Чому на телефоні не працює вай-фай, інструкція щодо усунення проблеми на Android і iPhone

Незважаючи на повсюдне поширення Wi-Fi, цей вид зв’язку відмовляє, коли і де цього не чекаєш. І хоча це простий, надійний і зручний тип з’єднання, від збоїв Wi-Fi не застраховані ні дорогий iPhone, ні навіть найдешевший гаджет на базі Android.

Мережі Wi-Fi видно, але підключитися в iOS або Android не можна

Починати перевірку працездатності Wi-Fi починають насамперед із смартфона, на якому спостерігається проблема.

 1. Проблема з паролем від мережі Wi-Fi. Обидві системи – і Android, і iOS – зберігають пароль WPA-2 від мережі Wi-Fi, до якої ви підключилися. Неправильний пароль від роутера не зберігається – для його збереження потрібно працююче підключення до роутера. Коли пароль на мережу був змінений в самому роутері – а гаджет підключається зі старим паролем, то з’єднання з роутером не встановлюється. Видаліть налаштування для даної мережі, уточніть пароль роутера і підключіться знову, ввівши вірні дані.
 2. Неправильні налаштування роутера. Режим шифрування мережі, наприклад, WPA2-TKIP, може не підтримуватися вашою версією Android. Змініть підтип шифрування на AES або поновіть / змініть версію Android. Пристрої iPhone / iPad / iPod зазвичай не страждають від цього: в останніх версіях iOS є підтримка всіх сучасних різновидів шифрування Wi-Fi.
 3. Невірні налаштування DHCP-сервера в роутері – наприклад, вказано занадто малий пул адрес (всього кілька IP-адрес – скажімо, 192.168.0.100 – 192.168.0.105), хоча сам роутер підтримує 10 і більше одночасно працюючих пристроїв. Розширте діапазон IP в настройках DHCP.
 4. Перевантаження процесора і оперативної пам’яті роутера. Бюджетні моделі, особливо випущені пару-трійку років тому, куплені на розпродажі (акційна ліквідація влежаного товару зі складів торгової мережі за собівартістю, з істотними знижками), залучають людей, бажаючих значно заощадити на мережевому обладнанні. Ці моделі часто мають обмежений обсяг флеш-пам’яті (4 або 8 МБ), мале ОЗУ (16 або 32 МБ) і низькопродуктивний процесор (не більше декількох сотень мегагерц). Якщо одночасно підключено кілька гаджетів з активним споживанням трафіку (відеодзвінки і відеотрансляції, перегляд роликів і фільмів в YouTube з максимальною роздільною здатністю, «торрентокачалкі» і т. Д. – роутер не справляється, «підвисає», його мікросхеми перегріваються. При перегрів сучасний роутер просто -напросто увімкнеться знову. В старіших моделях трапляється і «глухий завісон» – а регулярне примусове відключення роутера під час роботи навіть при зависанні призведе до його швидкого виходу з ладу. а коли роутер втрачає контроль над своїми діями – ви не підключіться до нього. Не економте на продуктивності роутера – купите відразу багатофункціональну і високопродуктивну модель, і левова частка неполадок з Wi-Fi обійде вас стороною.
 5. Віруси та інші шкідливий – як потрапили в сам роутер і змінили його налаштування на будь-які, відмінні від ваших, так і порушують продуктивність системи Android. Буде потрібно ряд реанімаційних заходів, аж до переустановлення Android. В iPhone вірусам потрапити не так-то просто: завдяки політиці «тотальної закритості» компанії Apple їх смартфони можуть працювати хоч 10 років без оновлення iOS – поки не припиниться підтримка старих версій iOS сторонніми розробниками. Будь-які вторгнення в програмні коди Apple жорстко присікаються. Єдине, що можна зробити – видалити і заново внести дані про мережі Wi-Fi, до якої ви підключаєтеся.

Відео: iPhone не вдалося підключитися до Wi-Fi – зміна налаштувань роутера

Якщо мережі Wi-Fi взагалі не видно

Причини того, що мережа Wi-Fi не виявляється взагалі, більш серйозні.

 1. Фізична поломка (сам чіп Wi-Fi, ділянка кабелю з Полоскова лінією у вигляді вузької довгої плати всередині антени, радіораз’ём і т. Д.) Або відключення роутера від мережі живлення.
 2. У роутере не включена роздача інтернету по Wi-Fi (працює тільки кабельна маршрутизація трафіку).
 3. Ви забули включити модуль Wi-Fi на пристрої. Програмний повзунок Wi-Fi в Android і iOS знаходиться завжди над списком видимих ​​мереж.
 4. Програмні порушення iOS / Android, викликані спробами влізти в системні папки ОС – найчастіше це трапляється через неусвідомленого видалення системних бібліотек і файлів драйвера Wi-Fi.
 5. Ви прошили роутер версією ПО, несумісною з цією моделлю пристрою. У кращому випадку може відмовити настройка деяких функцій, прямо або побічно відповідають за адекватну роботу Wi-Fi, в гіршому – «вічна настройка» (горять лише два перших індикатора – «включення» і «підготовка до роботи» ( «початкова настройка») на роутере. Останнє трапляється, коли BIOS роутера не може завантажити його основне ПО.
 6. Мережа Wi-Fi прихована (настройки за бажанням власника роутера). Ім’я мережі недоступно. Дізнайтеся ім’я і пароль мережі – і пропишіть їх вручну.
 7. Пошкоджено модуль Wi-Fi в самому гаджеті – падіння з великої висоти, утоплення у воді і т. Д. Зверніться в сервіс-центр.

Підключення до Wi-Fi є, але інтернету немає

Причини на стороні роутера наступні:

 • фізичне пошкодження кабелю провайдера, непрацездатність ADSL / ONT-модему,
 • відсутність або несправність 4G-модема (при використанні 4G-мереж), відсутність або несправність SIM-карти в модемі,
 • НЕ налаштований доступ в Мережу (провайдер використовує різні протоколи – PPPoE, PPTP, L2TP, доступ по статичному / динамічному IP),
 • провайдер змінив настройки – а ви не звернули на це увагу,
 • відсутність оплати на вашому тарифі (особливо для провайдерів, що надають безлімітний доступ в Мережу за подневная або тижневу оплату),
 • відключилася електрика на території, де розташований найближчий вузол зв’язку (районна магістраль транспортної мережі), базова станція 3G / 4G або міська / районна транспортна БС другого рівня).

Останнє зі списку від вас не залежить. Зверніться в техпідтримку вашого провайдера або оператора.

Як перевірити кабельний PP2P / L2TP / PPPoE-доступ

PPPoE – це високошвидкісний тип доступу в сучасних кабельних або бездротових мережах, що застосовує авторизацію за логіном і паролем. PPTP / L2TP ж – засіб шифрування вашого трафіку в мережах VPN, наприклад, при використанні пірінгових (файлообмінних) мереж, причому L2TP є ніби продовженням протоколу PPTP.

Як приклад – роутери сімейства Asus-RT.

 1. Авторизуйтесь при переході на адресу 192.168.1.1, ввівши «admin» в полях імені та пароля користувача. Якщо ви змінили ці параметри входу – введіть IP, ім’я та пароль від роутера, які ви ж і встановили.

  Введіть ваші логін і пароль від роутера

 2. Дайте команду «Додаткові настройки – WAN – Інтернет-з’єднання» і виберіть ваш тип доступу в Мережу – PPPoE, PPTP, L2TP або статичний (динамічний) IP.

  Дотримуйтесь інструкцій вашого провайдера

 3. Перевірте, чи включені функція UPnP (полегшення налаштувань на різних мережевих пристроях в тимчасова мережа), WAN (районна мережа провайдера) і NAT (перетворення IP-адрес, якими позначаються певні TCP / IP-пакети вашого трафіку). Залежно від обраного протоколу зв’язку з провайдером набір цих функцій може різнитися.
 4. Звірте ваше ім’я користувача, пароль і MAC-адресу з даними, зазначеними в договорі з провайдером. Залежно від обраного протоколу з’єднання прикріплення вас як абонента за логіном, паролем і / або MAC-адресу може бути не обов’язковим.

Виправте всі значення, які не сходяться, натисніть кнопку «Застосувати». Роутер увімкнеться знову і підключиться до Мережі. Швидше за все, інтернет по Wi-Fi на вашому гаджеті буде працювати.

Перевірка налаштувань 4G-модема, встановленого в роутер

Якщо ви використовуєте 4G-модем, наприклад, від Yota (або «розблоковані» від «Білайн» / »МТС» / »Мегафон» / »Теле2») – в роутері також є свої настройки, що керують роботою модему. Як приклад – все ті ж роутери Asus-RT.

 1. Дайте команду «Інтернет – Подвійний WAN», увімкнітьАрхів «Подвійний WAN» і виберіть в якості первинного WAN-інтерфейсу USB-підключення.

  Переконайтеся, що іспользваніе модему USB включено

 2. Перейдіть в майстер швидкого налаштування (з будь-якої сторінки веб-інтерфейсу – команда «Налаштування інтернету») і вкажіть країну, оператора, введіть в якості номера * 99 #. Інші налаштування не важливі – всі російські оператори пускають в Мережу без установки (послуга «Доступ без налаштувань», за замовчуванням підключається всім).

  Виберіть як мінімум країну і оператора, введіть APN і Номер * 99 #

 3. Якщо ви налаштовуєте інші параметри – натисніть «Далі» і завершите їх налаштування або натисніть кнопку «Перейти».

Роутер увімкнеться знову і підключиться до мережі 3G / 4G по USB-модему.

Перевірка налаштувань роутера в режимі повторювача

Ще одним різновидом інтернет-доступу з роутера є ретрансляція інтернет-трафіку з найближчого відкритого (публічного) хотспота або підключення роутера до БС Wi-Fi, розрахованої до тисячі абонентів і має зону покриття в межах прямої видимості.

Практичний інтерес – для користувачів, що живуть на останніх поверхах висотних будинків, звідки є пряма видимість на найближчий розважальний центр або парк відпочинку. Часто трапляється, що, наприклад, господар ресторану, що включив своїм клієнтам безкоштовний Wi-Fi на 100-мегабітних кабелі від “Ростелекома”, насправді «годує» Інтернетом цілий під’їзд навпроти – найвідчайдушніші направляють на його заклад зовнішні антени і роздають його інтернет зі своїх власних роутерів всім бажаючим навколо. Тут застосовується все той же режим репитера – на будь-який недорогий і потужної моделі роутера (навіть без підтримки USB-модемів і гигабитной локальної мережі), що має 2-5 підсилюють антен.

Якщо ваш роутер працював в режимі повторювача, зробіть наступне.

 1. Перейдіть в майстер швидкого налаштування і перевірте, чи включений на роутері режим повторювача.

  Виберіть режим репитера на вашому роутере

 2. Перевірте, чи є які-небудь мережі Wi-Fi поблизу. Виберіть ту, якої ви користувалися, або іншу, з відомим вам паролем.

  Asus-RT виявив кілька мереж

 3. Введіть ім’я цієї мережі і пароль від неї (якщо вона не відкрита).

  Якщо ви знаєте ключ від закритої мережі – введіть його

 4. Введіть параметри безпеки від вашої мережі. Якщо ви плануєте далі роздавати цей інтернет (трафіку і швидкості вам вистачає з лишком і ви хотіли б поділитися з іншими), не вводьте ключ WPA-2.

  Відзначте настройки за замовчуванням, якщо не хочете налаштовувати вашу мережу

 5. Дочекайтеся, поки роутер підключиться до ретранслюється мережі Wi-Fi.

  Зачекайте, Asus-RT підключається до розширюваної мережі

Роутер повідомить про успішне підключення. Якщо інтернет на вихідному роутере є, він з’явиться і на цьому, а ваші ПК і гаджети вийдуть в Мережу.

Якщо власник роутера змінив пароль і цим закрив свій інтернет від сторонніх людей, скористайтеся тарифом від кабельного або стільникового провайдера або пошукайте іншу відому вам мережу Wi-Fi.

Скидання налаштувань роутера

Скинути настройки роутера можна як за допомогою кнопки скидання (вона розташовується ззаду і прихована в отворі, значно меншому її, від випадкових натискань), так і з веб-інтерфейсу. Дайте команду «Адміністрування – Управління настройками» і натисніть кнопку «Відновити».

Натисніть кнопку відновити початкові установки

Роутер запросить підтвердження. Підтвердіть цей запит, роутер перезавантажиться із заводськими настройками.

перезапуск роутера

Якщо ви вважаєте, що нічого особливого не сталося, хіба що «завис» вхідний трафік – перезапустите роутер. Робиться це не тільки кнопкою харчування або відключенням харчування з адаптера, але і кнопкою «Перезавантаження», доступною з будь-якої сторінки веб-інтерфейсу Asus.

Натисніть кнопку перезавантаження роутера

Після натискання кнопки перезапуску підтвердіть запит на перезавантаження (якщо він є). Роутер перезапуститься з вашими останніми настройками.

Перепрошивка роутера після «вірусної атаки»

Перепрошивка допомагає, коли попередні способи не дали результату: ви звірили настройки, інтернет є, а через кілька хвилин, годин або днів «троян» знову втрутився і сплутав їх. Як перевстановлення ОС на ПК або гаджет «чистить» внутрішній диск і оперативну пам’ять від «троянів», так і перепрошивка роутера гарантовано знищити непрошених гостей.

Перш за все відключіть інтернет: вийміть кабель провайдера або 4G-модем, вимкніть зайві ПК і гаджети – крім того ПК або ноутбука, з якого роутер буде перепрограмувати. Якщо включений режим повторювача, зайдіть в уже знайомі швидкі налаштування інтернету і переведіть роутер в режим точки доступу.

 1. Дайте команду «Адміністрування – Оновлення мікропрограми».

  Після вибору файлу прошивки і підтвердження роутер перевстановить її

 2. Виберіть файл прошивки за допомогою кнопки «Вибрати файл» і натисніть кнопку «Відправити».

Оновлення прошивки буде завантажено по «проводу» або Wi-Fi (залежить від того, який доступ до LAN роутера у вас збережений). Роутер увімкнеться знову і встановить нову прошивку, потім настройки будуть скинуті до заводських. Повторіть налаштування доступу в інтернет, використовуючи вищенаведені інструкції.

Програмні збої Wi-Fi на мобільному пристрої і роутере легко вирішувані. Якщо ж ніщо не допомогло і проблема вказує на фізичну поломку гаджета (особливо iPhone), зверніться до найближчого сервіс-центр. Що стосується роутера, то найчастіше простіше його змінити.

Ссылка на основную публикацию