Чому гальмує комп’ютер?

Всім привіт! Сьогодні я розповім вам про те, чому гальмує комп’ютер. Проблема досить поширена, і деякі люди, замість того, щоб виправити елементарне самим, викликають майстра. Майстри в свою чергу здирають гроші за прості речі. Більшість людей, не більшість я особисто не знаю, але в мережі все так пишуть. Зате я знаю, що такі люди є! Тому і пишу.

Прочитавши цей пост, ви дізнаєтеся від чого може гальмувати комп’ютер. Отже ви зможете самостійно знайти причину гальмування, що дасть вам можливість самостійно виправити неполадки не викликаючи жодних майстрів.

Отже, причини можуть бути як в системі windows, так і в самому комп’ютері.

Такі як:

  • віруси
  • Багато сміття
  • фрагментація диска
  • налаштування системи
  • температура
  • Багато файлів на системному диску
  • Через недавно встановлених пристроїв

Так само розберемо чому комп’ютер починає гальмувати в іграх.

Ось такі ось причини. Давайте я розпишу про кожну з них.

Комп’ютерні віруси

Це найперше що може прийти користувачеві в голову, коли його комп’ютер почне гальмувати. Я звичайно ж не заперечую, я теж можу з цим погодиться. Тим більше що я сам писав простенькі віруси, які можуть уповільнювати швидкодію комп’ютера, та й не тільки. Взагалі у мене «кримінальне» минуле. Зараз це може зробити кожен школяр! Да да, дожили. В інтернеті подібної інформації достатньо. Але, такі «віруси» обов’язково будуть виявлятися антивірусними програмами. Так що якщо ви на такий попалися, то тут вже ваша безглуздість, я б сказав.

Я обходжуся безкоштовним антивірусом, так як купити платний – грошей шкода. Ви ж знаєте, що студенти бідні. Але тим не менше я вже досвідчений в цій справі, не раз попадався на всякі вінлокери (winlocker) та інші віруси. Але якщо який-небудь мега хакер з IQ як у Білла Гейтса створить вірус … Боже упаси. Так що краще купити, якщо грошей не шкода. Касперський і NOD32 гідні антивіруси, колись я ними користувався на пробному періоді. Був задоволений.

Гаразд, я думаю інформатику в школі все вивчали. Це якось навіть банально. Загалом головне мати встановлений антивірус на комп’ютері і бути обережним в мережі. Про боротьбу з вірусами, як-небудь іншим разом.

Багато сміття в операційній системі

Багато сміття. Цього в жодному разі не уникнути. Як я асоціюю слово сміття щодо операційних систем (та й не тільки я)? Асоціюю я це слово з непотрібними папками, ярликами, якими-небудь файлами, які ми взагалі не бачили і не створювали. Створюються вони з-за деяких програм або безпосередньо через самої операційної системи. Час від часу це сміття потрібно розгрібати.

Так само якщо ви часто встановлюєте щось на комп’ютер, ну наприклад гри або програми, а так же часто їх видаляєте, то це теж є причина невеликих вповільнень в роботі комп’ютера. Коли програма або якась гра встановлюється, то установник частенько що-небудь та пропише в реєстр windows. Тому просто видалити програму не завжди достатньо, так як після видалення залишаються сліди.

Для того, щоб очистити весь цей шлак ми будемо користуватися спеціальними програмами. Про чищення комп’ютера від інформаційного сміття, я напишу в наступній статті! Так що не пропустіть, підписуйтесь.

налаштування системи

Через налаштувань теж залежить поведінка комп’ютера в швидкодії. Так само впливають настройки програм. Особисто я знаю про ефект Aero і про автозапуску програм. Можливо є ще якісь параметри, які я напевно знаю, але не можу згадати.

З ефектом Aero ви напевно стикалися – це персоналізація. Тобто якщо даний ефект у вас включений, то ваша система windows більш красиво виглядає. Характеризується це рівнем і кольором прозорості вікон, а так само їх стилем. Якщо ви вимкніть даний ефект, то тема windows повернеться в дефолтний стан. Ну, тобто в стандартне. У вас буде звичайна тема, без всякої всячини. Звичайних тим кілька.

Непотрібні процеси так само впливають на швидкість роботи. Кожна програма має як мінімум 1 процес. Тому якщо у вас багато запущених програм, то приберіть непотрібні процеси. Прибрати їх можна запустивши диспетчер завдань. Давайте розберемо, тут не так багато дій. Наводимо курсор на «Панель завдань» і натискаємо на праву кнопку миші.

Далі запускається сам диспетчер задач. Переходимо у вкладку «Процеси», за рахунком друга.

Знаходимо непотрібні вам процеси і завершуємо їх. При завершенні вискочить вікно підтвердження, підтверджуйте. Єдине що хотілося б сказати, щось не завершуйте процес explorer.exe, інакше з робочого столу все пропаде. Доведеться перезапускати комп’ютер. Хоча можна все відновити не перезапуску, але про це я як-небудь в іншому посту, на більш відповідну тему.

Якщо не знаєте які процеси потрібні, а які ні, то закрийте непотрібні програми, які у вас зараз активні. Ну а щоб зайві процеси вас більше не турбували, то вимкніть автозапуск деяких програм. натисніть: Win + R. потім введіть msconfig, натисніть Enter. Перейдіть у вкладку «Автозавантаження». Там буде список програм, які запускаються при старті windows, знімайте галочки з непотрібних. Так само можна скористатися програмою CCleaner. Я їй завжди користуюся. Перейдіть у вкладку «Сервіс», далі «Автозавантаження». Виділяйте і вимикайте.

фрагментація диска

Вперше про це чуєте? Тоді швидше за все вам необхідна дефрагментація диска.

Тут робота буде проводиться конкретно з жорстким диском. Якщо у вас SSD, а не HDD, то можете пропустити цей пункт, так як дефрагментація на SSD накопичувачах не проводиться. Якщо ви ні слова не зрозуміли, то читаємо статтю про дефрагментації диска.

В принципі можна прожити і без дефрагментації, просто комп’ютер буде повільніше працювати. Вирішив включити цей пункт до цієї статті, так як він допоможе вам прискорити ваш комп’ютер.

температура

Температура теж впливає на продуктивність. Не дарма я завжди тримаю комп’ютер в чистоті і порядку, в фізичному сенсі. Тобто у мене в системному блоці все чистенько! Я частенько чищу комп’ютер від пилу, так само завжди стежу за температурою центрального і графічного процесорів. Вам так само раджу це робити. Хоча б раз на тиждень зайти в програму Speccy і подивитися, що у вас діється. У мене вже звичка виробилася, причому корисна.

Статті про повну чищенні комп’ютера від пилу у мене ще немає. Перепрошую. Сподіваюся скоро з’явиться.

Багато файлів на системному диску

До налаштувань системи я б це не відніс, тому що тут настройками то і не пахне. Так що взяв як особливість.

Системний диск це там, де встановлена ​​ваша система windows. На системному диску завжди відбувається якась запис або видалення файлів. Необхідно стежити, щоб на даному диску було достатньо місця. Слідкуйте щоб він не був забитий під зав’язку. Якщо індикатор заповнювання обсягу диска не червона, це ще не означає, що можна туди кидати все підряд. Особисто я завжди тримаю диск заповненим на трохи більше половини. Хоча словом «трохи», грубо сказано, можна звичайно ж ще щось перекинути! Просто я маю на увазі, щоб на системному диску було приблизно половина половини. Якщо зрозуміли то респект. Ні? Порада проста: не заповнюється системний диск «до горлечка».

До речі, якщо у вас на робочому столі є якісь файли великого розміру, то перекиньте куди-небудь в одному місце. Адже робочий стіл пов’язаний з системним диском. Перекинути можна, наприклад на диск D або E. Це був так, рада. Не обов’язково зараз взяти і перекинути … Якщо у вас системний диск не заповнений, то нехай файли спокійно собі зберігаються на робочому столі. Просто майте на увазі.

Через недавно встановлених пристроїв

Такі випадки теж бувають, хоча я поки з ними не стикався. Тут вже вина розробників, вина в неправильно написаному драйвер. Через нього можуть виникнути проблеми. Так що якщо у вас є інтернет, то шукайте драйвер останньої версії, де виправлені помилки. Принаймні я б насамперед вчинив би саме так. Ну а якби не знайшов, то довелося б розпрощатися з цим пристроєм. Хоча драйвера з виправленнями можуть бути в розробці. Особливо якщо пристрій нове, можете почекати деякий час. Ну а якщо гарантійний термін ще не минув, то можете зажадати гроші назад. Правда я не знаю вийде чи ні. Чи передбачено це, щодо драйверів … Сподіваюся, що так.

Що робити, якщо комп’ютер гальмує в іграх?

Якщо ви не проводили дефрагментації, що не очищали комп’ютер від сміття і не копалися в настройках системи жодного разу в житті, то лаги в іграх можуть бути швидше за все через це. У мене є один одногрупник, він грає в комп’ютерні ігри. Хоча хто зараз в них не грає? Питання риторичне. Ніхто. Загалом, суть в тому, що я йому порадив пару програм з чищення, після чого він мені подякував. Словами. Так що в першу чергу чистимо систему від сміття. Тут потрібна послідовність в чищенні, а саме: спочатку чистимо, а потім проводимо дефрагментацію. Так користі буде більше.

Так само тут великий відсоток ймовірності того, що в вашому системному блоці застарілі комплектуючі. Можливо у вас мало оперативної пам’яті, або вже старенький процесор, або навіть відеокарта не тягне. О боже, як же я боюся, коли залізо не тягне … Це три основні причини. Найпростіший спосіб це докупити оперативки. Але якщо у вас і так 4 Гб ОЗУ, то тут явно не в ній справа. Справа або в процесорі або в відеокарті. Про вибір відеокарти я вже писав, прочитати зможете тут. Так само можете прочитати пост про вибір процесора.

Для того, щоб позбутися від лагів в іграх, вам буде потрібно оцінити ваше залізо і зробити висновки, з яких ви з’ясуєте що потрібно купити, а що ні. Може бути вам взагалі доведеться викинути комп’ютер на звалище. Тьху, тьху, тьху. Це все, що я хотів розповісти вам. Якщо є що доповнити то прошу в коментарі.

З наступаючим!

З основною темою закінчив. Напевно якось різко перескочив, але як є так і є. З наступаючим! На цьому все. Для тих хто вже відпочиває бажаю приємно провести канікули чи відпустку, ну або що там у вас? Ну а хто ще вчиться або працює тому бажаю вдалих днів! Щоб у вас було відмінний настрій! Ну все. До нових постів!

Ссылка на основную публикацию