Чому не працює клавіатура на комп’ютері – Техніка та інтернет

У моїй практиці було багато випадків, коли клавіатура комп’ютера або ноутбука з яких-небудь причин не працювала, і користувачі викидали її або визначали в комору серед непотрібного мотлоху.

Так ось, не варто ставити хрест на друкованому інструменті, поки ви не з’ясовували, чому клавіатура не працює.

Ось вам перелік причин, через які клавіатура може відмовляти у пресі на екран:

  • Неправильне підключення,
  • Виряджені елементи живлення,
  • Збій програмного забезпечення,
  • Пролита рідина,
  • Несправність внутрішніх комплектуючих комп’ютера або самої клавіатури.

Практично всі вище прописані неполадки можна виправити своїми зусиллями. Останній пункт фізичні поломки, вимагає втручання фахівця, або, доведеться придбати нову клавіатуру.

Ну, що ж, перейдемо до справи.

Чому не працює клавіатура на комп’ютері? З’ясовуємо проблему і виправляємо!

клавіатура намокла

Якщо ви пролили на клавіатуру чай, воду, то вимкніть її від системного блоку і, як слід просушіть. При попаданні змішаних рідин, на зразок супу солодкого чаю, молока, кефіру, слід виймати клавіші і очищати їх від забруднень, і тільки потім сушка. Після проведених робіт підключіть клавіатуру до комп’ютера.

Якщо не працюють тільки цифри праворуч, то можливо, варто натиснути на клавішу Num Lock. Саме ця кнопка відповідає за бічні цифри і такі клавіші, як PgUp, Home, End, PgDn. Детальніше про все це читайте в недавньому випуску:

  • Чому справа на клавіатурі не працюють цифри

Не працюють всі кнопки до єдиної? Спершу просто перезавантажте комп’ютер. Допомогло? Якщо так, то проблема вирішена і вона полягала в збої ПО (наприклад, зависла система). Не допомогло? Тоді продовжуємо розбиратися!

Клавіатура може бути:

  • Провідна на ПК / ноутбуку,
  • Бездротова на ПК / ноутбуку,
  • Вбудована на ноутбуці,

Що робити, якщо не працює дротова клавіатура

1. В першу чергу натисніть на кнопку харчування клавіатури, якщо така є.

2. Переконайтеся, що USB-порт знаходиться в робочому стані, для цього підключіть клавіатуру до інших USB-входів. Якщо від клавіатури відходів не USB шнур, а провідник з PS / 2 штекером. Тоді слід перевірити стан штекера PS / 2. Ось, як виглядає USB і PS / 2.

Важливо, щоб PS / 2 роз’єм ідеально відповідав штекера. Якщо у штекера один з 6 тоненьких провідників коштує не рівно, тоді увіткнути штекер в роз’єм не вийде зовсім. А якщо один з провідників штекера буде зламаний, то функціонувати клавіатура перестане. З такою поломкою нехай розбирається фахівець, або купіть нову клавіатуру.

Що стосується клавіатури з USB-шнуром, то спробуйте його витягти, потім вставити знову в інший кінець. Тим самим, ми переконаємося в тому, що зі входом все в порядку і справа не в ньому.

USB-клавіатура зрозуміло набагато практичніше, ніж клава з PS / 2 штекером. Крім звичайного зручності підключення до системнику. Явною перевагою USB-клавіатури є: якщо її відключити і підключити під час роботи комп’ютера, то нічого не станеться.

А ось клавіатуру з PS / 2 необхідно підключати тільки при вимкненому комп’ютері.

3. При роботі з операційною системою Windows, буває виникає необхідність в перевстановлення драйверів клавіатури в «Диспетчері пристроїв».

Відкрити диспетчер пристроїв на Windows XP і 7.

Щоб відкрити диспетчер пристроїв за допомогою даного елемента системи, вам необхідно клікнути по значку «Комп’ютер» (у випадку з Віндовс 7) правою кнопкою миші і натиснути на відповідну вкладку.

Робіть все так, як показано на малюнку нижче. Перейдіть в Пуск, потім виконуйте, що було прописано в інструкції вище – правою кнопкою миші по вкладці «Комп’ютер».

Аналогічні дії необхідно виконати і при використанні ОС Віндовс XP.

Відкрити диспетчер пристроїв на Windows 8, 10

Перейдіть в будь-яку папку, з лівого боку знайдіть ЦЕЙ КОМП’ЮТЕР. Коли клікніть правою кнопкою миші по «Цей комп’ютер», натисніть в контекстному меню на «Управління».

Потім в лівому меню виберіть «Диспетчер пристроїв».

4. Не зайвим буде перевірити систему на шкідливе ПЗ. Скористайтеся антивірусом. Чи не встановлена ​​захисна програма? Тоді скачайте антивірус, використовуючи екранну клавіатуру.

Варіанти вирішення проблем при неполадках бездротової клавіатури

1. Перевірте батарейки. Може бути ви вставили їх не тим боком. Можливо, вони вже розрядилися і їх пора підзарядити або замінити.

2. Проведіть оновлення бездротового підключення. Як люблять говорити системні адміністратори і консультанти з комп’ютерної допомоги: витягніть і назад вставте. Вимкніть клавіатуру і приймач, якщо він взагалі є. Після чого відключіть його від комп’ютера. Не буде зайвим відключити і інші бездротові пристрої, якщо вони знаходяться поблизу. Потім знову підключіть приймач до комп’ютера, і тільки після підключіть клавіатуру.

При використанні вбудованого в комп’ютер модуля Bluetooth, перевірте, чи включений він, чи знаходиться в режимі видимості.

3. Також як і у випадку з провідними клавіатурами переустановите драйвер клавіатури і запустіть захисне ПЗ.

Останній спосіб вирішити проблему з клавіатурою дротової і бездротової підключити її до іншого комп’ютера. Якщо вона і там не буде працювати, то є велика ймовірність, що вона зламана. У такій ситуації віднесіть її в ремонт або здайте в магазин по гарантії. Крайній випадок покупка нової клавіатури. Вона не дуже дорога, так що придбання не силно вдарить по вашій кишені.

Чому не працює клавіатура на ноутбуці

1. Перевірте рівень підзарядки. Можливо, саме через розрядженого акумулятора, клавіатура ноутбука перестала працювати. Буває, що ноутбук включається, при мінімальному рівні заряду, але клавіші клавіатури вже не спрацьовують. Загалом, підключіть зарядний пристрій.

2. Також як і в попередніх двох випадках, при використанні системи Windows, повторно драйвер клавіатури і зробіть перевірку на віруси.

Чистити ноутбук від води або іншої рідини набагато складніше, ніж ніж дротову або бездротову клавіатури. Якщо ви середній або навіть просунутий користувач комп’ютера, то далеко не факт, що зумієте своїми силами полагодити ноут. Адже спершу буде необхідно виявити пошкодження, які виникли в результаті пролитої рідини.

Ссылка на основную публикацию