Чому не включається монітор

Одного разу включаєте комп’ютер, все начебто добре, системний блок гуде, індикатори світяться, але зображення на моніторі немає. Яка може бути причина і що робити в такій ситуації?

Чому не включається монітор?

Основні проблеми

Найчастіше ви можете зустріти такі причини:

  1. Відсутність харчування;
  2. Проблема з з’єднувальним кабелем;
  3. Проблема в налаштуваннях;
  4. Проблема з драйвером відеокарти;
  5. Помилки в операційній системі;
  6. Технічна несправність відеокарти;
  7. Технічна несправність монітора.

Дуже важливо визначити характер проблеми, так як, якщо ви цього не зробите, ви можете втратити величезну кількість часу і нервів.

Тому наведу загальні поради, а потім розглянемо кожен пункт докладніше.

По-перше, якщо ви включили комп’ютер, а екран ніяк не реагує на ваші дії і не горить спеціальний індикатор (який є на всіх моделях екранів), то коло проблем можна скоротити до 2-х (або у вас несправний кабель і не надходить сигнал з системного блоку, або несправний сам екран).

Якщо ж ви бачите, що світловий індикатор проявляє ознаки життя (отже зв’язок є), але екран чорний і не планує біліти, тоді несправність може ховатися в відеоадаптер.

У будь-якому випадку, головне до проблем підходити з холодною головою і тоді все вирішитися значно швидше. Тепер давайте розберемо все більш детальну інформацію!

Відсутнє живлення монітора

В першу чергу перевірте, чи подається харчування на монітор. Коли екран підключений до електромережі і включений, тоді на ньому повинен горіти світлодіод жовтого або червоного кольору. При відсутності індикації перевірте кабель живлення, включений він до мережі.

Несправність може ховатися в порте, до якого підключений екран – в цьому випадку спробуйте підключити його в сусідній порт (все повинно запрацювати). Також варто спробувати підключити через інший мережевий кабель, наприклад, запозичивши його у знайомого. Якщо все нормально підключено, лампочка світиться, а зображення на екрані все одно немає? Тоді з харчуванням все в порядку, причина інша.

Проблема з з’єднувальним кабелем

Ще однією типовою причиною відсутності зображення на екрані є погано або неправильно підключений кабель між системним блоком і монітором. Спочатку перевірте, в той чи роз’єм підключений кабель (вже говорив про це в попередньому пункті).

Можливо ваш провід перегризло домашня тварина – дуже часто буває, перевірте.

Якщо в комп’ютері є і інтегрована і дискретна відеокарти, то підключати потрібно до другої. Роз’єм для неї зазвичай знаходиться нижче.

Також проблема може бути в поганому контакті. Від’єднайте кабель та підключіть його. Якщо це не допоможе, то добре б перевірити сам сполучний кабель. Для цього спробуйте підключити через інший, справний кабель.

Проблема в настройках

Іноді причиною відсутності зображення на екрані є збій через некоректні налаштування. Наприклад, не так вибрано дозвіл монітора або частоти. Якщо хід завантаження BIOS відображається як треба, тоді спробуйте завантажити операційну систему в безпечному режимі, а потім виставте нормальні налаштування.

Якщо в комп’ютері є дві відеокарти, то може допомогти відключення інтегрованої відеокарти в опціях BIOS або в диспетчері пристроїв.

Проблема з драйвером відеокарти

Часом проблеми з відображенням на екрані з’являються внаслідок видалення або оновлення драйвера відеокарти. Наприклад, якщо незадовго до появи несправності переустановлювали драйвери для відеокарти, то нова версія драйвера цілком могла стати причиною неполадок.

Завантажте систему в безпечному режимі, потім повністю видаліть старий драйвер, встановіть новий. Найкраще скачати актуальну версію з офіційного сайту виробника відеокарти. Якщо ж раніше оновлювали до найсвіжішої версії, який і дав збій, тоді встановіть той, що був раніше.

Помилки в операційній системі

У таких випадках завантаження BIOS відображається на екрані, а далі комп’ютер не включається. При цьому немає характерного звуку запуску операційної системи, а на самому моніторі лише чорний екран. Зрозуміло, причина такої поведінки може бути інша, наприклад, несправність вінчестера або материнської плати. Але найчастіше проблема саме в операційній системі.

Можливо, сталася якась програмна помилка, пошкоджені важливі системні файли або комп’ютер заражений вірусами. У будь-якому випадку, якщо операційна система пошкоджена, то її потрібно відновлювати або повністю перевстановити.

Зазвичай в таких випадках комп’ютер повідомляє нас про те, з якою помилкою ми маємо справу (виводить її назву на екран) і ви можете «загугли» її назву і вирішити її самостійно (подібну проблему ми вирішували з популярною помилкою NTLDR is Missing для windows XP – нічого страшного немає, просто потрібно трохи знати як працює комп’ютер всередині 🙂).

Технічна несправність відеокарти

Як правило – це не серйозні неполадки (бо, якщо вони серйозні – ви відразу про це дізнаєтеся по характерному запаху або вираженого запалення). Наприклад, ви зачепили відеокарту, коли чистили системний блок від пилу або вирішили поміняти термопасту і вставили щось не до кінця. В результаті поганий контакт і на монітор не подається сигнал. У цій ситуації потрібно вимкнути комп’ютер, від’єднати відеокарту і знову вставити в слот.

Якщо незадовго до появи проблеми з екраном ви не проводили будь-які роботи в системному блоці, тоді спробуйте підключити монітор до роз’єму іншого відеокарти, наприклад, до інтегрованої.

Якщо ви впевнені, що проблема стосується саме відеоадаптера і ви не проводили ніяких самостійних робіт – краще звернутися до фахівця.

Технічна несправність монітора

Якщо можливо, то перевірте настройки самого екрану. Переконайтеся, що обраний використовуваний тип підключення (VGA, DVI або HDMI). Правда, в більшості сучасних моніторах тип підключення кабелю нормально визначається автоматично. Заодно перегляньте інші настройки, чи все там правильно. Спробуйте скинути налаштування на заводські.

Якщо пристрій не працює ні від дискретної, ні від вбудованої відеокарти, а включення системного блоку проходить як зазвичай, тоді спробуйте підключити його до іншого комп’ютера і якщо не допоможе, то шлях вам один – в ремонт. Сильно не турбуйтеся, адже те, що монітор просто не включається набагато краще, ніж явна несправність його матриці.

Ссылка на основную публикацию