Чому не працює мікрофон на ноутбуці windows 10?

Операційна система Windows 10 є для багатьох користувачів продуктом досить новим, хоч і з’явилася вона ще в минулому році. Справа в тому, що дана ОС, як, втім, і все нове, викликала у багато, в деякому роді, недовіру і предосторогу. Звичайно, знайшлися такі юзери, які перейшли на 10-ку відразу, щоб поекспериментувати з її можливостями, але таких виявилося не дуже багато.

І ось, через достатню кількість часу, до нової редакції звертається все більша кількість користувачів. У зв’язку з цим з’являється і величезна кількість помилок, адже безперебійної, гладкою роботи не буває, тим більше, в комп’ютерному середовищі. Одна з найбільш зустрічаються помилок – коли не працює мікрофон на ноутбуці windows 10. Пропоную ознайомитися з моїм варіантом вирішення.

трохи теорії

Трохи вивчивши тему, я зробив висновок, що дана проблема на Віндовс 10 в більшості випадків виникає зі звуковим драйвером Realtek High Definition Audio. В результаті під час відеорозмови співрозмовник ледь чує, що ви говорите в мікрофон. Звичайно, це дуже дратує, і для багатьох є вагомою причиною відкотитися до попередньої версії ОС.

Проте, перш ніж відмовлятися від 10-ки, я пропоную вам виконати, як мінімум, програму мінімум. Наприклад, перевірити роботу мікшера, спробувати оновити драйвера на сайті Realtek, врешті-решт, спробувати інші версії драйвера. Якщо ці дії не принесли бажаного результату, залишається останній спосіб: відмовитися від драйвера Реалтек на користь стандартного від Майкрософт.

Як замінити драйвер

Отже, нижче додаю інструкцію, яка, я сподіваюся, допоможе вам справити проблемою непрацюючого мікрофона на ноутбуці з Windows 10.

  1. Клацніть правою мишачої кнопкою по пусковому меню, в контекстному меню виберіть пункт «Диспетчер пристроїв».
  2. У новому вікні відшукайте пункт «Звукові, ігрові та відеотехніка», розкрийте його вміст.
  3. Тепер клацніть, знову-таки, правою кнопкою миші по пункту Realtek High Definition Audio, потім тисніть “Оновити драйвери».
  4. Вибирайте пункт «Пошук і установка драйверів вручну».
  5. Виберіть драйвер зі списку драйверів пристроїв на комп’ютері.
  6. Тепер відшукайте пункт «Пристрій з підтримкою High Definition Audio», потім «Далі».
  7. На завершення процесу необхідно перезавантажити комп’ютер, щоб всі зміни почали діяти.
Ссылка на основную публикацию