Чому монітор не включається після режиму очікування? Рішення проблеми

Вітаю всіх читачів. Досить почастішали останнім часом питання про те, що комп’ютер після режиму очікування не повертається робочий стан.

Комп’ютер гуде, кулера крутяться а монітор не включається, тільки індикатор блимає.

Причому у людей викликає переляк така поведінка комп’ютера. Відразу з’являється думка «щось зробив не так або зламав».

Насправді, в більшості випадків проблема програмна (драйвера або Windows), хоча не виключені й апаратні несправності комп’ютера (кабель, відеокарта).

У цій статті я постараюся розглянути всі можливі причини і варіанти вирішення даної проблеми.

Вихід з режиму очікування

Якщо після режиму очікування, комп’ютер поводиться як було описано вище, то діємо в такій послідовності:

  1. Для початку перевірте, щоб монітор був включений. Зазвичай в цьому випадку блимає індикатор. Якщо на натискання кнопок миші і клавіатури комп’ютер не реагує, натисніть кнопку Power на системному блоці.
  2. Якщо монітор не включається індикатор блимає, зате чутно як працює системний блок, то затисніть кнопку Power секунд на 10-15 вимкнення комп’ютера.
  3. Після цього знову увімкніть комп’ютер кнопкою Power. Зазвичай комп’ютер після цього включається, оскільки режим очікування скидається після відключення живлення.
  4. Якщо знову монітор не включається, то по можливості перевірте чи ваш монітор на іншому ПК, ноутбуку або планшеті (швидше за все він буде працювати).

Як найчастіше буває – іншого комп’ютера під рукою немає в монітор все одно не реагує. В цьому випадку доведеться копати в сторону апаратних несправностей.

Для початку спробуйте замінити кабель підключення монітора до відеокарти. Якщо реакції все одно не буде ніякої, то краще віднести комп’ютер в сервісний центр на діагностику.

Краще віднести весь комп’ютер, оскільки якщо зняти і принести на діагностику одну відеокарту, то рідко щось виявляють.

Як я говорив вище проблеми апаратного характеру зустрічаються рідше, найчастіше час від часу повторюється ситуація, коли монітор не включається поки не перезавантажити або примусово не вимикаючи комп’ютер з затиснутою кнопкою Power.

Що можна зробити щоб це не повторювалося?

1. Спробуйте оновити драйвера відеокарти на більш свіжі. Можливо у вашій версії драйверів режим очікування неправильно спрацьовує.

Про те як це зробити правильно читайте в статті про оновлення драйверів відеокарти.

Примітка: драйвера деяких пристроїв можуть не підтримувати роботу після сплячого режиму (в Windows XP режим очікування). Наприклад колонки, миша або клавіатура.

У цьому випадку вимкніть і підключіть пристрій знову. По можливості також поновіть драйвера. Детальніше про це в цій статті.

2. Якщо не допомогло, то можливо варто налаштувати режим очікування. Про це детальніше нижче.

Як відключити режим очікування?

Для переходу в настройки режиму очікування, перейдіть в панель управління – електроживлення. Натискаємо на посилання «настройка схеми електроживлення навпаки активної схеми».

Перед вами відкриються настройки відключення дисплея і переходу в режим очікування. Для початку спробуйте вибрати настройку «Відключення дисплея» і вибрати зі списку – ніколи.

Якщо це не допоможе, то просто відключіть режим очікування. Для цього виберіть в налаштуваннях «Перекладати комп’ютер в сплячий режим» – ніколи.

Також спробуйте використовувати замість сплячого режиму, режим гібернації. Для цього знову перейдіть через панель управління в налаштування електроживлення.

Далі переходимо по посиланню зліва – дії кнопок харчування.

Далі проводите настройки, щоб при виключенні або натисканні кнопки переходу в сплячий режим комп’ютер переходив в режим гібернації. До речі класна фішка.

Загалом можете виставити все як у мене на скріншоті нижче і натисніть зберегти.

Налаштування проводилися на прикладі Windows 8. У Windows 7 і XP вони дуже схожі, тому думаю проблем з цим не буде. Але якщо щось не виходить – питайте в коментарях.

У двох словах про відмінності глибокого сну від сплячого режиму

У сплячому режимі (він працює за замовчуванням) комп’ютер переходить в режим зниженого енергоспоживання, на випадок, якщо вам необхідно не надовго відлучиться і потім відновити роботу за комп’ютером.

У цьому випадку робота в програмах буде залишатися в тому-ж вигляді і вони будуть відкриті.

Основні мінуси: 

  • У разі відключення електроживлення всі дані будуть втрачені і нічого не збережеться.
  • Іноді виникають проблеми, коли монітор не включається а індикатор блимає (власне цій темі і присвячена стаття).

Режим глибокого сну дозволяє зберегти всі наші дані їх оперативної пам’яті на жорсткий диск і повернуться до колишнього робочого режиму після виключення комп’ютера.

Простими словами ми вимикаємо комп’ютер не закриваючи програми і нічого не зберігаючи. Після включення комп’ютер завантажується в тому-ж стані як і був (з відкритими програмами і т.д.).

Основні переваги:

Комп’ютер завантажується набагато швидше (через це я використовую цей режим постійно).

При відключенні харчування всі дані зберігаються.

Зазвичай в цьому режимі проблем як з сплячим режимом не виникає (коли монітор не включається і т.д.).

Загалом що з цього використовувати вирішувати тільки вам, але просто для досвіду і можливо спрощення роботи за комп’ютером, рекомендую спробувати режим гібернації.

На цьому все.

Ссылка на основную публикацию