Чому комп’ютер включається монітор не працює?

Ваш комп’ютер включається монітор не працює.

Всім привіт, це короткий нарис про те, яка проблема може ховатися за загальним формулюванням “комп’ютер включається монітор не працює”.

Користувач по телефону змалював проблему, за ознаками нагадує поступове “вмирання” Windows: гальма в роботі, нескінченні зависання. Однак резюме цих несправностей було дуже інтригуючим: тепер він зіткнувся з нечасто проблемою типу “комп’ютер включається монітор не працює”. Насторожив його і недовгий термін служби – трохи більше пари років.

ремонт.

Пошкодження монітора або сигнального на нього кабелю виключаються відразу. При відключеному кабелі на відеокарту, але підключеному харчуванні монітор показує повідомлення про відсутність сигналу. При підключенні кабелю в гніздо карти він відразу йде в режим очікування. Копаємо в сторону навісного обладнання.

Відразу обмовлюся. Діагностичної PCI-карти під рукою не виявилося, довелося діяти методом наукового тику.

При черговій спробі включити комп’ютер неможливо було не помітити, що комп’ютер завантажується в абсолютній тиші. BIOS не видавалися ніяких звуків. Материнська плата Asus m5a97 на платформі Socket AM3 +  значить, мовчати не повинна. Погляд впав на роз’єм для динаміка внизу плати. Так і є: збирачі “забули” поставити дешеву, але найголовнішу деталь самодіагностики комп’ютера – системний динамік:

 Не проблема. Встановлюємо динамік. Однак проблема “комп’ютер включається монітор не працює” продовжує супроводжуватися абсолютною тишею. Материнська плата не видає ніяких звуків.

Наступний етап – відкат налаштувань BIOS до заводських. Судячи з усього, мертвому припарка, проте варто спробувати знеструмити BIOS і зняти ненадовго батарейку:

Детальніше про те, як замінити батарейку BIOS.

Вимикаємо мережевий кабель з розетки, пару раз безглуздо тиснемо на кнопку включення, знімаючи розряд з елементів плати, чекаємо 10-15 хв.

Нічого не змінилось.

Етап наступний. Для неосвіченого користувача смішний – для мене ж обгрунтований досвідом. А саме: пробуємо комп’ютер включити в вертикальному (як годиться) і в горизонтальному положенні (на боці). Так виявляються причиною мікротріщин на материнській платі, які можуть утворитися з часом через навісного обладнання або відійшли пайок електронних елементів. Чи не останній, повірте, варіант розвитку подій. Принагідно я розгляну один з них. Але не мій випадок в цей раз.

Чому комп’ютер включається монітор не працює? Що скаже BIOS?

Приступаємо до чергового етапу ремонту. Батарейка на місці. Усе підключено. На моніторі все той же чорний екран. Ми залишаємо на кілька хвилин. У такому режимі роботи дотиком пальця по черзі до процесора, платам південного і північного мостів визначаємо, що за 5-10 хвилин жоден з елементів ні на градус не нагрівся. Зазначені елементи плати взагалі не беруть участі в роботі.

Знімаємо. Зовнішній огляд процесора.

Під капотом виявився не найдешевший 8-міядерний процесор від AMD. Очистимо від пасти. Вона ще, до речі, не втратила своїх властивостей:

Відгинаємо замок справа підняттям важеля вгору, виймаємо процесор з гнізда. Видимих ​​пошкоджень, змін в колірній гамі (затемнень, терморадугі) не спостерігається. Процесор не грівся, умовно приймаємо його за справний. Ставимо на місце і наносимо нову термопасту:

Ставимо кулер з радіатором на місце. Робимо повторну спробу виявити несправність.

Ссылка на основную публикацию