Чому гальмує планшет на Андроїд, що робити: поради щодо усунення проблем

Незалежно від того, наскільки ви спокійна і урівноважена людина, ми всі ненавидимо затримки в роботі на мобільних пристроях, бо це дуже дратує і доставляє відповідні незручності.

Геймери зневажають гальма, тому що вони переривають їх бої або блискавичні атаки, програмістів ненавидить, коли програма підвисає на Андроїд, тому що вони відволікаються від основної думки при роботі, і всі інші ненавидять глюки, тому що вони, можливо, зажадають перезавантажити пристрій або виконати ряд незрозумілих операцій, щоб отримати назад нормальну швидкість роботи пристрою.

Пристрої Android є постійними жертвами безпідставних гальм, хоча деякі стверджують, що, швидше за все, винен сам користувач, який змушує свій пристрій повільно працювати завдяки певним маніпуляціям.

Ось кілька порад, якщо гальмує планшет на андроїд і що робити для збільшення продуктивності свого мобільного пристрою.

Важливо знати

Перш ніж вдаватися до якого-небудь дії зі своїм пристроєм, обов’язково переконайтеся, що ви зробили повну резервну копію всіх важливих даних, перш ніж застосовувати будь-які кроки з даної статті.

Визначення ресурсоємних додатків

Ймовірна причина глюків: наявність ресурсоємних додатків, що працюють у фоновому режимі, може привести до значного скорочення часу автономної і стабільної роботи. Живі віджети, фонові синхронізації і push-повідомлення можуть привести до раптового збою вашого пристрою або часом викликати помітне відставання в роботі додатків. При цьому гальмувати Андроїд почне не тільки ті програми, які вантажать систему у фоновому режимі, а й всі інші. Часто навіть не вдається визначити, що ж викликає відставання в роботі мобільного.

Рішення:

Щоб дізнатися, яка програма викликає проблему, спробуйте використовувати найбільш популярний додаток для вирішення завдань такого роду – Wakelock Detector.

Після завантаження та встановлення програми зарядите пристрій приблизно до 90%, вимкніть зарядний кабель і залиште пристрій на 1-2 години, щоб сканер-віджет почав накопичувати статистику використання системних ресурсів смартфона або планшета.

Коли ви відкриєте сканер Wakelock Detector, то зможете переглянути статистику всіх запущених додатків. Додаток у верхній частині списку – це сама енергозатратна програма для розрядки батареї.

буде корисним

Для отримання більш детальної інформації перейдіть в меню «Додатково», потім «Настройки» і далі в «Розширений режим», щоб відобразити «Процеси системи».

Коли ви знайшли додаток, яке вантажить систему найбільше, залишиться лише прийняти правильне рішення, чи дійсно вам потрібно для цієї програми чи ні.

Вивантажуємо частина додатків

Ймовірна причина: якщо у вас є безліч додатків, які викликають зниження продуктивності на вашому пристрої Android (при цьому користуєтеся ви ними нечасто), то існує можливість відключити або заморозити непотрібні програми. Що ж робити, якщо телефон глючить при великій кількості встановлених додатків?

У деяких випадках різні додатки самі пропонують використовувати опцію “Відключити” для певних своїх функцій, але таке відключення, можливо, призведе до неправильної роботи програми. Коли справа доходить до заморожування додатки, то цей процес більш схожий на деінсталяцію, просто повторна установка не знадобиться. Такий спосіб буде добре поєднуватися з додатками, які ми рідко використовуємо.

Зверніть увагу

Ви можете переносити додатки в «сплячий режим». Сплячі додатки будуть прокидатися і працювати, як зазвичай, коли ви натискаєте на додаток, щоб ініціювати його основні функції. У Андроїд немає такої стандартної функції, тому доведеться скористатися сторонньою програмою, наприклад, Greenify Root required.

Після того, як ви завантажили і встановили Greenify Root required, натисніть кнопку «+» і ви потрапите на сторінку App Analyzer. Додатки, перераховані в розділі «Запуск у фоновому режимі» і «Може уповільнювати роботу пристрою, коли», – це додатки, які в значній мірі споживають батарею і змушують ваш пристрій гальмувати Андроїд. Торкніться додатків, щоб виділити ті, які ви хочете «приспати», і виберіть параметр «Прийняти» в правому верхньому кутку, щоб помістити їх в сплячий режим.

Періодично очищайте пам’ять

На якому пристрої Ви найчастіше граєте в ігри?

На комп’ютері

на приставці

Граю тільки на смартфонах або планшетах

Чи не граю в ігри

Свій варіант в коментарях

Ймовірна причина: деякі пристрої страждають від проблеми при малій кількості пам’яті на пристрої і більшість з них погано працюють, коли простір зайнято приблизно на 80% ємності мобільного смарт-пристрої. Якщо на вашому пристрої з’являються ознаки загальмування, можливо, прийшов час трохи прибратися і почати позапланову прибирання. Як же почистити телефон Андроїд, щоб не гальмував?

буде корисним

Файли, які ви видалили, можуть бути відновлені до тих пір, поки ви не створите нові файли, аналогічно звільненому обсягом.

Рішення:

Forever Gone – це програма, яка допоможе очистити карту пам’яті і дозволить вам заповнити час, що залишився сховище тимчасовими файлами * .blank, видаливши їх під час сеансу очищення, тим самим зробивши своєрідну дефрагментацію.

Перш ніж почати працювати з додатком, поставте галочку в поле «Звільнити заповнений простір після завершення процесу заповнення» і «Призупинити процес заповнення при блокуванні телефону». Натиснувши «Fill Free Space», ви почнете процес очищення.

Зверніть увагу

Обов’язково прочитайте опис додатка Forever Gone, деякі файли можуть бути видалені назавжди без можливості відновлення. Адже просто видаливши всі підряд, ви не зможете розібратися, чому знову гальмує Андроїд.

Робота оперативної пам’яті

Ймовірна причина: контролер оперативної пам’яті є частиною системного обладнання, яке отримує відповідну інформацію та організовує зворотний зв’язок про доступність блоків зберігання, після чого інформація пересилається в систему Android. Зазвичай це відбувається миттєво, але іноді ви можете зіткнутися з «затримкою», коли контролер пам’яті не отримує зворотного відгуку. Дана дія приведе до уповільнення роботи всієї системи, поки не буде отримано відповідний відгук. Це і є основною причиною, чому знову гальмує Андроїд.

Рішення № 1:

Щоб позбутися від цього відставання, спочатку перевірте активність введення-виведення пристрою за допомогою Cool Tool-System Stats, щоб побачити, чи працює контролер на низькому або високому рівні.

Рішення № 2:

Якщо вивантаження знаходиться у високій зоні, запустіть програму LagFix, додаток, яке сканує ваше сховище і оперативну пам’ять, після чого надає необхідну інформацію і відправляє її системі Android, в основному пропускаючи процес очікування.

Оптимізація для ігор

Ймовірна причина: якщо ви багато граєте на Android-пристрої і відчуваєте лаги під час ігрового сеансу, це відбувається через те, що служби і додатки працюють у фоновому режимі і забивають пам’ять смартфона. Існує два способи оптимізації пам’яті пристрою для кращої продуктивності самого ігрового сеансу.

Рішення:

Game Booster – це програма, яка допомагає зупинити непотрібні фонові сервіси і додатки, щоб звільнити деяку кількість RAM-пам’яті для вашої гри. Після установки Game Booster натисніть кнопку «+», виберіть гру, яку ви хочете оптимізувати, а потім натисніть «Застосувати».

Ви повернетеся на головну сторінку програми та побачите свою гру у відповідному списку. Натисніть на нього знову і програма автоматично звільнить пам’ять вашого пристрою і запустить гру, яка вже буде без лагів.

Процесор або GPU не справляється з навантаженням

Ймовірна причина: всі смартфони працюють від системи на чіпі SoC, а він, у свою чергу, містить всю систему на собі. Процесор обробляє потоки даних додатків, а він використовував дані зберігаються в ОЗП. При цьому використовується все обладнання мобільного пристрою: CPU, RAM, GPU, Modem, Signal Processor і т.д.

Телефон гальмує, коли він ставиться на завдання, яке він не може фізично (тобто апаратно) обробляти, адже завжди існує кілька потоків, оброблюваних смартфоном, навіть якщо він не використовується вами. Якщо процесор повинен обробляти кілька довгих потоків даних, він відстає, як тільки речі виходять за межі можливостей обробки. Коли це відбувається, SoC нагрівається і це ще більше сприяє відставання і затримок в роботі системи, тому що перегрітий процесор схожий на загнаного коня.

Також не забувайте, що є і GPU (графічний процесор), який має справу тільки з графікою і візуальними ефектами, відображеними на дисплеї, і той же принцип стосується і до нього, але тільки в контексті графічної обробки.

Рішення:

Якщо гальмує Андроїд, то як виправити роботу процесора? На жаль, якщо виявлено, що причиною гальм є CPU або GPU, то тут особливо нічого не поробиш.

буде корисним

Як превентивний захід, можна охолодити пристрій, попередньо вивантаживши все «важкі» програми, або просто вимкнути його на нетривалий час.

Однак даний спосіб лише тимчасове рішення, повноцінно повернути продуктивність не вийде, після певного часу процесори знову нагріються і почнуть гальмувати. В даному випадку доведеться або замінити мобільний пристрій на більш потужне, або відмовитися від використання ресурсномістких програм.

Порада: при виборі нового пристрою скористайтеся наступним радою:

Смартфон має бути оснащений якісним обладнанням для виконання всіх завдань, які вам будуть потрібні надалі. SoCs з меншою тепловим навантаженням ефективніші. Ось чому більш нові смартфони SoCs зроблені з використанням меншою нано-архітектури, тому що це допомагає утримувати процесор від постійного перегріву, відмінно справляючись з важкими іграми. наприклад, Snapdragon 805 побудований з використанням архітектури 28 нм, в той час як його колеги і послідовники 808 і 810 використовують технологію 20 нм для зниження теплового впливу і підвищення ефективності.

підводимо підсумки

Тепер виникає питання «чому смартфони та планшети починають гальмувати згодом?». Відповідь дуже проста: у міру того, як відбувається розвиток екосистеми Android, додатки стають все важче і інтенсивніше з кожним оновленням, що вимагає більшої пам’яті і обчислювальної потужності. В результаті обсяг вільної RAM для нового важкого потоку, який буде оброблятися (наприклад, при запуску 3D-ігри), з часом зменшується, а потужності того ж старого процесора для більш важких і нових додатків вже не вистачить.

Коли сильно глючить телефон на Андроїд, що робити в такому випадку, ми і розглянули в даній статті. Мораль – завантажуйте в свій телефон тільки ті додатки, які необхідні для вас, особливо якщо у вас старий мобільний апарат. У міру того, як проходить час, смартфони застарівають через просування в прикладному програмному забезпеченні.

Ссылка на основную публикацию