Чому ноутбук бачить мережу WiFi, але не підключається до неї, що робити в цьому випадку

Проблеми з інтернетом – це завжди неприємно. Вони можуть заважати роботі або розвагах, а також обмежувати інші можливості в мережі. Якщо мова йде про підключення через кабель, можливих причин цієї проблеми може бути не так вже й багато.

Ноутбук виявляє доступну wi-fi мережу, але не виконує підключення

Одна досить поширена проблема з мережею – коли ваш комп’ютер бачить доступну для підключення мережу, але з тієї чи іншої причини не може підключитися до неї. Така проблема може виникнути за однієї з наступних причин:

 • проблема з драйверами устаткування на ноутбуці – з цієї причини підключення може не виконуватися або обриватися відразу після успішного з’єднання з мережею,
 • перешкоди зв’язку – до Wi-Fi не повинно бути підключено занадто велика кількість пристроїв, а також варто переконатися, що нічого не може створювати перешкоди між вашим ноутбуком і роутером,
 • невірно введений пароль для підключення до цієї мережі – якщо ви невірно ввели ключ безпеки, підключення не буде виконано,
 • невідповідність мережі – якщо параметри підключення на вашому комп’ютері і параметри мережі не збігаються, підключення не буде виконано,
 • збій в роботі операційної системи – при деяких неполадки з операційною системою підключення не буде проводитися коректно.

Рішення проблем з підключенням до мережі wi-fi

По черзі розберемо рішення кожної зі згаданих вище проблем, а також вивчимо загальні рекомендації для тих, хто зіткнувся з цією несправністю в своїй системі.

Помилка «Windows не вдалося підключитися до Wi-Fi» і спосіб її вирішення

При спробі підключення ви можете побачити напис «Windows не вдалося підключитися до мережі Wi-Fi». Ця помилка може мати кілька причин виникнення .. Визначити джерело проблеми можна наступним чином:

 1. Виконайте спробу підключення до мережі звичайним способом.

  Спробуйте виконати підключення до мережі звичайним чином

 2. Якщо з’явилася помилка про неможливість підключення, закрийте її. Запам’ятайте назву мережі, при спробі підключення до якої з’являється ця помилка.

  Закрийте помилку підключення до мережі

 3. Далі добре б з’ясувати, проблема в вашому ноутбуці або в налаштуваннях безпосередньо роутера. Для цього спробуйте підключитися до цієї ж мережі з іншого пристрою.
 4. Якщо підключення неможливо тільки з вашого пристрою, то варто перевстановити мережевий драйвер. Якщо ж справа в налаштуваннях роутера, то варто скинути їх. Процес скидання його налаштувань розбирається докладно в цій же статті.

Відео: виправлення проблем з підключенням до інтернету

Розбіжність ключа безпеки при підключенні до мережі Wi-Fi

Ключ безпеки – це захисний код для вашої мережі Wi-Fi. Користувач самостійно задає його, щоб до мережі не могли підключитися сторонні. І якщо ви зіткнулися з помилкою про введення неправильного пароля, то, ймовірно, він дійсно введений неправильно. Зробіть наступне, щоб напевно виправити ситуацію:

 • не вводьте символи наосліп – при введенні символів вони автоматично замінюються на приховані знаки. Приберіть галочку з пункту «Приховувати символи» для відображення нормального тексту. Таким чином, перед відправкою ви зможете переконатися, що пароль введений вірно,

  Встановіть галочку “Показувати вводяться знаки», щоб переконатися в правильному введенні пароля

 • перевірте розкладку при введенні – при прихованих символах ви могли й не помітити, що вводили пароль неправильною мовою. Поміняйте мову і спробуйте ввести пароль знову,

  На Windows 10 мову можна змінювати сполучення клавіш Win + пробіл

 • переконайтеся, що клавіша Caps Lock не включила вам введення великими символами – ключ безпеки чутливий до регістру. Тому важливо при введенні звернути увагу на клавішу Caps Lock, яка фіксує введення великими буквами,

  Натискання на клавішу Caps Lock змінює регістр символів, що вводять

 • уточніть пароль – якщо ваш пароль десь записаний, то вам варто звіритися з цими записами. Людська пам’ять часом може підвести. І також для порівняння ваших відомостей можна звернутися за допомогою до іншої людини, який знає пароль.

Не варто розповідати свій ключ безпеки стороннім – це призведе до додаткових підключень, що в свою чергу сповільнить швидкість вашого інтернету.

Невідповідність збережених параметрои мережі

Після створення нового підключення ви часто можете побачити помилку з текстом «параметри мережі, збережені на цьому комп’ютері, не відповідають вимогам цієї мережі». Ця проблема нерідко виникає після автоматичної настройки роутера. Щоб виправити цю ситуацію, від вас вимагається лише видалити підключення, а потім знову його створити. При цьому оновляться всі налаштування і встановити з’єднання буде знову можливо. Робиться це в такий спосіб:

 1. Натисніть на значок інтернету в правому нижньому кутку за допомогою правої кнопки мишки і виберіть розділ «Центр управління мережами і загальним доступом».

  Виберіть пункт «Центр управління мережами і загальним доступом» в контексной меню мережевих підключень

 2. Після цього вам необхідно відкрити меню керування для бездротових мереж. Це робиться за допомогою відповідної кнопки в лівій частині екрана.

  Перейдіть в розділ «Управління бездротовими мережами»

 3. Викличте контекстне меню у мережі, яка видає помилку, і виберіть пункт «Видалити мережу».

  Клацніть правою кнопкою по підключенню і натисніть «Видалити мережу»

 4. І потім знову виконайте спробу підключення до мережі. Тепер, коли немає ніяких збережених даних про цю мережі, підключення повинно пройти добре, якщо мережа не захищена паролем.

У Windows 10 ця проблема вирішується трохи інакше:

 1. Відкрийте розділ «Мережеві параметри» в меню підключень до мережі.

  Натисніть на кнопку «Мережеві параметри» під доступними підключеннями

 2. У вкладці Wi-Fi виберіть розділ «Управління параметрами мережі».

  Виберіть пункт «Управління параметрами мережі Wi-Fi» в розділі Wi-Fi

 3. У цьому розділі знайдіть ваше підключення і натисніть на клавішу «Забути», щоб обнулити настройки мережі.

  Знайдіть мережу, підключення до якої не вдається виконати і натисніть на кнопку «Забути»

Проблема може виникнути, наприклад, через необережне зміни даних в установках з’єднання.

Інші способи, які можуть допомогти налагодити зв’язок

І тепер розберемо кілька загальних рішень, які можуть допомогти вам з різними проблемами підключення. У нашому випадку, коли неможливо підключення по Wi-Fi, ці методи також допоможуть.

перезавантаження роутера

Найпростіший спосіб, який радять все провайдери в першу чергу. Звичайно, це не допоможе при серйозних неполадках, але може усунути разові проблеми з підключенням. Виконувати перезавантаження найкраще наступним чином:

 1. Натисніть кнопку живлення на роутері для його виключення.

  Знайдіть кнопку харчування на вашому роутере і натисніть її

 2. Перечекайте деякий час, досить буде декількох хвилин.
 3. Увімкніть роутер назад цієї ж кнопкою.
 4. І також можна виконати перезавантаження роутера через його налаштування. Для цього використовуйте кнопку Reboot в розділі System Tools.

  Для перезавантаження роутера в настройках, натисніть на кнопку Reboot

Перевірка і установка мережевих драйверів

Оновити мережеві драйвери не складніше ніж драйвери для будь-якого іншого обладнання. Зробити це за допомогою автоматичної системи завантаження драйверів можна наступним чином:

 1. Натисніть клавіші Win + X для відкриття меню швидкого доступу і виберіть там розділ «Диспетчер пристроїв». Інший спосіб потрапити в це меню – натиснути правою кнопкою мишки по значку «Пуск».

  Виберіть розділ «Диспетчер пристроїв» в меню швидкого доступу

 2. У диспетчері пристроїв знайдіть розділ «Мережеві адаптери». Розгорніть цю вкладку і ви побачите ваші мережеві пристрої. І потім клацніть по правій кнопці миші по доступному обладнанню. Після того як відкриється контекстне меню, виберіть дію “Оновити драйвери …». Для того щоб визначити чи потребує пристрій в оновленні драйверів, зверніть увагу на його назву і на наявність або відсутність значка, який повідомляє про необхідність оновити драйвери.

  Відкрийте розділ «Мережеві адаптери» і натисніть “Оновити драйвери» на потрібному пристрої

 3. Вас запитають про спосіб оновлення. Якщо є підключення до інтернету (наприклад, за допомогою кабелю, раз підключення по wi-fi недоступно), то досить натиснути на кнопку «Автоматичний пошук оновлених драйверів».

  Виберіть «Автоатіческій пошук оновлених драйверів» якщо у вас є підключення до мережі

 4. Дочекайтеся закінчення пошуку, завантаження і установки драйверів.

  Дочекайтеся закінчення пошуку драйверів в мережі і їх установки

 5. Якщо ж доступу до мережі немає, ви повинні завантажити драйвер для вашого мережевого адаптера з іншого пристрою і вибрати пункт «Виконати пошук драйверів на цьому комп’ютері».

  Для самостійного пошуку драйверів, виберіть пункт «Виконати пошук драйверів на цьому комп’ютері»

 6. Вкажіть місце розташування папки з драйверами для їх подальшої установки.

  Вкажіть розташування драйверів на комп’ютері і натисніть на клавішу «Далі»

 7. Після того як установка той чи інший спосіб буде завершена, запустіть комп’ютер.
 8. Знову спробуйте підключитися до мережі wi-fi, щоб переконатися у вирішенні вашої проблеми.

Якщо просте оновлення не допомогло, спробуйте повністю видалити драйвер і встановити його заново тим же способом.

Скидання налаштувань роутера

У разі якщо проблеми з інтернетом не пропадають і з’єднуватися із wi-fi так і не залишається, варто вдатися до більш радикального способу виправлення цієї проблеми. А саме скинути настройки роутера і налаштувати його з нуля. Не варто робити це, якщо ви не впевнені у власних знаннях і уважності – ви ризикуєте залишитися без доступу в інтернет. Скинути роутера можна в такий спосіб:

 1. Відкрийте будь-який браузер і введіть в його адресний рядок цифри вашого локального адреси. Спробуйте цифри: 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.0.254. Один з цих адрес виявиться вірним.

  Введіть локальну адресу вашого комп’ютера в браузері для відкриття налаштувань роутера

 2. Для входу в ваш аккаунт введіть слово admin як в якості пароля, так і в якості логіна.

  Використовуйте слово admin в якості логіна і пароля

 3. Перейдіть в розділ Factory Defaults і натисніть на кнопку Restore для повного скидання налаштувань вашого роутера.

  Натисніть на клавішу Restore для виконання повного скидання налаштувань роутера

 4. Інший спосіб скидання налаштувань – це знайти кнопку RESET на задній панелі пристрою і затиснути її на кілька секунд.

  На кілька секунд затисніть клавішу reset для скидання

Після скидання пристрій повернеться до заводських налаштувань. Швидше за все, вам не доведеться нічого налаштовувати вручну після цього і проблеми з інтернетом вже вирішені. Але на випадок, якщо вам все ж доведеться виконувати налаштування самостійно, робиться це в такий спосіб:

 1. Увійдіть в налаштування вашого роутера способом, що був зазначений в попередній інструкції.
 2. Перейдіть в розділ мережу, використовуючи ліву панель налаштувань роутера.

  У лівій частині екрана виберіть розділ «Мережа» для подальших налаштувань роутера

 3. Вкажіть необхідний вам тип підключення в залежності від того, як він був заданий при початковому налаштуванні. Якщо ви вибираєте підключення по статичному IP адресою, то буде необхідно вказати його. Найчастіше використовується PPPoE підключення і його аналоги, для настройки цього виду підключення необхідно буде лише ввести ваш логін і пароль.

  В якості типу мережі зазвичай вказують PPPoE

 4. І потім варто перейти до налаштування бездротового підключення. Виберіть відповідний пункт в меню налаштувань.

  Виберіть розділ «Налаштування бездротового режиму» для продовження налаштувань роутера

 5. Вкажіть будь-який зручний для вас ім’я мережі. Інші пункти варто залишити недоторканими і відразу перейти до налаштування захисту цієї мережі.

  Вкажіть будь-яке ім’я для бездротового підключення

 6. В налаштуваннях захисту також не змінюємо пункти «Версія» і «Шифрування», але задаємо відповідний вам пароль. Обов’язково запам’ятайте цей пароль – він знадобиться вам для подальшого підключення.

  Введіть зручний для вас пароль замість стандартного

Таким чином, настройка вашого роутера буде завершена. Залежно від моделі обладнання деякі пункти можуть називатися трохи інакше, але настройка буде відбуватися аналогічним чином.

Відео: як налаштувати роутера

Якщо ваш ноутбук знаходить доступну для підключення мережу Wi-Fi, то значить, проблема вже не така вже страшна. І після вивчення цієї статті ви напевно зможете встановити стабільне підключення. Використовуйте інтернет для роботи і розваг, а головне – не панікуйте у разі неполадок. Адже тепер ви знаєте, як виправити їх в будь-який момент.

Ссылка на основную публикацию