Чому ноутбук не вдалося підключитися до Wi-Fi?

Траплялося спостерігати ситуацію, коли ноутбук не підключається до мережі Wi-Fi? Тоді ви потрапили за потрібною адресою. Мета статті – розібратися з найпоширенішими помилками конекту, виявити несправність і правильно переналаштувати обладнання.

Найчастіше з проблемою стикаються користувачі, перевстановити систему, що поновили драйвера і ПО, або ж інсталювати сторонні додатки на зразок фаервола, антивіруса і щось на кшталт «Anti-malware» (утиліта для чищення ПК від шпигунських файлів). Так, є і інші ситуації, але про все по порядку.

Розібрати хочемо наступні ситуації:

 • не з’єднані (червоний хрест на піктограмі бездротової мережі);
 • ноутбук не бачить конкретну мережу;
 • мережу видно, але підключення обмежене або неможливе;
 • коннект успішний, але сайти не вантажаться.

Включаємо Wi-Fi модуль

Якщо думаєте, що бездротова мережа включена за замовчуванням, то помиляєтеся. Деякі виробники, на догоду зниження енергоспоживання, програмно вимикають функцію. Відразу скажемо, що подальші дії будуть мати успіх лише на «чистій» системі, яка спочатку була встановлена ​​виробником. Тобто всі драйвера, програми та утиліти працюють в штатному режимі і не змінені на аналогічні продукти з тим же функціоналом.

Почнемо з елементарного – апаратного перемикача (що зараз зустрінеш лише на старих моделях) і поєднання клавіш.

У першому випадку шукаємо на торцях корпусу, або бічних стінках спеціальний важіль, поруч з яким є піктограма «Wi-Fi» (антена зі схематичними хвилями). Перемикаємо в активне положення і проблема вирішена.

На сучасних моделях є окрема кнопка на клавіатурі (частіше додаткова), або ж активація відбувається сполучення клавіш Fn і F1-F12 (Шукайте ту, на якій намальована антена, або літак). Тиснете обидві і спостерігаєте за тим, що відбувається в правому нижньому кутку монітора.

З функціональними клавішами не все так просто. На системі в обов’язковому порядку повинні бути інстальовані всі програми і компоненти фірми-виробника, інакше кнопка просто не буде працювати. Драйвер-паки, неофіційні збірки на зразок Zver і Ovgorsky не допоможуть.

Можна спробувати наступне. Зайдіть на офіційний сайт виробника ноутбука і скачайте потрібні компоненти з наступним назвою:

 • Lenovo – Energy Management;
 • ASUS – ATKACPI driver and hotkey-related utilities;
 • HP – HP UEFI Support Environment, HP Software Framework.

Так само є спеціальні форуми, на яких можна уточнити необхідний софт.

Запускаємо бездротову мережу на різних версіях Windows

Якщо ноутбук не вдалося підключитися до Wi-Fi, значить модуль може бути відключений програмно. Для Windows 7,8 і 10 алгоритм включення різний, тому розглянемо всі варіанти.

Windows 7

У цій ОС потрібно зайти в «Центр управління мережами …». Натисніть правою кнопкою миші по піктограмі мережі і виберіть потрібний пункт меню.

Другий спосіб – натиснути Win + R на клавіатурі і прописати команду «ncpa.cpl». Цей метод навіть простіше.

Тут нам потрібен значок бездротової мережі. Він повинен бути сірого кольору (неактивний). Тиснемо по ньому правою кнопкою і вибираємо команду «Включити».

До слова, значка може і не виявитися. У такому випадку потрібно перевстановити драйвер, але про це нижче.

Windows 8

«Вісімка» хоч і не погана ОС, але зі своїми недоліками. Складно перебудуватися після Win7. Для активації Wi-Fi потрібно зайти в параметри і переконатися, що мережа дійсно включена.

Далі робимо той же набір дій, як для Windows 7. Справа в тому, що ці дві опції можуть працювати незалежно один від одного, краще перестрахуватися.

Windows 10

У найсвіжішої ОС від Microsoft проблем виникнути не повинно. Для початку натисніть на значок мережевого підключення (як в Win7) в правому нижньому кутку монітора. Потім дивіться, щоб «Wi-Fi» був активований, а режим «У літаку» – немає.

Другий варіант – через параметри, що більше характерно для Win8. Заходимо в «Параметри», потім «Мережа та Інтернет», і далі «Wi-Fi».

Додатково, якщо стандартні варіанти не допомагають, читайте офіційні інструкції на сайті Microsoft.

Для всіх версій

Вищеописані варіанти – не панацея. Додатково спробуйте запустити фірмові утиліти від виробників ноутбука, які повинні йти в комплекті. У переважній більшості випадків в назві можна зустріти «Wi-Fi» або «Wireless». Інтерфейс дозволить швидко переключити адаптер в активне положення. Програма знаходиться по шляху «Пуск – всі програми».

І ще трохи про драйвери. Якщо Windows тільки встановлена, а все драйвера встановлювалися в автоматичному режимі або «драйвер-паком» з диска / флешки, то додатково загляньте на офіційний сайт ноутбука скачайте потрібні компоненти. У 90% випадків це вирішить проблему.

Wi-Fi включений, але мережа не бачить

З першою проблемою розібралися, але вона перейшла в іншу: ви не можете підключитися до домашньої мережі – її не видно. Левова частка подібних випадків – немає потрібних драйверів. Система нова, віруси попрацювали, діти попустували і випадково видалили – неважливо. Проблему треба вирішувати. Існує 4 приблизних варіанти розвитку подій:

 • після установки системи все «підтяглося» автоматично;
 • ви інсталюйте окремі компоненти, які відразу не визначилися;
 • використання драйвер-паків;
 • щось не визначилося, а ви не надали цьому значення.

У всіх випадках Wi-Fi може не працювати, хоча в диспетчері пише «пристрій працює нормально». В останньому ж система і зовсім може не знати про пристрій, хоча воно є фізично і коректно працює. У всіх випадках рятує тільки офіційний сайт виробника. Шукайте свою модель лептопа, і качайте під потрібну ОС.

Щоб дізнатися поточну версію «дров», натисніть Win + R і пропишіть команду «devmgmt.msc»

Ви опинитеся в диспетчер пристроїв. Тут шукаємо підгрупу «мережеві адаптери», відкриваємо її і переглядаємо пристрої, в імені яких є «Wi-Fi» або «Wireless». Тиснемо по пункту правою кнопкою і відкриваємо Властивості.

В цьому розділі шукаємо вкладку «Драйвер». Звертаємо особливу увагу на виділені рядки на скріншоті.

Якщо постачальником виступає «Microsoft» (а не Intel, як в даному випадку) і дата поновлення сильно відрізняється від нинішньої – вперед на офіційний сайт за новими.

Забавно, але в Windows 10 ситуація може бути зворотною: свіжі «дрова» свідомо змінюються системою на свідомо більш застарілі. У такому випадку варто «відкотити» версію до попередньої, після чого заборонити всякі поновлення.

Читайте також, як відключити автоматичне оновлення драйверів в windows 10!

В кінці (можливо) доведеться повторно включити бездротовий модуль.

Додаткові причини і їх рішення

Ситуація може вирішитися і більш нестандартними шляхами. Найчастіший випадок – зміна налаштувань мережі, або ж неможливість вибору певного стандарту і каналу Wi-Fi. Спробуйте наступне:

 • змініть канал на роутері, вибравши конкретний, а не «авто»;
 • відкоригуйте частоту і тип мережі у відповідності зі специфікаціями маршрутизатора;
 • переконайтеся, що пароль не містить кирилиці;
 • спробуйте змінити регіон на США.

Ноутбук підключений, але сайти як і раніше не відкриваються

Якщо ви підключили всі, що потрібно, перевірили з’єднання, а сторінки не вантажаться, значить проблема з настройками роутера. Для початку варто зробити наступне:

 • подивитися, чи працює інтернет на ПК (якщо є);
 • підключити смартфон / планшет / консоль / телевізор і інші пристрої з бездротовим доступом.

Далі викладається більш детальна картина. Цілком можливо, що настройки маршрутизатора були скинуті до заводських, тому доведеться вручну (якщо немає диска з настройками провайдера) повертати необхідну конфігурацію. Відразу хочеться сказати, що інформацію варто шукати виключно у провайдера, який докладно і покроково розпише процедуру дій, відштовхуючись від вашої конкретної моделі роутера.

Але якщо не відкриваються тільки інтернет-сторінки, а Skype і деякі інші програми справно працюють, то копаємо глибше:

 • дивимося реєстр;
 • позбавляємося від вірусів;
 • чистимо статичні маршрути роутера;
 • перевіряємо файл «Hosts».

Реєстр

Натискаємо вже звичне поєднання Win + R і вводимо команду «regedit». А потім слідуємо ось з цього розділу.

Шукаємо файл з назвою «AppInit_DLLs». Його значення має бути нульовим (порожня графа). Якщо є будь-яке значення – тиснемо правою кнопкою і Обнуляємо його. Далі виходимо в кореневій каталог і проробляємо ті ж дії по шляху нижче.

Перезавантажуємося і спостерігаємо результат.

віруси

Тут все просто. Ставимо хороший антивірус і додатково «причепом» Dr.Web CureIt останньої версії. Перевіряємо і намагаємося щось відшукати. Не виходить? Тоді скористайтеся програмою Anti-Malware від Malwarebytes. У неї дещо інший алгоритм пошуку модифікованих файлів і помилкових шляхів маршрутизації, проте ефект є, і досить відчутний.

чистимо маршрути

Для поновлення статичних маршрутів роутера варто викликати команду «CMD»Через Win + R. Відкриється командний рядок. Тут варто прописати значення «route -f»(Пробіл перед« -f »обов’язковий). Тиснемо Enter і перезавантажуємо роутер.

Якщо ви попередньо прописували щось вручну, то операцію доведеться повторити заново.

Hosts

Ще один «корінь зла» в системі, за якої не дуже стежать користувачі, встановлюючи різномастих софт, не звертаючи уваги на додаткові прапорці та галочки. Лікується елементарно. Йдемо за наступним шляхом на своєму ноутбуці.

Відкриваємо документ «hosts»(За допомогою блокнота) і прокручуємо документ вниз. Він повинен закінчуватися такими рядками.

Все, що прописано нижче – нам не треба, якщо тільки ви попередньо вручну не вписується адреси шлюзів і серверів для конкретних завдань, або не ставили «ламати» ПО (що дуже не добре). Очищаємо, зберігається і перезавантажуємося.

підсумки

Так, існує ще безліч способів реанімувати Wi-Fi і змусити його працювати, але ми розібрали ті, з якими впорається і новачок, що раніше не стикається з зворотною стороною роботи своєї системи. Навіщо викликати майстра, якщо все можна зробити самому за кілька кліків. Будьте уважні.

Ссылка на основную публикацию