Чому не бачать Wi-Fi: ноутбук, телефон або планшет?

На сьогоднішній день переносні пристрої набирають все більшої популярності в порівнянні з персональними комп’ютерами, і на це є ряд причин. Сучасні ноутбуки, планшети і телефони не просто компактні за розмірами. Вони підтримують зв’язок з Інтернетом через Wi-Fi, а це важливо, адже Wi-Fi мережу сьогодні досить широко поширене. Воно є в кафе, ресторанах, бібліотеках, на вокзалах і навіть у громадському транспорті. Все це завдяки Wi-Fi модуля, наявного в переносних пристроях. Однак іноді така бездротовий зв’язок працює не зовсім коректним чином.

Трохи про Wi-Fi покритті

Мережа Wi-Fi є бездротової і створена на основі IEEE-802.11. На сьогоднішній день швидкість передачі даних через цю мережу може досягати 600 Мб / c. Покриття Wi-Fi має низку позитивних сторін, а саме:

  • Для з’єднання з телефоном, ноутбуком або планшетом абсолютно не потрібен кабель. Таким чином, зменшується кількість грошових витрат.
  • Власник телефону, планшета або будь-якого іншого портативного пристрою не обмежений певним місцем. Використання Інтернету може бути в будь-якому місці, де тільки побажає користувач.
  • Покриття Wi-Fi без проблем може використовуватися власниками телефонів, планшетів і смартфонів.
  • Незважаючи на те, що Wi-Fi мережу в приміщенні одна, до неї можуть одночасно підключатися багато користувачів, які мають телефон або планшет.

Причини збоїв Wi-Fi з’єднання

Про таку причину, як занадто велика віддаленість переносного пристрою від точки підключення, тобто роутера, згадувати не варто. Головне – дотримуватися необхідну відстань. Однак якщо ноутбук, телефон або планшет знаходиться в декількох метрах від бездротового маршрутизатора і зв’язку немає, то на це є кілька причин. Отже, ось причини:

  • Старі моделі ноутбуків мають спеціальної невеликий кнопкою включення / вимикання Wi-Fi з’єднання. Тому варто перевірити, щоб з’єднання просто було включено. У нових моделях можна використовувати для включення доступу до Wi-Fi поєднання клавіш, наприклад, Fn і F2. Додаткову допомогу надасть документація пристрою.

  • Наступна причина – пошкодження драйверів, що забезпечують якісну роботу Wi-Fi модуля. Проблема легко вирішується перевстановлення драйверів, які можна скачати, використовуючи офіційний сайт виробника. Інші сайти можуть пропонувати неякісну продукцію.
  • Іноді модуль адаптера взагалі не працює. Це викликано відсутністю спеціальної утиліти, яка дозволяє управляти бездротовою мережею. Утиліту можна як знайти на сайті виробника, так і встановити з диска, що додається до комплекту ноутбука.
  • Часом Wi-Fi з’єднання повністю недоступно. Маються на увазі випадки, коли всі пристрої розпізнають мережу, а один з пристроїв – немає. У цій ситуації спочатку необхідно відключити роутер на 10-30 секунд, а потім знову включити його. Іноді проблема виникає через непередбаченого збою налаштувань роутера. Все, що потрібно, так це заново провести його налаштування. У ситуації, що склалася найбільш якісну допомогу надасть служба підтримки провайдера, адже у кожного провайдера є свій тип налаштувань.
  • Буває і таке, що сигнал практично невловимий, характеризується низьким рівнем. Одночасно деякі пристрої розпізнають Wi-Fi з’єднання, але підключення все одно неможливо. Така ситуація може виникнути в тому випадку, якщо роутер перебуває досить далеко від ноутбука, телефону або планшета.

  • Теоретично причиною може служити поломка Wi-Fi модуля в ноутбуці або будь-якому іншому пристрої. При цьому якщо ще діє гарантія, можна легко поміняти куплений товар. При наявності ж старого пристрою ремонт може бути дуже дорогим. Тому багато хто радить купувати Wi-Fi адаптер зовнішнього призначення, який за ціною досить доступний.

Отже, важливо пам’ятати, що недостатньо лише придбати роутер, підключити до нього відповідний кабель і під’єднатися до Wi-Fi мережі. Необхідно встановити, яку найкраще довірити майстру.

Для багатьох сучасних планшетів і телефонів і інших пристроїв є безпрограшний варіант підключення до покриття Wi-Fi підключення за допомогою відповідної точки доступу в локальну мережу провайдера. Про точки доступу варто сказати, що вона являє собою радіохвильової апаратний підсилювач, здатний як приймати, так і передавати вміст. Принцип дії полягає в наступному, надходження стандартного Wi-Fi сигналу йде від портативного пристрою і приймається безпосередньо описуваної точкою доступу. Тип сигналу є уніфікованим для обладнання різних марок, тому питань щодо несумісності пристрої з мережею виникати не повинно.

Ссылка на основную публикацию