Чого не потрібно робити з SSD накопичувачами

Технології зберігання інформації розвиваються стрімко. Ще десять років тому USB-флешки великого обсягу були чимось дивним, а SSD – вкрай дорогими. Але зараз можна купити надійний об’ємний твердотільний жорсткий диск. Важливо розуміти, чого не потрібно робити з SSD-накопичувачами, щоб не вивести їх з ладу.

Зберігання великих файлів

Твердотільний жорсткий диск відрізняється від механічного в першу чергу швидкістю читання і запису. Застосовується для прискорення роботи комп’ютера і додатків. Повною мірою потенціал SSD використовується саме при установці на нього ОС, а також ресурсномістких програм або ігор.

Якщо виникає необхідність зберігати важкі файли, в тому числі музику і фільми, краще взяти звичайний HDD – ціна за гігабайт обсягу буде набагато нижче. Для такої мети добре підійде також зовнішній жорсткий диск з високошвидкісним інтерфейсом USB 3.0 або Thunderbolt.

повне заповнення

Звичні користувачеві HDD стійко витримують навіть майже 100% заповненості, не втрачаючи продуктивності, – за доступ відповідальна механічна частина, а не сам носій. У SSD все працює інакше. Програмна частина твердотільного накопичувача автоматично рівномірно розподіляє дані по всьому доступному обсягом, поступово заповнюючи блоки даних. При високій заповненості подпрограмме диска доводиться шукати частково зайняті осередки. Це дуже сильно уповільнює його роботу.

Порада!

Щоб уникнути таких ситуацій, рекомендується заповнювати SSD не більше ніж на 75-80% від повного обсягу. Це дозволяє збалансувати швидкість запису і час обробки блоків даних під час роботи, а також уникнути підвищення навантаження на накопичувач.

форматування

При перевстановлення системи або повне очищення місця найважливіше для класичних HDD – форматування. Воно безслідно видаляє всі файли, їх стає неможливо відновити навіть із застосуванням професійного ПО і устаткування. Однак у твердотільних сховищ все інакше. Вони самостійно вичищають сліди файлів за допомогою системи TRIM – спеціальної команди ATA-інтерфейсу, яка підтверджує видалення файлу, а також очищення сектора SSD від зайвих слідів. Цей функціонал реалізований на всіх сучасних моделях сховищ, що працюють під управлінням ОС Windows 7 або старше, а також нових дистрибутивів Unix-систем.

Важливо!

Форматування SSD може привести до появи битих секторів і виходу частини пам’яті з ладу. Якщо все ж виникає така необхідність – проводите процедуру засобами інсталяційного диска ОС для правильної розмітки або шляхом швидкого форматування з-під системи.

Дефрагментація

Звичайні жорсткі диски форматувати корисно – це зменшує кількість пересувань читаючої головки по поверхні. SSD, навпаки, форматувати не тільки небажано, але і не потрібно. Це пов’язано з особливістю роботи твердотільних накопичувачів – вони зчитують дані програмно, а не механічно.

Дефрагментація в такій ситуації буде тільки шкодити жорсткого диска. Цей процес пов’язаний з переміщенням частин одного файлу в сусідні блоки для розподілу даних в близьких або сусідніх секторах. А термін служби твердотільних сховищ обмежений якраз можливістю перезапису блоків пам’яті – тому інформація розподіляється рівномірно, прискорюючи доступ.

Корисні поради

Після покупки твердотільного накопичувача рекомендується слідувати декільком правилам, які продовжать термін його життя і в цілому поліпшать працездатність операційної системи і ПК. Використовувати SSD найкраще з фірмовим ПО від виробника, якщо воно є, – це дозволить стежити за кількістю перезаписів. Ніякої зайвої діагностики або обслуговування.

Встановлювати накопичувач бажано в ПК під управлінням актуальної ОС і переносити систему, а також всі додатки або гри на нього. Об’ємними файлами, яким не потрібно швидкий доступ, SSD займати не варто, як і заповнювати під зав’язку – його перевага в швидкості доступу, а в якості сховища краще використовувати внутрішній або зовнішній HDD.

Ссылка на основную публикацию