Чому світу необхідні вільні карти OpenStreetMap

Чому світу необхідні вільні карти OpenStreetMap

У 19 столітті на Землі не було поняття універсального часу. У кожному місті існувало «локальне час», а громадяни синхронізували годинник по бою церковних дзвонів. Приблизно така ж ситуація існує зараз на ринку картографічних сервісів в інтернеті, пише активіст руху OpenStreetMap.org Серж Вроцлавського (Serge Wroclawski).

Кілька провайдерів картографічної інформації намагаються залучити аудиторію. Наприклад, компанія Google витрачає $ 1 млрд щорічно на підтримку своїх карт, не кажучи вже про $ 1,5 млрд, витрачених на покупку Waze. Є й кілька інших провайдерів, які вкладають значні кошти. Microsoft і Nokia теж активно скуповують постачальників картографічних даних (Navtek, TomTom, Tele Atlas). Карти перетворилися на великий бізнес. З GPS-приймачами в кожному телефоні і автомобілі попит на цю інформацію великий як ніколи.

Здавалося б, при такій кількості компаній навіщо потрібен проект на кшталт OpenStreetMap? Серж Вроцлавського каже, що жодна компанія не повинна мати монополію на місця, як і в 19 столітті жодна компанія не мала монополії на час. «Місце – це загальний ресурс, і якщо хтось отримує всю владу, то він має можливість не тільки повідомити про твоє місцезнаходження, а й сформувати його». Йдеться про те, хто буде вирішувати, що показувати на карті, де ти знаходишся і куди тобі слід йти. Справа ще в конфіденційності особистих даних.

Вміст карт Google Maps визначає компанія Google. Вона вибирає, які фірми відобразити на карті, а які – ні. Цілком очевидно, що головним бажанням пошукового гіганта є монетизація картографічного трафіку. Інші комерційні сервіси надходять аналогічним чином.

З іншого боку, OpenStreetMap – це нейтральний і прозорий сервіс, з точки зору картографічного контенту. Це wiki-подібна карта, яку кожен може редагувати. Відсутній магазин може додати його власник або сам покупець. Сервіс дозволяє кому завгодно забирати картографічну інформацію і створювати карти будь-якого виду. Безпосередньо на сайті OpenStreetMap карти генеруються за допомогою вільного програмного забезпечення, доступного для всіх. Кожна людина вільна використовувати з картами свій альтернативний навігаційний модуль, а не підкорятися єдино можливого маршруту, який йому нав’язують ззовні. Зрештою, кожен користувач може завантажити на жорсткий диск карти OpenStreetMap повністю або частково, так що буде переміщатися по навігатору, взагалі не передаючи свої координати в інтернет.

Ссылка на основную публикацию