівок, блоків живлення, нікуди не подівся, хоча про нього говорять помітно менше.

Блок живлення Chieftec ELP-700S відноситься саме до такої категорії: він прямо зовсім звичайний. Будучи найпотужнішим в своїй лінійці, що складається з п’яти пристроїв (починається вона з 350-ватного БЖ), він може бути використаний не тільки як шматок начинки для офісного ПК, а й у відносно продуктивному ігровому комп’ютері.

Корпус Chieftec ELP-700S – металевий і чорний, виглядає пристойно – це на випадок, якщо ви фанат подивитися на блоки живлення.

Кабелю незнімні, довжиною близько 50 сантиметрів кожен, що не можна вважати драматичним показником: в по-справжньому великих корпусах вони просто не дотягнутися до протилежного краю кейса.

Втім, цей БП і не розрахований на машини, в які набито багато накопичувачів, інакше б він коштував зовсім інших грошей. Зате отвір, з якої вони виходять, оббита гумою – передбачається, що це повинно запобігати стирання обплетення.

Chieftec ELP-700S заточений під роботу в мережах з напругою виключно 230В, так як розроблявся спеціально для ринків України та країн СНД, де такий стандарт всім дістався у спадок від СРСР.

В рамках боротьби з перегрівом Chieftec ELP-700S оснащений вентилятором 1200-міліметровим вентилятором, виробленим на світло компанією Yate Loon Electronics. Він здатний видавати до 2200 оборотів в хвилину, що непогано, але і не безшумно (див. Нижче).

Усередині ніяких незвичайних інженерних рішень виявлено не було. Всі компоненти зібрані на одній друкованій платі, в наявності цілком пристойний мережевий фільтр, та й конденсатори – Elite, Capxon і Suscon для блоку за такі гроші це дуже навіть непогано.

Крім надійності, найважливіший параметр будь-якого БП – це ККД, тобто скільки відсотків в порівнянні з споживаної енергією він віддає на живити від нього компоненти ПК.

За результатами тестів можемо сказати, що в залежності від навантаження ця цифра коливається в межах від 83 до 90 відсотків, причому максимальний показник досягається, коли блок навантажений на дві третини, якщо використовувати його на повну котушку, результати падають на кілька відсотків, але все одно тримаються на пристойному рівні.

Потужність / лінія +5Vsb
100% 12,00 11,90
12,01 11,86
12,03 11,82
12,05 11,78
12,07 11,79

Кросснагрузочние характеристики (показник, що визначає допустимий рівень навантаження) блоку – 40% і 70% відсотків для типових і позаштатних потужностей навантаження, що теж цілком прийнятно.

потужність
100%

З боку не сильно зрозуміло, скільки важко зараз живеться ELP-700S, єдине, що явно змінюється, – це в моменти пікового навантаження кулер починає відчайдушно крутитися, і тому блок додає свою партію в загальний набір звуків, які видає практично будь-який сучасний настільний комп’ютер.

Якщо при штатній навантаженні на БП рівень шуму можна вважати шумами в межах похибки, то, коли від апарату потрібно більше 600Вт, то і звуків виходить на побільше ніж 45 дБА.

Форм-фактор: ATX кількість роз’ємів

15-pin SATA:

6
потужність: 700 Вт кількість роз’ємів

4-pin IDE:

2
стандарт: ATX12V 2.3 кількість роз’ємів

4-pin Floppy:

1
Система охолодження:

 

1 вентил

(120 мм)

Захист від перенапруги: є
Тип роз’єму для мат.

плати:

24 pin Захист від перевантаження: є
кількість роз’ємів

4 + 4 pin CPU:

1 Захист від короткого замикання: є
Кількість роз’ємів 6 + 2-pin PCI-E:

 

2 Розміри (ВxШxГ): 87x150x140

Власне, більше сказати нічого, це все-таки блок живлення, річ досить лінійна. Працює – норм, з заявленими характеристиками розробники не набрехали, в плані надійності – ну, на мій погляд Chieftec завжди стежила за репутацією, і відверто ненадійного заліза на ринок не виводила. Орієнтовна ціна цілком демократична – 4000 руб. (На момент написання огляду).

Ссылка на основную публикацию