Чому смартфон розряджається без причини

Розряд акумулятора в процесі його експлуатації звичайне явище, але що робити, коли телефон починає розряджатися без видимої на те причини.
Наприклад, ви зарядили його і поклали на ніч на тумбочку, а до ранку заряду майже не залишилося. Давайте розберемося, чому смартфон розряджається без причини і що з цим робити?

Подібна поведінка смартфона на мові гиков називається «жором батареї». Найчастіше він відбувається тому, що смартфон не може перейти в режим економії енергії в ті моменти, поки користувач його не чіпає. У даного явища є свої причини. Це можуть бути:

  • – Кривий софт (сторонній або системний).
  • – Криве ядро ​​системи.
  • – Слабкий сигнал модулів GPS WI-FI BT NFS або мобільної мережі.
  • – Синхронізація та Push-повідомлення.
  • – Неякісна прошивка.
  • – Деградація АКБ (акумулятора).
  • – Глюк контролера заряду.

Всі ці причини (крім останніх двох) можна виправити програмно. Перше на що варто грішити – сторонній софт.

Пройдіть в налаштування і подивіться статистику по витраті заряду. Якщо вам пощастить, ви знайдете причину «жора». Ця програма буде стояти на першому місці в списку енерговитратних. Найкраще її просто видалити або скористатися альтернативної програмою. Найчастіше так просто вирішити проблему не виходить і необхідно провести повну чистку.

Зробіть ревізію вашого софта на смартфоні. Особливу увагу приділіть недавно встановленими програмами. Видаліть все непотрібне і рідко використовується, або замініть на менш енергоатратние додатки.

Спробуйте видалити з робочого столу зайві віджети, вимкніть живі шпалери (якщо вони є).

Вимкніть пошук Wi-Fi мереж. Для цього перейдіть в налаштуванняWI-FiДодаткові функції. І тут потрібно зняти галочку – Завжди шукати мережі.

Вимкніть фонову роботу служб передачі геолокації. Налаштування – Місцезнаходження. І вимкніть відправку геоданих. Так само можна відключити не дуже потрібні синхронізації. Зазвичай це можна зробити в налаштуваннях, в пункті Аккаунт.

Вимкніть всі бездротові невикористовувані модулі зв’язку – Bluetooth, NFC. По максимуму відмовтеся від Push-повідомлень в соц. мережах та інших додатках. Постарайтеся не використовувати функцію пробудження смартфону по Double Tap або по свайпа. При поганій якості зв’язку краще не використовувати LTE.

Не мало можуть споживати і Google сервіси. Вони постійно «лізуть» в мережу за оновленнями і відправляють в інтернет купу даних. Вимкніть в Google Play автоматичне оновлення. Так само слід відключити виклик помічника голосом.

Якщо всі перераховані інструкції не допомогли – скидайте смартфон до заводських налаштувань.

зайдіть в Налаштування – Відновлення і скидання налаштувань – Скинути всі налаштування телефону. При цьому можуть стертися всі фото і відео. Про це потрібно подбати заздалегідь, перенесіть важливі для вас дані на зовнішній жорсткий диск або на комп’ютер. Зробіть резервну копію телефонної книги.

Якщо не боїтеся кардинальних заходів – перепрошити телефон. Не допомогло – вашу батарею пора міняти. Що б переконається в акумулятор пошкоджений, віднесіть є дуже простий тест.

Вам необхідно зарядити смартфон до 100% (температура батареї повинна бути від 22-28 С), і відключити його від живлення. Далі чекаємо пару хвилин і включаємо. Якщо після завантаження у вас як і раніше залишилося 100% – батарея в отличном состоянии, турбується не про що.

Упав заряд на 1% – теж нормально. Якщо на 2% і більше – ємність батареї почала падати, і чим сильніше впав відсоток заряду, тим сильніше зносився ваш акумулятор. Пора міняти. Проведіть його заміну самостійно або в сервісному центрі.

Ще одна проблема – глюк контролера заряду. На жаль, таке теж трапляється навіть на топових смартфонах. Контролер виходить з ладу і неправильно зчитує дані з акумулятора. Тут вам допоможуть тільки фахівці. Телефон доведеться здати в сервіс, де його (контролер) перепаять. Чи не складно, не сильно дорого, але можливо, доведеться почекати.

Сподіваюся, дана стаття була для вас корисною і ви все ж з’ясували – Чому смартфон розряджається без причини. До зустрічі в новій статті.

Ссылка на основную публикацию