Чому пропала і як закріпити панель завдань при відкритті Яндекс браузера | GuideComp.ru

Набір додаткових елементів робить будь-які оглядачі функціональніша, могутніше і комфортніше в щоденному використанні. «Ідилія» порушується, коли при відкритті Яндекс браузера зникає «Панель завдань» це нижня панель на екрані, якщо вона пропала, у нас не буде доступу до активних ярликів, трею і т. П. Причина зникнення багатофункціональних елементів полягає в неправильному налаштуванні або випадковому натисканні на FullScreen-кнопку. Повернути нижню і верхню панель нескладно, щоб її закріпити можемо використовувати один із способів, описаних в статті.

Чому пропадає «Панель завдань» при відкритті Яндекс браузера?

При запуску Яндекс оглядача може пропадати нижня панель з усіма ярликами, відображенням активних завдань, часу, трея, кнопки «Пуск» і т.п. Стати першопричиною порушення можуть кілька основних станів:

 • Браузер переведений в повноекранний режим, тоді обрамлення програми і панель знизу пропадає. Ця функція корисна при використанні її за призначенням – перегляд контенту без відволікання на сторонні елементи екрану. Сам режим може створити суттєві незручності при ненавмисному запуску,
 • «Панель завдань» знаходиться в откреплённом стані. Панель з ярликами додатків може ховатися при використанні різних програм. Якщо при запуску більшості програм не показується панель, швидше за все проблема у відсутності фіксації, а не в браузері,
 • Встановлено настройка «Приховувати панель задач в режимі …», є 2 варіанти режиму роботи: планшета і робочого столу. При активації пункту відбудеться приховання панелі при кожному відведенні курсору від нижньої частини вікна.

Як закріпити «Панель завдань» при роботі в браузері Яндекс?

Насамперед варто перевірити, чи не відображається «Панель завдань» тільки перебуваючи в Яндекс оглядачі або вона ховається під час запуску будь-якої програми. У першому випадку слід закрити повноекранний режим, а в другому – перейти до налаштування самої панелі.

Ще один спосіб діагностики – навести курсор на місце, де повинна знаходитися нижня панель. Якщо вона не з’являється, активний режим роботи на повний екран. Якщо ховається після видалення миші, причина в налаштуваннях Windows, а не самої програми.

Якщо пропала «Панель завдань» при знаходженні в браузері від Яндекс, рекомендуємо виконати наступний алгоритм дій, що дозволяє вирішити всі перераховані проблеми.

Як закріпити панель під час роботи з Yandex browser:

 1. Виходимо з повноекранного режиму. Коли при використанні Яндекс браузера закривається «Панель завдань», слід натиснути на клавішу F11 Вона відповідає за вхід і вихід з FullScreen-режиму. Є альтернативний спосіб виходу, на випадок непрацездатності кнопки – через меню оглядача. Натискаємо на «Налаштування яндекс.браузер» (три горизонтальні лінії зліва від кнопки згорнути) і натискаємо на іконку з двома різноспрямованими стрілками, розташовану праворуч від масштабу.
 2. Закріплюємо панель з активними завданнями. Досить натиснути правою кнопкою миші (ПКМ) на панель знизу, потім вибираємо «Закріпити панель завдань». Біля пункту повинна знаходитися галочка, яка свідчить про закріплення елемента.
 3. Блокуємо приховування «Панелі задач» під час відкриття Яндекс браузера. Робимо ПКМ по відповідній панелі і натискаємо на «Параметри панелі завдань». Переводимо в неактивний стан пункт 2 і 3 – «Автоматично приховувати панель завдань …».

У рідкісних випадках «Панель завдань» ховається під час відкриття браузеру Яндекс через системні збої. Під час тривалого зависання системи, Windows прибирає всі елементи екрану, так як для них не вистачає системних ресурсів. Якщо зникла нижня панель через запуск веб-браузері Яндекс з цієї причини, панель повинна буде самостійно з’явитися через нетривалий час (5-45 секунд в залежності від продуктивності ПК). Процес прискориться, якщо з’явиться вікно «Додаток Yandex не відповідає», нам краще вибрати «Завершити роботу».

Якщо «Панель завдань» зникає часто і незалежно від запуску Яндекс браузера, тобто з такою ж вірогідністю може пропасти при активації іншого додатка – високий ризик вірусного зараження. Насамперед рекомендуємо виключити ймовірність нестачі системних ресурсів через слабкі технічних характеристик ПК або надмірного навантаження на нього. Просто закриваємо зайві програми і чекаємо завершення копіювання файлів, установки ігор, потім повторюємо запуск оглядача.

Якщо система продовжує зависати і автоматично приховує «Панель завдань» під час відкриття Яндекс браузера, варто зняти підвищене навантаження з системи через роботу вірусів, а потім прибрати заражені файли.

Як повернути нижню панель під час роботи з браузером від Яндекс при зависаниях Windows:

 1. Відкриваємо «Диспетчер завдань». Однойменний пункт з’являється після натискання ПКМ по панелі знизу.
 2. Натискаємо на кнопку «Детальніше» (якщо відображається «Диспетчер завдань» в зменшеному вигляді).
 3. Натискаємо на графу «ЦП» на вкладці «Процеси», таким чином всі дії розставити по кількості необхідних ресурсів. Знімаємо найбільш ресурсомісткі завдання (що займають від 20%), особливо при наявності нелегкою для назви і при відсутності підпису. Щоб завершити процес, робимо клік правою кнопкою миші і вибираємо «Зняти задачу».
 4. Зараз комп’ютер повинен почати працювати краще, але вірус знову запуститься, якщо його не видалити. Варто запустити антивірусний сканер, це може бути будь-який антивірус вбудований в систему або невеликі програмні продукти типу: Dr. Web, Avira Free Antivirus, Kaspersky Free.

Всі перераховані способи, як повернути «Панель завдань» перебуваючи в браузері Яндекс краще виконувати по черзі. Якщо панель зникла, зазвичай причина в її відкріпленні або випадковому натисканні F11. Значно рідше причиною приховування стає вірусна активність.

Фіксуємо верхню панель

Режим роботи браузера на весь екран також блокує появу панелі з вкладками, розташованої у верхній частині браузера. Зазвичай після наведення на місце, де повинні знаходитися вкладки, панель спливає. Якщо верхня панель пропала в Яндекс браузері, досить натиснути F11.

Ще однією причиною зникнення панелі зверху є її переміщення на іншу сторону екрану. Щоб відновити початкову позицію елемента, достатньо зробити клік ПКМ по панелі знизу і вибрати «Показувати вкладки зверху».

Як відновити панель закладок?

Експрес панель, що з’являється при переході на головну сторінку браузера, не завжди підходить для швидкого доступу до конкретних ресурсів. Проблема в тому, що на ній відображаються часто відкриваються сайти і вони постійно змінюються. Для складання списку потрібних сайтів краще використовувати «Панель закладок».

Якщо браузер ховає закладки, панель легко повернути одним із способів:

 • Натиснути гарячих клавіш Ctrl + Shift + B,
 • Активувати елемент на вкладці «Налаштування». Переходимо по посиланню і в розділі «Показувати панель закладок» встановлюємо «Завжди»,
 • Зафіксувати через «Налаштування яндекс.браузер». Переходимо в меню оглядача, наводимо курсор на вкладку «Закладки» і вибираємо «Показувати панель закладок».

Як відновити «Панель інструментів»?

Перш за все варто визначити, що це за панель? – Це рядок, на якій розміщені розширення в Yandex оглядачі. Де знаходиться «Панель інструментів» в Яндекс браузері? – Праворуч від «Розумній рядки», зліва від кнопки «Завантаження», під кнопками «Згорнути», «Закрити» і «Зменшити вікно» або «Зробити на повний екран».

Часом панель перестає відображатися. Швидше за все вона зникла і замінилася на три крапки через розширення пошукового рядка. Просто наводимо миша на кінець «Розумній рядки» до заміни курсору на різноспрямовані стрілки і перетягуємо кінець вліво. Кінцева точка відрізняється в залежності від кількості розширень.

Також причиною відсутності панелі може стати приховування плагінів. Щоб встановити їх відображення, слід активувати показ кнопок. Як це зробити:

 1. Переходимо на вкладку «Додатки» з панелі управління Яндекс браузера (основного меню).
 2. Знаходимо потрібні розширення і натискаємо на тумблер для їх включення.
 3. Наводимо курсор на додаток і натискаємо на кнопку «Детальніше».
 4. Кількома на кнопку з назвою «Показати кнопку».

Якщо ненавмисно пропала «Панель завдань» після запуску Яндекс браузера, це викликає дискомфорт і її потрібно закріпити для звичного використання системи. Тепер, знаючи способи фіксації панелей, повноекранний режим можна використовувати з комфортом, активуючи на моменти вивчення інформації, щоб надходять повідомлення і сторонні вкладки не відволікали. Режим особливо корисний власникам невеликих моніторів, на них поміститься значно більше інформації.

Ссылка на основную публикацию