Чому телефон або планшет не підключається в wifi: причини і способи вирішення проблеми

Незважаючи на простоту, доступність і швидкість, Wi-Fi, як і будь-яке середовище передачі даних, може вийти з ладу. На щастя, всі проблеми, крім фізичної несправності смартфона і роутера з Wi-Fi, можна вирішити без допомоги фахівців.

Як розібратися: проблема в планшеті або в роутері

Причин, за якими смартфон або планшет з Android не вдалося підключитися до роутера Wi-Fi, чимало. Рішення цієї проблеми також часто лежать на поверхні.

 1. Проблема з ключем безпеки. Система Android зберігає будь введений пароль від мережі, навіть якщо він неправильний. Коли ім’я мережі (SSID роутера) приховано власником і не видається в списку доступних мереж, а підключення на Android додається по команді «Інша мережа», невірний пароль може стати каменем спотикання: в кращому випадку система Android видасть повідомлення про помилку і запропонує ввести пароль WPA -2 заново, в гіршому – незліченні спроби підключення не дадуть ніякого результату. Видаліть налаштування для цієї мережі, уточніть пароль роутера і підключіться знову, ввівши вірні дані.
 2. Неправильні налаштування роутера. Режим шифрування мережі, наприклад, WPA2-AES, може не підтримуватися вашою версією Android. Змініть підтип шифрування на TKIP або поновіть / змініть версію Android. Проблема також може полягати в невірних налаштуваннях DHCP (вказано занадто малий пул адрес), різке обмеження числа одночасно підключених пристроїв, фільтрі MAC-адрес. Виправте все, що заважає підключитися з гаджета.

  Найсучаснішим протоколом шифрування є WPA2-PSK (AES), але він не сумісний з усіма версіями Android

 3. Збої в роботі роутера: переповнився буфер інтернет-трафіку. У роутера, як і у гаджета або ПК, також є свої процесор і оперативна пам’ять. Дані, обробляють перед подальшим відправленням пристрою-клієнта, проходять через ОЗУ. Якщо до роутера підключається позамежне число ПК і гаджетів, наприклад, більше 10, і всі вони максимально завантажують канал провайдера, спільно прокачивая десятки мегабіт в секунду, роутер часто «підвисає», його мікросхеми помітно перегріваються. Така ситуація часто зустрічається в онлайн-іграх, при активному використанні YouTube і відеодзвінків / відеотрансляцій в соцмережах – особливо на малопотужних роутерах, що мають всього 16-32 МБ «оперативки». Використовуйте роутер з потужним процесором – від двох ядер з частотою кожного від сотень мегагерц – і оперативною пам’яттю в сотні мегабайт. Не економте на продуктивності і швидкодії роутера, купите хай не найдорожчу, але швидкісну модель, яка покриває запити вашої родини і регулярних гостей. Якщо ви любите онлайн-ігри і UltraHD, перевагу можна віддати елітної моделі ZyXEL Armor Z2, що володіє вражаючим швидкодією.

  Роутер ZyXEL Armor Z2 з двоядерним процесором спеціально призначений для обслуговування мереж з великою кількістю переданого потокового відео або з регулярно вживаються комп’ютерними іграми

 4. Шкідливий, «черв’яки» партнерських програм по швидкому заробітку для їх розробників. Випадково натиснувши на рекламу сумнівного походження, переплутавши на якомусь сайті дві-три однакові на вигляд кнопки «Завантажити додаток» (шукана або активно нав’язувана незрозуміло ким програма), ви ставите неперевірені додатки, що завалюють процесор і ОЗУ гаджета купою реклами. Шкідливий також змінюють настройки браузера без вашого відома, втручаються в загальні налаштування Android, самовільно граючись «повзунками» в настройках, наприклад, відключаючи Wi-Fi. Також вони запускають копії деяких системних процесів і служб. Найнебезпечніше – крадіжка паролів від ваших акаунтів платіжних систем, програм по частині Forex та інших джерел пасивного доходу. Загалом, ситуація нагадує аналогічні «глюки» в Windows. Не за горами заміна поточної версії Android на нормальну «кастомную» або ліцензійну, позбавлену цих вразливостей. Постраждалі нерідко встановлюють якийсь перевірений антивірус, наприклад, Avast.

Рішення проблеми на стороні гаджета з Android

Система Android завдяки своїй відкритості пропонує різні рішення, в тому числі і нестандартні.

Виправлення неправильного пароля від мережі Wi-Fi

Зробіть наступне.

 1. Відкрийте головне меню додатків Android.

  Перейдіть в головне меню Android

 2. Перейдіть в налаштування Android.

  Пароль доступу в мережу задається в розділі налаштувань планшета

 3. Зайдіть в налаштування Wi-Fi.

  Необхідно перейти в розділ налаштувань Wi-Fi

 4. Натисніть і утримуйте палець на назві проблемної мережі Wi-Fi до появи контекстного меню.

  Для виведення на екран меню управління потрібної мережею необхідно натиснути на її назву і утримувати палець протягом декількох секунд

 5. Дайте команду «Забути мережу».

  Виберіть команду видалення мережі Wi-Fi, щоб прибрати з системи всі наявні про неї дані, в тому числі і пароль доступу

 6. Підключіться знову до цієї ж мережі, включивши відображення вводиться пароля (для захисту від помилок).

  Щоб знову не помилитися при введенні пароля, варто включити режим показу набираються символів

 7. Дочекайтеся успішного підключення до роутера. Якщо пароль вірний, статус «Аутентифікація» зміниться на «Отримання IP-адреси», а потім – на «Підключено».

При наявності на роутері підключення до інтернету гаджет вийде в Мережу.

Нескінченне отримання IP-адреси

Після вирішення проблеми невірного пароля може спливти наступна – пристрій може зависнути в режимі отримання IP-адреси. Поки адресу IP не буде отриманий, гаджет не вийде в мережу. Щоб прописати статичні IP-настройки, виконайте наступні дії.

 1. Відкрийте вже знайомі властивості Wi-Fi мереж. Отлістайте властивості вашої мережі Wi-Fi вниз і виберіть замість DHCP функцію «Статична IP».

  В налаштуваннях Wi-Fi мережі можна змінити режим DHCP на роботу зі статичним адресою

 2. Впишіть будь-який вільний IP-адреса з відомого вам діапазону нумерації, налаштованого в роутері. Так, якщо шлюз – 192.168.1.1, а розкид IP-адрес – від 192.168.0.100 до 192.168.0.200, то можна призначити, наприклад, 192.168.0.123. Рекомендується також вписати «гейти» DNS від Google – 8.8.8.8 і 8.8.4.4 або аналогічні, наприклад, від Yandex DNS.

  Для роботи зі статичним IP необхідно задати адресу пристрою, шлюзу (роутера) і IP-адреси DNS-серверів

 3. Повторіть введення пароля WPA-2 від роутера (якщо буде потрібно).

IP буде отримано, гаджет вийде в інтернет. Недолік режиму DHCP полягає в тому, що роутер може видати запрограмований гаджету адресу іншого пристрою. У цьому випадку ні цей пристрій, ні ремонтований нами гаджет до мережі не підключаться, тому ви змушені будете прописати новий IP, наприклад, 192.168.0.144 (при його незайнятості в цей момент жодним з ваших пристроїв).

перезапуск Android

Немає нічого простішого, ніж перезапустити систему Android – часом саме перезапуск «зачепить» з місця «зависло» підключення по Wi-Fi. Утримуйте кнопку живлення планшета, поки не з’явиться меню вимкнення Android.

Натискання на кнопку «Рестарт» ініціює процес перезавантаження пристрою

Виберіть пункт «Перезавантаження». Система Android буде перезапущено.

Перенастроювання пристрою на базі Android

Якщо зміна IP-налаштувань Wi-Fi проблему не вирішила, може допомогти загальний скидання налаштувань на пристрої. Можливо, треба витягнути SIM-карту – підключення до інтернету після скидання буде відбуватися через ваш роутер Wi-Fi.

 1. Увійдіть в уже знайомі основні настройки Android і виберіть «Відновлення та скидання».

  У головному меню налаштувань планшета є пункт «Відновлення та скидання»

 2. Підтвердіть скидання, натиснувши на кнопку «Скинути планшетний ПК».

  У підміню відновлення і скидання потрібно підтвердити виконання потрібної дії

 3. Після перезапуску пройдіть повторно настройку планшета, слідуючи майстру Android. На самому початку включиться вбудований модуль Wi-Fi – планшет зажадає підключення через роутер, виберіть вашу мережу і введіть ключ WPA-2 від неї.

  У списку мереж для підключення до інтернету виберіть свою і введіть пароль доступу до неї

Після проходження налаштувань планшет знову буде нормально підключатися до роутера.

Перевірка працездатності Wi-Fi на Android

Є такі способи перевірки працездатності Wi-Fi на смартфоні або планшеті з Android.

 1. Дайте вже знайому команду «Налаштування – Wi-Fi» і переконайтеся, що сам модуль Wi-Fi включений. Якщо він чомусь вимкнувся – увімкніть його.
 2. Якщо при включенні Wi-Fi-модуля система Android видає повідомлення про помилку або повзунок Wi-Fi зависає десь посередині або ближче до одного зі своїх країв, можливо, щось не так з графічним ядром Android, перепрошити гаджет.

  Якщо повзунок включення Wi-Fi застряг десь посередині, потрібно перепрошити пристрій

 3. Зависання смартфона або планшета Android можуть бути також пов’язані з діями вірусів. Якщо зависання Android не тотальною, за допомогою спеціальних програм і антивірусів вдається зупинити паразитні процеси. В іншому випадку також допоможе перевстановлення Android.

  Вірусні програми можуть маскуватися під системні процеси

 4. Якщо зависань, небезпечних для швидкодіючих смартфона, немає, можна спробувати протестувати Wi-Fi за допомогою сторонніх додатків, наприклад, Wi-Fi Analyzer.

  Wi-Fi Analyzer відображає всі працюючі Wi-Fi мережі

 5. У запущених випадках, коли в цілому гаджет працює добре, але Wi-Fi так і не вдається включити, допоможе інженерне меню Android. Зрозуміло, модуль Wi-Fi повинен бути фізично справний і програмно доступний для моніторингу роутерів ваших сусідів.

  При відкритті підміню і пунктів Wi-Fi з’явиться системна інформація про обладнання та мережах

Відео: що робити, якщо ваш телефон не підключається до Wi-Fi

Якщо проблема з підключенням по Wi-Fi в iPhone

Операційна система iOS не дає доступу до файлів драйверів і системних бібліотек, як це можливо в Android, якщо мова не йде про джейлбрейк iOS (програмному зломі прошивки за допомогою спеціальних утиліт) і установці сторонніх програмних сценаріїв ( «твиков»). Wi-Fi, як і будь-яка інша радіозв’язок, в iPhone відмовляє вкрай рідко – та й то зависання частіше пов’язані зі збоями, що виникли від переповнення вбудованого флеш-накопичувача гаджета. Якщо на iPhone X з його 256 ГБ встановлена ​​не одна сотня додатків, а «сховище» забито фото- і відеоматеріалами, то достатньо лише перенести файли на ПК, а на iPhone зробити повне скидання налаштувань. Після цих операцій система iOS буде працювати як нова.

З невірним паролем iPhone не збереглися дані про ту чи іншу роутере Wi-Fi, т. К. Підключення здійснено не було. Якщо пароль роутера, з яким зв’язок iPhone до цього працювала без збоїв, змінився – підключення не буде. Те ж саме буде і при перемиканні роутера на інше шифрування, включення MAC-фільтра при відсутності MAC-адреси iPhone в «білому» списку і т. Д.

Рішення проблеми із з’єднанням Wi-Fi на стороні роутера

Роутер можна перезапустити, переналаштувати заново після скидання налаштувань, змінити додаткові параметри Wi-Fi, перевірити налаштування фільтрації пристроїв по MAC-адресами і т. Д. Як приклад розглянемо роутери Asus лінійки RT.

перезапуск роутера

Перезапуск роутерів Asus RTxxxx здійснюється за допомогою кнопки перезавантаження на головній сторінці веб-інтерфейсу.

Кнопка перезапуску Asus-RT знаходиться у верхній частині головної сторінки веб-інтерфейсу

Підтвердіть запит (якщо він є). Перезапуск роутера можливий і кнопкою перезавантаження (включення / вимикання в залежності від марки та моделі) або відключенням його харчування на декілька секунд.

Скидання налаштувань і повторна настройка маршрутизатора

Скидання і перенастроювання роутера допомагають, наприклад, якщо ви підозрюєте, що вірус міг поміняти ваші налаштування.

 1. Виконайте скидання налаштувань по команді «Адміністрування – Управління настройками – Відновити».

  Кнопка скидання роутера до заводських налаштувань знаходиться в розділі «Адміністрування» веб-інтерфейсу

 2. Налаштуйте заново з’єднання з провайдером, наприклад, за протоколом PPPoE (через високошвидкісне з’єднання, яке потребує ім’я та пароль за договором), давши команду «Інтернет – Підключення».

  Для настройки з’єднання з інтернетом необхідно ввести всі дані, які надав провайдер

 3. Налаштуйте мережу Wi-Fi. Для цього виберіть режим точки доступу, давши команду «Адміністрування – Режим роботи». Це найпростіший метод роздачі трафіку.

  Для перекладу роутера в режим точки доступу необхідно вибрати його в меню «Адміністрування – режими роботи»

 4. Перевірте основну адресу LAN-маршрутизатора і IP DNS-шлюзів по команді «Налаштування інтернету» в майстра швидкого налаштування.

  Необхідно задати адресу пристрою в мережі, адреса роутера і вказати IP DNS-серверів

 5. Призначте ім’я мережі Wi-Fi і пароль WPA-2 до неї, давши команду «Налаштування роутера».

  Призначте надійний пароль WPA-2 для мережі Wi-Fi

 6. Перевірте DHCP-роздавальник IP-адрес по команді «Локальна мережа – DHCP-сервер».

  Увімкніть і налаштуйте DHCP-сервер на роутері

 7. Зберігши параметри, поверніться в головне меню роутера і перезапустіть його. Це перевірка роутера на працездатність після багаторазових перезавантажень і відключень харчування.

Ваш iPhone або Android-смартфон вийде в Мережу після підключення по Wi-Fi.

Відео: підключення та налаштування роутера Asus RT-N16

Зміна налаштувань каналу Wi-Fi

Ширина каналу 40 МГц замість 20 МГц може в 2-3 рази скоротити чисельність працюючих одночасно пристроїв. Не всі з них підтримують 40-мегагерцовую смугу – це в основному прерогатива роутерних мереж (ланцюжки роутерів при створенні зони покриття будь протяжності із загальним доступом до мережі). Смартфон або планшет навіть при роботі в режимі повторювача або точки доступу використовує не єдину смугу в 40 МГц, а дві окремі – по 20 МГц.

Так, в роутерах TP-Link параметри середовища Wi-Fi налаштовуються по команді «Бездротові мережі – Бездротова настройка».

В налаштуваннях бездротової мережі можна змінювати швидкість, ширину і номер каналу Wi-Fi

Ширина і номер каналу, як і мікшер швидкості Wi-Fi, визначає в підсумку, наскільки стабільно буде працювати роутер

Управління MAC-фільтрацією

Фільтрація по MAC-адресу використовується в рамках максимальної безпеки (прихована мережа без SSID в ефірі, недопущення «чужих» гаджетів і ПК). Звичайні користувачі її просто відключають.

Якщо ви не використовуєте обмеження доступу по MAC-адресу, перевірте, що цей режим вимкнений, інакше він може стати причиною відсутності зв’язку по Wi-Fi

Відновити роботу Wi-Fi – не проблема навіть для тих, хто ще вчора купив свої перші роутер і гаджет. Навіть перевірка налаштувань роутера не викликає труднощів – виробники намагаються зробити процес управління пристроєм максимально доступним і зрозумілим.

Ссылка на основную публикацию