Чому принтер друкує порожні білі аркуші: що робити?

Користувачі іноді можуть зіткнутися з такою проблемою, коли принтер друкує порожні аркуші (сторінки). Причин для цього може бути багато – починаючи від простої програмної помилки, і закінчуючи несправністю самого принтера. У даній статті ми розпишемо основні причини та способи вирішення даної ситуації.

стандартні ситуації

 • Насамперед слід перезавантажити пристрій. Вимкнути його на хвилину, а потім включити і перевірити, роздрукується чи документ, або сторінки залишаться порожніми.
 • Якщо це не допомогло, необхідно перевірити настройки друку – тип і формат паперу, чорнило та інше. Скиньте налаштування до заводських, якщо це передбачено виробником.
 • Перевірте чорнило / тонер. Якщо залишається мало чорнил / тонер закінчуються, пристрій починає друкувати сторінки з смугами, але іноді, коли чорнило повністю засихають, листи можуть залишатися порожніми.
 • Бували випадки, коли причиною помилки порожніх листів був поганий контакт USB-кабелю з пристроєм. Перевірте, чи всі кабелі щільно підключені, і спробуйте ще раз роздрукувати сторінку.
 • виконайте пробний друк сторінок, якщо лист буде успішно роздрукований, то проблема може полягати в налаштуваннях програми або самої системи. Переходимо до наступних пунктів.

проблема додатки

Після виконання стандартних перевірок користувачі починають замислюватися, чому принтер друкує порожні аркуші, хоча фарба є, і пробна друк сторінок проходить успішно. Іноді, причиною може бути сам додаток.

На моїй пам’яті був користувач, який скаржився на те, що після оновлення системи Windows 10, принтер почав друкувати порожні аркуші через Open Office. Насамперед була перевірена пробна друк, яка пройшла успішно. Після чого була протестована робота в іншому додатку (Блокнот), де текст також роздрукувався на сторінках належним чином.

Дослідним шляхом було встановлено, що проблема полягала саме в роботі додатка, через що друк на сторінках виконувалася некоректно. Тому слід знати кілька правил для перевірки програми:

 • Перевірте друк документа в інших додатках (якщо є альтернатива).
 • Використовуйте інші формати файлів. Наприклад, тестовий файл можна зберегти в PDF форматі і спробувати роздрукувати його через Google Chrome або інший рідер даного формату.
 • Перевірте, чи використовується коректне пристрій при відправці документа на друк.
 • Іноді перевстановлення додатка допомагає впоратися з проблемою порожніх сторінок, якщо немає, проблема може бути в драйвері принтера або ж самій системі Windows.

проблема драйвера

Також, така проблема виникала, коли після того, як були встановлені оновлення для Windows або свіжих версій драйверів, принтер переставав коректно працювати. Некоректна робота програмного забезпечення – це часта проблема, що виникає після великих оновлень системи. Найчастіше проблема вирішується установкою актуальних версій драйверів.

Розглянемо найбільш часті проблеми, починаючи з простих варіантів:

Очищення черги друку

Забита чергу на друк або її помилки може не тільки заважати відправці нових документів і файлів, але і приводити до ситуацій з порожніми аркушами.

Увійдіть панель управління (Win + R – control) – Пристрої та принтери – натисніть ПКМ по потрібного пристрою та виберіть «Перегляд черги друку».

Натисніть Принтер і виберіть «Очистити чергу». Якщо черга не очиститься, то виконайте наступні дії:

 • Пройдіть в Служби (Win + R – services.msc) і зупиніть службу «Диспетчер друку»

 • Далі натисніть клавіші Win + R і напишіть% windir% \ System32 \ spool \ PRINTERS
 • Очистіть вміст папки. Дана папка зберігає тимчасові файли черги друку.

перевстановлення драйвера

Всі дії виконані, але чомусь принтер друкує білі аркуші, що ж робити в цьому випадку? Якщо виявлено, що пристрій робоче та з інших пристроїв він працює, то проблема в драйвері. Найпростішим варіантом є його перевстановлення. Для цього виконайте наступне:

 • Пройдіть в диспетчер пристроїв і знайдіть ваш принтер

 • Видаліть пристрій разом з програмним забезпеченням і перезавантажте комп’ютер
 • Для установки нового драйвера ви можете запустити пошук оновлень Windows і завантажити драйвер, скористатися сайтом виробника принтера і встановити останній драйвер, або ж скористатися програмою для автоматичної установки драйверів (DSP, Driver Booster і інші).

Якщо проблема так і не вирішена …

У разі, якщо вищеописані способи не допомогли, і на виході з пристрою листи порожні, можлива причина може ховатися в несправності картриджа або самого пристрою, тому слід звернутися в підтримку виробника або авторизований сервісний центр.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию