Чому скрипить жорсткий диск на ноутбуці і як це виправити

Коли з комп’ютера починають доноситися сторонні звуки, це завжди насторожує. Особливо неприємно, коли починає скрипіти або потріскувати жорсткий диск ноутбука. В основному шум з’являється при інтенсивному навантаженні вінчестера – копіюванні об’ємних файлів або використання цієї функції, часто звертаються до вінчестера. Давайте спробуємо розібратися з причинами появи сторонніх шумів і про способи боротьби з ними.

Скрип та інші шуми не були чутні раніше

Якщо раніше вінчестер працював тихо, а скрип з’явився відносно недавно, перше, що бажано зробити – скопіювати важливі дані в хмару або інші носії інформації. Далі знадобиться перевірити цілісність поверхні жорсткого диска за допомогою системних інструментів або інших спеціалізованих програм, які зможуть знайти і виправити биті сектора на диску.

Якщо при тестуванні було знайдено багато проблемних секторів, слід подумати про зміну вінчестера.

Скрип був присутній з моменту покупки ноутбука

Жорсткий диск являє собою механічний пристрій, в якому знаходяться рухомі частини – диски, головки і т.д. Відповідно, можна спробувати зменшити його шум за допомогою додаткової звукоізоляції, що не завжди добре, так як в вільне місце в корпусі ноутбука обмежена. Ще один спосіб прибрати шум вінчестера – знизити швидкість позиціонування головок (які і є джерелом скрипу). Для цього необхідно дістатися до системної налаштуванні жорсткого диска AAM (Automatic Acoustic Management). Зробити це можна за допомогою спеціальних утиліт, дві з яких ми розглянемо нижче.

quietHDD

Завантажуємо програму з і запускаємо від імені адміністратора (установка не потрібно).

У головному вікні переходимо на вкладку «AAM Settings» і обидва повзунка переставляємо в положення «128».

 

Налаштування закінчені, зберігаємо зміни. Для того щоб при кожному запуску операційної системи не забути виконати дії з налаштування, додайте quietHDD в автозавантаження.

WinAMM

Аналогічна утиліта для управління акустикою вінчестера -. Вона також не вимагає установки і при запуску видає невелику попередження. Погоджуємося з ним, тиснемо «Продовжити».

Далі все дуже просто. Щоб зменшити гучність роботи диска тиснемо кнопку «Тихо / Стандарт».

Для повернення до вихідних налаштувань кнопка «Голосно».

замість післямови

Ми розглянули причини появи сторонніх шумів при роботі вінчестера ноутбука і кілька способів можливої ​​боротьби з ними. І якщо після ваших спроб усунути шуми не виходить – не тягніть, зверніться до фахівців.

Ссылка на основную публикацию