Чому гальмує браузер Mozilla Firefox і що робити

Браузер Mozilla можна порівняти з автомобілем Volkswagen Golf: обидва не дуже популярні, старі, або як модно зараз виражатися, «олдскульний», але в обох є свій фан-клуб, який відстоює інтереси свого кумира. Але, погодьтеся, значно приємніше користуватися продуктом, коли він не гальмує і не підвисає. Час – це гроші, і недобре його витрачати на очікування відгуку від браузера. Однак, як і для автомобіля, оглядачеві можна зробити невеликий тюнинг, який дозволить йому працювати швидше.

Відключення невикористовуваних плагінів

Доповнення, розширення, плагіни – це все що вбудовуються в браузер компоненти, які допомагають оглядачеві виконувати ті чи інші завдання. По суті, це невеликі утиліти, які не можуть працювати без зовнішньої оболонки веб-навігатора. Однак часом ці програми заважають роботі, забирають надто багато оперативної пам’яті. Тому слід відключати зайві плагіни.

 1. У браузері клацаємо на кнопку з трьома горизонтальними лініями, що в правому верхньому кутку і вибираємо «Додатки» (також можна використовувати комбінацію гарячих клавіш Ctrl + Shift + A).

  В меню Firefox вибираємо «Додатки»

 2. В сторінці переходимо у вкладку «Модулі». Далі клацаємо по фільтру, що навпроти плагіна, замінюємо його значення на «Ніколи не включати».

  У вкладці «Плагін» міняємо фільтр навпаки програмного коду на «Ніколи не включати»

 3. Зміни збережуться автоматично, але щоб вони вступили в силу, перезавантажуємо браузер.

Відключення встановлених розширень

В цілому розширення схожі з плагінами за своєю суттю: вони наділяють браузер додатковими функціями. Прикладом тому можуть служити утиліти для створення VPN-каналу або блокувальники реклами. Однак якщо плагін – це просто програмний код або функція, то розширення можна вважати за повноцінну програму, так як їм можна управляти за допомогою інтерфейсу. Але історія та ж: ці програми можуть уповільнювати браузер, тому невикористовувані утиліти краще відключати або видаляти.

 1. Відкриваємо «Додатки», як показано вище і переходимо у вкладку «Розширення».
 2. Знаходимо невикористовувані програми і натискаємо:
  • «Відключити» – для тимчасової деактивації утиліти,
  • «Видалити» – для повного очищення браузера від розширення. Цей пункт деінсталює програму і її не можна буде використовувати в майбутньому, аж до повторної установки.

   Керувати розширеннями проходить в однойменно у вкладці «Додатків»

Очищення кеш-пам’яті, файлів cookie, історії

Кеш, cookie, історія відвідувань – це все тимчасові файли, які використовує браузер в своїй роботі для більш швидкої обробки інформації. Перераховані дані дозволяють оглядачеві оперативніше орієнтуватися на вже відвіданих сторінках. Однак надлишок інформації ускладнює навігацію всередині кешевой даних, а це вже загрожує «підвисання» уповільнення роботи веб-навігатора. Тому рекомендується проводити чистку тимчасових даних з певною періодичністю, приблизно один раз в 1-2 місяці.

 1. Відкриваємо меню браузера і вибираємо «Налаштування».

  Відкриваємо меню браузера і вибираємо «Налаштування»

 2. Відкриваємо вкладку «Конфіденційність та безпека» і в графі «Історія» натискаємо кнопку «Видалити історію».

  У вкладці налаштувань «Конфіденційність та безпека» натискаємо «Очистити історію»

 3. У фільтрі «Видалити» вибираємо пункт «Все», далі відзначаємо галочками необхідні категорії даних на очистку і натискаємо «Видалити зараз».

  Відзначаємо галочками категорії даних, вибираємо період очищення і натискаємо «Видалити зараз»

 4. Перезавантажуємо браузер.

Відео: як очистити історію браузера Firefox

Додавання браузера в групу програм Prefetch

Програми Prefetch – це група бистрозагружаемих додатків. Для прискорення їх роботи використовується системний кеш спеціальній директорії. За замовчуванням браузери не відносяться до групи Prefetch, однак нехитрої командою можна веб-навігатор до швидкої завантаженні додатків.

 1. Клацаємо правою кнопкою по ярлику браузера і вибираємо «Властивості».

  Клацаємо правою кнопкою по ярлику браузера і вибираємо «Властивості»

 2. Переходимо у вкладку «Ярлик». В поле «Об’єкт», через пробіл після лапок додаємо команду / Prefetch: 1, потім зберігаємо зміни кнопкою OK.

  У графі об’єкт дописуємо / Prefetch: 1 і зберігаємо зміни

 3. Перезавантажуємо комп’ютер.

Прискорення параметрів згортання і розкриття вікна браузера

Движок Firefox сконструйований таким чином, що при згортанні вікна браузера, він майже повністю виходить з оперативної пам’яті, а при розгортанні знову в неї завантажується. Здавалося б, благо, що оглядач автоматично звільняє ресурси ПК, однак ця функція створює труднощі і уповільнення в роботі самого веб-навігатора. Тому рекомендується відключити функцію автовигрузкі.

 1. В адресному рядку прописуємо about: config, натискаємо Enter і погоджуємося з умовами переходу на сторінку установок.

  В адресному рядку прописуємо about: config, натискаємо Enter і погоджуємося з умовами переходу на сторінку установок

 2. Клацаємо правою кнопкою по будь-якого місця на сторінці, в контекстному меню вибираємо «Створити» – «Логічне».

  У контекстному меню сторінки вибираємо «Створити» – «Логічне»

 3. У вікні задаємо ім’я настройки як config.trim_on_minimize, натискаємо OK.

  Створюємо настройку з ім’ям config.trim_on_minimize і натискаємо OK

 4. Далі вибираємо значення false і знову OK.

  Задаємо значення створеної настройки як false і зберігаємо через OK

 5. Перезавантажуємо браузер.

Зміна налаштувань реєстру Windows

Деякі з розширень і плагінів браузерів мають вірусну або полувірусную підгрунтя. У таких випадках вони можуть не відображатися у відповідному інтерфейсі оглядача. Однак для роботи, їм в будь-якому випадку необхідно бути прописаними в реєстрі Windows. Для видалення цих програмних продуктів необхідно вручну очистити папку з плагінами Mozilla всередині реєстру.

 1. У пошуку Windows прописуємо regedit і вибираємо найкраще відповідність.

  У пошуку Windows прописуємо regedit і вибираємо найкраще відповідність

 2. В адресний рядок редактора прописуємо рядок «Комп’ютер \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ MozillaPlugins» і натискаємо Enter. Також можна скористатися древом директорій і просто відкрити папку за вказаною адресою.

  Всі плагіни Firefox знаходяться в папці HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ MozillaPlugins

 3. Усередині вказаній директорії знаходяться папки, можливо деякі з них будуть «зайвими» (плагіни від невідомих виробників, що не вказані в інтерфейсі оглядача), такі директорії необхідно видалити. Клацаємо правою кнопкою і вибираємо відповідний пункт.

  Клацаємо правою кнопкою по зайвому плагіну і вибираємо «Видалити»

Прискорення браузера за допомогою сторонніх утиліт

Крім ручних налаштувань браузера і операційної системи, існує ще одна можливість для того, щоб прискорити Firefox і позбавити його від гальм. Для цього необхідно скористатися однією з декількох утиліт, які створені спеціально для Mozilla.

Firetune

Firetune – це спеціальна програма, яка оптимізує браузер Firefox в залежності від можливостей системи. При цьому додаток буквально Однокнопкове: досить вибрати параметри комп’ютера і з’єднання з інтернетом, запустити роботу утиліти, а все інше зробить вшитий програмний код.

Firetune – це спеціальна програма, яка оптимізує браузер Firefox в залежності від можливостей системи

SpeedyFox

SpeedyFox – це невелика утиліта, початковою метою якої була оптимізація браузера Firefox. Однак згодом розробники розширили поле свій діяльності і на інші браузери, а також популярні інтернет-месенджери, на зразок Skype, Viber і інші. Принцип роботи дуже простий: необхідно відзначити галочками програми, які потрібно оптимізувати і натиснути одну кнопку Optimize, щоб утиліта внесла зміни в налаштування інтернет-додатків.

SpeedyFox – це утиліта для оптимізації різних інтернет програм

Зменшення завантаження на центральний процесор і оперативну пам’ять через «Диспетчер завдань»

Однією з найпростіших причин того, що браузер починає гальмувати є робота інших процесів системи. Ресурси на комп’ютері не безмежні, існує ряд обмежень обчислювальних можливостей, тому вище голови стрибнути не можна. Якщо на ПК запущені об’ємні процеси (гри, інші браузери, медіапрогравачі), для Firefox може просто не залишитися оперативної пам’яті або потужностей процесора. Особливо це відчувається на слабких комп’ютерах. У такому випадку може допомогти закриття невикористовуваних процесів через «Диспетчер завдань».

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Win + X і вибираємо елемент «Диспетчер завдань».

  Натискаємо комбінацію клавіш Win + X і вибираємо елемент «Диспетчер завдань»

 2. У вкладці «Процеси» міняємо сортування за стовпцями «ЦП» або «Пам’ять» щоб виділити найбільш ресурсомісткі завдання.
 3. Вибираємо непотрібні процеси з числа самих «важких» і натискаємо «Зняти задачу».

  Після виділення непотрібного процесу вибираємо «Зняти задачу»

Однак не варто перестаратися з відключенням завдань. Завжди потрібно розуміти, що за процес ви намагаєтеся вивантажити з оперативної пам’яті. Цілком можливо, що ваш антивірус проводить сканування комп’ютера або проводить боротьбу з який з’явився шкідливим ПЗ. В такому випадку він буде з’їдати стільки оперативної пам’яті, скільки взагалі можливо, а відключення процесу може спричинити за собою вельми плачевні наслідки – вірус може буквально захопити дані вашого ПК. Та й без шкідливих кодів також можна накликати біду. Відключення деяких служб під час активної фази їх роботи нерідко спричиняє за собою пошкодження файлів програми. За цим по ланцюжку неполадки можуть прийти в ядро ​​операційної системи. А відновлення ОС – це те ще задоволення. З власного досвіду знаю, що куди простіше і швидше перевстановити Windows і налаштувати її з нуля, ніж користуватися програмами або точками відновлення – нервів менше.

Прискорити роботу Mozilla Firefox досить просто. Необхідно лише скористатися комплексом інструкцію щодо поліпшення обробці даних оглядачем, що представлені вище, і тоді «Лисичка» буде радувати вас швидкодією.

Ссылка на основную публикацию