Боремося з дубльованими GUID на клієнтах SCCM

Однією з найбільш часто зустрічаються проблем, з якими стикаються адміністратори SCCM 2007 / SMS2003, проблема дубльованих GUID на клієнтах SCCM. При установці клієнта SCCM / SMS відбувається генерування унікального ідентифікатора, званого GUID (Globally Unique Identifier – глобальний унікальний ідентифікатор). Він використовується для однозначної ідентифікації клієнта в системі SCCM, і його ні в якому разі не можна плутати з SID комп’ютера в домені Active Directory (як змінити SID в Windows 7 я вже описував). Проблема дубльованих GUID в SCCM – полягає в тому, що якщо одночасно дві або більше машини передають на сервер однаковий GUID, в результаті сервер починає просто плутатися між ними, і в підсумку цілком втрачається можливість управління цими клієнтами. Боротьба з явищем дублювання GUID в SCCM – ключовий фактор правильного функціонування системи SCCM в компанії.

Хоча в налаштуваннях сайту SCCM є така вкладка (опцію “Automatically create new client records for duplicate hardware IDs” краще залишити включеною), вона призначена для вирішення проблем дубльованих Hardware ID (це не те ж саме що GUID клієнта).

Так яким чином в мережі можуть з’явитися кілька машин з однаковим GUID клієнта SCCM? Найбільш часто зустрічається варіант появи однакових GUID – використання системи побудови образів диска з ОС (GHOST, Partition Manager і т.д.) і розгортання даного способу на різні системи в мережі. (Як описано в статті В тому випадку, якщо в своїй інфраструктурі ви використовуєте систему розгортання клієнтських ОС, необхідно вирішити:

1) клієнт SCCM / SMS потрібно видалити з шаблону образу до його розгортання на клієнтські машини

2) якщо ви хочете залишити клієнт SCCM в образі, то після його розгортання на ПК, необхідно виконати ряд дій.

Проблема полягає в тому, що проста перевстановлення клієнта SCCM, не вирішить проблему, тому що при перевстановлення новий GUID НЕ буде згенеровано.

для пересозданія GUID клієнта SCCM,  я використовую наступну методику:

 • Видаляємо сертифікат SCCM, за допомогою утиліти ccmdelcert.exe (утиліта не входить в дистрибутив System Center Configuration Manager 2007 Toolkit, проте можна використовувати версію з SMS 2003 Toolkit v2, скачати можна за адресою http://technet.microsoft.com/en-us /sms/bb676787.aspx)
 • Видаляємо клієнт SCCM:

  ccmsetup.exe / uninstall

 • видаляємо каталог

  % WINDIR% \ system32 \ ccm \

 • видаляємо гілку

  HKLM \ SOFTWARE \ Microsoft \ CCMSetup

 • видаляємо гілку

  HKLM \ SOFTWARE \ Microsoft \ SMS

 • Ставимо клієнт SCCM 2007: Додати

  ccmsetup.exe

Після виконання даних дій буде переустановлений клієнт SCCM з новим GUID.

Ссылка на основную публикацию