Чому не працює звук на ноутбуці з Windows і що робити?

Ноутбук нам потрібен для виконання великого кількість різноманітних завдань в похідних умовах. Одними з них є прослуховування музики і перегляд відео. Тобто, такі функції, в яких активно задіяні звукові пристрої. Але, іноді виникає ситуація, коли звук не працює на ноутбуці. Що ж робити в такому випадку?

Для вирішення такої ситуації можна скористатися нижче представленими порадами. З одного важливим застереженням. Дані поради підходять до операційних систем починаючи з Windows XP і вище.

В цілому, всі проблеми з непрацюючим звуком на ноутбуці можуть виникнути від проблем або з програмним забезпеченням, або з апаратним. Проблеми з «залізом» ноутбука вирішити без спеціальної підготовки і додаткового устаткування досить складно. Тому, якщо описані поради не допомагають, віднесіть ноутбук в сервісний центр, швидше за все проблема саме в апаратному забезпеченні.

Чи не працює звук на ноутбуці «Швидка допомога»

Якщо у вас не працює звук на ноутбуці, є кілька «швидких» способів його відновлення, які потрібно виконати в першу чергу. У багатьох випадках вони допомагають відновити звук без глибокого занурення в тему.

Для відновлення звуку, в першу чергу, необхідно:

  • Перевірити регулятор гучності додатки

При перевірці звуку переконайтеся, що в тому додатку, через яке ви перевіряєте звук, цей самий звук включений. Тобто, регулятор гучності цього програми не на нулі. Те ж саме відноситься до різних онлайн-сервісів (типу YouTube), у них теж є свої регулятори гучності, які можуть бути викручені в нуль,

  • Перевірити підключення зовнішніх пристроїв (колонки, навушники)

Якщо Ви використовуєте зовнішні пристрої (колонки або навушники), перевірте, чи правильно ви їх підключили. Іноді можна переплутати роз’єми, або не до кінця їх підключити до ноутбука. Потрібно переконатися, що зовнішні пристрої фізично підключені,

  • Перевірити значок звуку в треї

На ноутбуці дуже легко можна повністю відключити звук за допомогою функціональних клавіш, а потім дивуватися чому не працює звук на ноутбуці. Наприклад, у мене це комбінація клавіш Fn + F8 (На ній може бути намальований перекреслений мегафон або динамік),

  • перезавантажити ноутбук

Якщо попередні три дії Ви виконали, але звук на ноутбуці і раніше не працює – перезавантажте ноутбук. Це універсальний засіб, яким можна іноді користуватися.

Якщо ці чотири способи не допомогли, починаємо «копати» глибше.

Перевірка драйверів на звукову карту

Взагалі, відсутність (або некоректна установка) драйверів призводить до великої кількості проблем з пристроями, не тільки зі звуком (читайте, що таке драйвер). Для перевірки Ваших драйверів, зайдіть в «Диспетчер пристроїв» операційної системи Windows. Можна скористатися або пошуковим рядком Пуска, або зайти в «Панель управління» і звідти перейти в «Диспетчер пристроїв».

Диспетчер пристроїв

У відкритому диспетчері перейдіть на вкладку «Звукові, відео та ігрові пристрої» (назва може незначно відрізнятися). Відразу ж перевірте, чи немає де червоних або жовтих знаків оклику. Якщо вони є, це означає, що є проблеми з драйверами. Значить це може бути причиною того, що звук на ноутбуці не працює.

В цьому випадку, клацає по цьому рядку правою клавішею миші і вибираєте пункт «оновити драйвер». Якщо система не змогла сама знайти необхідний драйвер, можна використовувати спеціальні програми для автоматичного пошуку драйверів. Встановлюєте їх для Вашої системи, перезавантажуєте комп’ютер – звук на ноутбуці може з’явитися.

Розблокування звукової карти в BIOS

Деякі ноутбуки можуть мати можливість відключати можливості звукової карти в BIOS’e (Basic input / output system Базовою Системі Введення Висновку). Це налаштування використання «заліза» ноутбука, які не залежать від операційної системи. Змінено вони можуть бути випадково (недосвідчений користувач перший раз зайшов в BIOS і поміняв там параметри) і спеціально – хто-небудь вирішив пожартувати або спеціально відключив звукову карту.

Щоб відновити роботу звукової карти через BIOS, необхідно зайти в цю системи (після початку роботи комп’ютера натиснути або клавішу F2, або Del). У відкритому інтерфейсі потрібно знайти пункти, в яких є слова Audio (або High Definition Audio). Цю установку потрібно перевести в значення «Enabled»(« Включено »). Зберігаємо, завантажуємо операційну систему, перевіряємо роботу звуку.

Читайте докладніше про те, як зайти в БІОС, якщо у вас виникли з цим проблеми.

BIOS Включення звукової карти

Установка необхідних звукових кодеків

Якщо у Вас не працює звук в якомусь конкретному аудіо або відео програвачі на ноутбуці (але в інших програмах звук відтворюється), це означає, що у Вас на комп’ютері не вистачає якихось кодеків. додіровщік /грудняодіровщік, спеціальна програма для перетворення даних.

У цьому випадком, Вам необхідно видалити старі кодеки і завантажити, і встановити набори нових. Або скористатися популярними програмами-програвачами, що містять в собі великий набір кодеків під всі відомі формати файлів. Даний спосіб найпростіший і зручний для користувачів. Завантаживши і встановивши одну з таких популярних програм, звук, найчастіше повертається в Ваш ноутбук.

K-Lite Codec Pack Full

Диспетчер Realtek High Definition Audio

Ця програма «висить» в треї ноутбука. З її допомогою можна вибирати звучання музики (рок, поп, класика), налаштувати зовнішнє оточення, налаштувати гучність, вивести еквалайзер і зробити звучання таким, яким хочете. Також Ви можете через диспетчер Realtek HD перевірити працездатність колонок. Якщо у Вас не працює звук на ноутбуці, за допомогою диспетчера аудіо можна пошукати несправність звуку в системі.

Диспетчер Realtek High Definition Audio

Стандартний мікшер звуку

Про значку звуку в треї вже було сказано на самому початку статті. Але є в цій програмі одна особливість. Клікнувши на цей значок, з’явиться простий інтерфейс налаштування звуку і можливість перейти до стандартного мікшера звуку.

Стандартний мікшер

Візуально може здаватися, що звук є. Але якщо натиснути на кнопку «Мікшер», відкриється стандартний мікшер звуку, в якому можна налаштовувати звук під кожне запущене застосування. Наприклад, в моєму випадку, звук в Chrome відключений повністю, а звук в програвачі K-Lite є. Такі настройки теж потрібно перевіряти.

фізичні несправності

Як вже було сказано, досить складно визначити фізичну несправність пристроїв в домашніх умовах (якщо Ви не комп’ютерний електрик з усім необхідним набором інструментів). Але про пару фізичних причин, за якими може не працювати звук на ноутбуці, скажемо кілька слів:

  • Звук пропадає через деякий час після початку роботи комп’ютера. Після перезавантаження – звук працює, але потім знову пропадає.

Найчастіше, така помилка виникає в тому випадку, якщо на Вашому ноутбуці виходить з ладу звукова карта.

  • У навушниках звук є, без них – звук не працює.

В цьому випадку, швидше за все, спостерігається проблема з роз’ємами і гніздами. Можливо, щось всередині них замикає, коли звук йде через внутрішні колонки. Ноутбук, як ніби, визначає, що підключені навушники, тому звук і не йде через колонки.

Найчастіше, якщо у вас не працює звук на ноутбуці, один з вище наведених рад допомагає його відновити. Якщо жоден з рад не допоміг – краще звернутися в сервісний центр. Швидше за все, несправність саме фізична, в апаратному забезпеченні ноутбука.

Ну що ж, на цьому будемо закачувати нашу розповідь. Сподіваюся стаття виявилася для Вас дуже корисною і ефективною і Ви змогли розібратися чому не працює звук на вашому ноутбуці. Точніше не працює.

Ссылка на основную публикацию