Чому Яндекс браузер відкривається сам по собі і як це виправити? | GuideComp.ru

При активному користуванні Інтернетом кожен користувач ризикує підхопити різні віруси. Навіть наявність антивірусних програм не гарантує повний захист від усіх видів зараження, хоча ризик набагато нижче. Віруси в комп’ютері поводяться передбачуваним чином: відстежують дії користувача, крадуть дані, показують рекламу і т.п. Одним з наслідків вірусного зараження в Яндекс браузері є те, що він відкривається сам по собі при включенні Віндовс або при інших умовах. Якщо Yandex browser почав самостійно активуватися і показувати різні рекламні сторінки – в системі завівся вірус.

Яндекс браузер відкривається сам по собі: способи вирішення проблеми

Причина автоматичного запуску може бути вірусного характеру чи ні. У другому випадку усунути самостійний запуск досить просто:

 1. Йдемо за посиланням в налаштування Yandex Browser.
 2. У розділі «Система» прибираємо виділення біля пункту «Запускати браузер разом з Windows».

Найчастіше все не настільки просто, а причина у вірусі, при цьому недостатньо видалити тільки сам вірус, Яндекс браузер може продовжити автоматично запускатися. Причина в тому, що антивірусні програми не здатні повністю видаляти наслідки від роботи вірусу. Комплекс процедур по усуненню шкідливого коду і його наслідків – це єдиний спосіб прибрати автоматичне включення веб-оглядача при включенні комп’ютера.

Як видалити вірус?

Вручну боротися з хитрими вірусами вкрай складно. У такій справі потрібно обзавестися помічниками – антивірусними програмами. Вони зроблять більшу частину роботи за нас. Основне завдання антивірусів полягає у видаленні вірусного коду. Обеззброївши вірус, з’являється можливість очистити всі наслідки його перебування в системі.

За допомогою яких програм можемо видалити вірус безкоштовно:

 • Безкоштовні антивірусні сканери: AdwCleaner посилання (Дуже хороший!), AVZ, Dr.Web CureIt. Перераховані додатки допоможуть впоратися з вірусом, але не захистять від нових небезпек в майбутньому,
 • Free-версії Avast, Kaspersky, Eset NOD32 і Comodo Internet Security. Такі антивіруси вже забезпечують постійний захист від інтернет-загроз. Рекомендуємо встановити одну з програм в систему для підвищення безпеки серфінгу в мережі.

Важливо! Встановлювати 2 і більше антивіруса категорично не рекомендуємо. Вони вступають в конфлікти, через що система сильно сповільнюється, а також може видавати часті збої.

Як очистити сліди вірусу і запобігти його повторне поява в системі?

Може бути, що браузер Яндекс вже не відкривається автоматично після видалення вірусу, але на цьому етапі не можна зупинятися. У Windows є утиліта «Планувальник завдань», в неї додаються практично всі віруси. Це працює таким чином: вірусний код додається в планувальник, встановлюючи своє оновлення щодня в певний час або при будь-яких умовах. Якщо користувач видаляє вірус, але не очищає розділ планувальника, вірусне ПО самостійно завантажується з мережі. Скоро воно почне виконувати все те ж саме, що і раніше.

Якщо Яндекс браузер сам довільно запускається, потрібно очистити сліди шкідливого ПО:

 1. Натискаємо на кнопку «Пошук в Windows» і вводимо фразу «Панель управління». Далі вибираємо відповідний розділ.
 2. Шукаємо розділ «Адміністрування» і переходимо в нього.
 3. Кількома на пункт «Планувальник завдань».
 4. Виділяємо папку «Бібліотека планувальника завдань», в основному вікні відображаються всі процеси.
 5. Знаходимо підозрілі процеси. Найскладніший пункт, так як потрібно хоча б трохи мати уявлення про потенційно небезпечні процеси. Щоб знайти вірус звертаємо увагу на всі записи без логічного сенсу, це може бути безглуздий набір букв і чисел. Всі шановні розробники вказують в імені поновлення свою назву: Яндекс, Opera, Google і т.п. Якщо є процес з нелогічним назвою або ім’ям невідомої програми, швидше за все – це вірус. Більш детально дізнатися про те, що за процес, можна через пошукову систему.
 6. Видаляємо вірус, виділивши рядок з ним і у вкладці «Дії» натискаємо «Видалити».
 7. У вікні «Ви хочете видалити це завдання», вибираємо «Так».

Зараз вірус більше не зможе відновитися в системі, але ще не всі його сліди вдалося ліквідувати. Коли Yandex браузер запускається сам по собі, часто вірус встановлює шкідливі розширення і зачіпає параметри ярлика.

Видаляємо вірусні розширення

Періодично при запуску комп’ютера відкривається Яндекс браузер через фонових розширень, встановлених вірусом. Після очищення веб-оглядача від шкідливих плагінів, самостійна активація браузера повинна припинитися.

Як очистити розширення:

 1. Переходимо в меню браузера (кнопка в правому верхньому куті) і відкриваємо розділ «Додатки».
 2. Шукаємо главу «З інших джерел».
 3. Відключаємо всі невідомі розширення, до яких немає довіри.
 4. Перевіряємо, чи з’являється браузер від Яндекса без причини під час завантаження комп’ютера. Якщо все одно відображається, краще повністю відключити всі розширення.

Ще один спосіб позбутися від запуску браузера з вини розширень – відключити їх роботу у фоновому режимі. Для цього переходимо за посиланням в налаштування Yandex Browser і в розділі «Система» знімаємо виділення з пункту «Дозволити програмам працювати у фоновому режимі».

Відновлюємо правильний ярлик і прибираємо підроблений браузер

Швидше за все зараз Яндекс браузер вже не запускається мимоволі, але після його ручного запуску відкриваються сторінки з рекламою. Зміна налаштувань не допомагає виправити цю проблему, адже причина в параметрах ярлика.

Алгоритм дій:

 1. Знаходимо ярлик Яндекс браузера на робочому столі і натискаємо на нього один раз лівою кнопкою миші.
 2. Тиснемо поєднання клавіш Alt + Enter.
 3. У рядку «Об’єкт» прибираємо все, що стоїть після browser.exe. Посилання об’єкта повинна обриватися після browser.exe.
 4. Натискаємо кнопку «Застосувати», потім – «Ок».

Важливо! Якщо в рядку «Об’єкт» в кінці стоїть запис browser.bat – це вірус. Потрібно перейменувати його в browser.exe, далі натискаємо на кнопку «Розташування файлу» і видаляємо bat-файл.

Однією лише коригуванням шляху не завжди вдається допомогти, адже іноді при запуску Віндовс відкривається підроблений браузер Яндекс. Деякі хакери пішли далі, вони замість поширення вірусу, який змінює настройки браузера, додають в систему модифіковану версію веб-браузера та замінюють справжній ярлик підробленим. Сам користувач навіть не помічає підміни.

В такому випадку вихід один – вручну перейти в папку з оригінальним Яндекс браузером, створити правильний ярлик і видалити заражений браузер.

Прибираємо підроблений Yandex browser, якщо він до цих пір мимовільно запускається при включенні Віндовс:

 1. Переходимо по шляху C: \ Users \ Ім’я ПК \ AppData \ Local \ Yandex \ YandexBrowser \ Application.
 2. Шукаємо файл browser.exe, робимо по ньому клацання ПКМ, вибираємо «Відправити» і «Робочий стіл (створити ярлик).
 3. Натискаємо на кнопку Пошук в ОС Віндовс і вводимо фразу «Панель управління». Переходимо в «Панель управління».
 4. Вибираємо «Програми та засоби».
 5. Знаходимо браузер від Yandex, який заражений вірусом. Його можемо визначити за датою установки і версії. Зазвичай вражений браузер має ранню версію, наприклад, якщо встановлені версії 16.0.0.181 і 18.10.0.2724, зараженим можемо вважати першу версію 16.0.0.181.
 6. Вибираємо заражений браузер і натискаємо на кнопку «Видалити».

Скидаємо настройки яндекс.браузер

Є й інші причини, чому мимоволі відкривається браузер Яндекс або неправильно працює після видалення вірусу. Швидше за все сутність інших причин криється в зміні налаштувань браузера. Швидко прибрати неправильні настройки допоможе відновлення їх до стану за замовчуванням.

Найпростіший спосіб скинути настройки:

 1. Натискаємо на посилання.
 2. Кількома на кнопку «Скинути настройки».
 3. У вікні «Скидання налаштувань» натискаємо «Скинути».

перевстановлюємо браузер

Метод допомагає прибрати всі помилки, пов’язані з настройками браузера і зміною ярликів, але відрізняється ефективністю тільки в поєднанні з очищенням системи від вірусів і їх слідів в «Планувальнику завдань».

Як легко перевстановити браузер:

 1. Переходимо в «Панель управління».
 2. Вибираємо плитку «Програми та засоби».
 3. Шукаємо елемент Yandex і двічі натискаємо на нього. Попередньо слід закрити браузер.
 4. У новому вікні з питанням «Ви хочете видалити або перевстановити яндекс.браузер» вибираємо «Переустановити».
 5. У вікні «Ваші настройки і дані будуть видалені» вибираємо «Переустановити».

Після нетривалого процесу повторної установки браузер знову запуститься вже в повністю справному стані. Тепер Яндекс браузер напевно автоматично не відкривається, а з’являється тільки після ручного запуску. На майбутнє – в системі рекомендуємо мати оновлений антивірус, який захистить від самого по собі запуску браузера і інших вірусів.

Ссылка на основную публикацию