Чому файли не скидаються на флешку

Флешка – найпопулярніший спосіб зберігання даних, на який користувач комп’ютера може скинути все: від фільмів до важливих документів, пов’язаних з роботою. Але нерідко при передачі файлів розміром більше 4 гб на зовнішній носій виникає помилка «Недостатньо пам’яті», хоча на флешці вільного місця ще багато (наприклад, 8 або 16 гб).

Причина такої проблеми – зовнішній носій має формат FAT, який не дозволяє зберігати файли розміром більше 4 гб. Для того щоб прибрати помилку необхідно змінити флешку з FAT 32 на NTFS.

Форматування в систему NTFS

Важливо! Процедура зітре всі дані, які містилися на флешки. Якщо на ній є важлива інформація, то скопіюйте її на ПК, щоб уникнути втрати.

Алгоритм форматування наступний:

  1. Підключаємо пристрій до ПК і чекаємо її розпізнавання;
  2. Переходимо в папку «Мій комп’ютер» і на виділений для флешки знімний диск натискаємо правою кнопкою маніпулятора і вибираємо форматування:
  3. Спливе вікно з настройками процедури. У параметрі «Файлова система» необхідно обов’язково вибрати параметр NTFS. Після цього тиснемо почати і погоджуємося з дотриманням вимог безпеки:

Після завершення процедури форматування виходить чистий пристрій, яке має оновлений формат з можливістю запису файлів великих розмірів.

Не забувайте також стежити за своїм usb-пристроєм, а для цього читайте мою статтю – «Навіщо безпечно витягувати USB пристрою«.

Зміна типу пристрою без втрати даних

Незважаючи на те що представлений спосіб не видаляє всю інформацію на зовнішньому носії, рекомендується скопіювати важливі дані на ПК, так як можливість помилки присутній завжди.

  1. Запускаємо командний рядок: переходимо в меню пуск, далі йдемо в розділ службових програм і вибираємо командний рядок. Є й альтернативний спосіб: тиснемо комбінацію клавіш WIN + R і у вікні «Виконати» вводимо cmd.
  2. Для конвертації USB-накопичувача в формат NTFS необхідно ввести в командному рядку наступне:
Convertnosecurity

Буква x – диск, присвоєний комп’ютером для накопичувача. Значення можна подивитися в моєму комп’ютері.

  1. Після введення зазначеної команди тиснемо enter і чекаємо завершення процедури. В кінці з’являється звіт про успішність операції.

Другий спосіб трохи складніше першого, проте він дозволяє змінити формат USB-носія втрати інформації, що робить метод більш актуальним.

Якщо флешка буде використовуватися в якості завантажувального (наприклад, встановлювати з неї операційну систему), то форматувати її в новий формат не варто, так як ПК, під час установки, не бачить такий носій.

Ссылка на основную публикацию