Чому телефон не заряджається від зарядки – Техніка та інтернет

Чому телефон не заряджається від зарядки? Причини і їх усунення! Як все-таки зарядити акумулятор смартфона при виникненні подібної проблеми? Саме про це ми з вами поговоримо в сьогоднішньому випуску.

Як правило, подібна несправність відбувається в результаті механічного або хімічного впливу. Але в ряді випадків, причиною може стати і збій програмного забезпечення телефону. Віруси, або, якщо називати більш правильно, шкідливі програми, які без відома власника впроваджуються в операційну систему смартфона, можуть привести до того, що система електроживлення пристрою перестане функціонувати коректно. Встановити, що саме є причиною несправності, допоможе правильно проведена діагностика. Зараз ви самостійно, на основі наведеної інформації в статті, виконайте діагностику свого улюбленого смартфона.

Чому телефон не заряджається?

Несправності в зарядному пристрої

Якщо смартфон перестав заряджатися, в першу чергу огляньте кабель живлення адаптера. На зовнішньої ізоляції можуть бути присутніми сліди згинів, розтягнуті фрагменти, інші деформації, які, швидше за все, приховують під собою пошкоджений кабель. Виключити або підтвердити «провину» зарядного пристрою досить просто. Для цього досить замінити його адаптером того ж типу, але свідомо справним (позичити у знайомих, колег по роботі). Якщо з цим зарядним пристроєм телефон заряджається нормально – проблема вирішена, залишилося тільки повернути запозичене, а собі придбати в магазині нове.

Стан USB-кабелю

USB-кабель, або DATA-кабель – шнур для синхронізації даних смартфона з іншими електронними пристроями. Паралельно з функціями передачі інформації DATA-кабель функціонує як зарядний пристрій. Підключіть ваш телефон до персонального комп’ютера або ноутбука і перевірте, чи йде зарядка.

Якщо процес зарядки не почалась, спробуйте відключити від персонального комп’ютера всі інші периферійні пристрої – принтери, модеми, колонки. Якщо на корпусі комп’ютера присутні кілька портів USB, спробуйте по черзі підключити кабель до цих роз’ємів можливо, на якомусь із них процес зарядки запуститься. Якщо результат негативний, доведеться продовжити пошук причини.

Стан роз’єму для підключення зарядного пристрою

Якщо смартфон не заряджається – перевірте внутрішню поверхню роз’єму для підключення зарядного пристрою. Неозброєним оком ви, можливо, нічого не побачите, використовуйте лупу. Якщо всередині помітні сліди хімічного нальоту або бруд, роз’єм необхідно почистити. Робити це слід за допомогою спирту і тонкого пензлика. Ніяких інших підручних рідин і пристосувань, інакше ви ризикуєте зіпсувати те, що ще ціле!

Переконатися в тому, що причиною відсутності підзарядки акумулятора, при підключеному зарядному пристрої до смартфону, є проблеми з роз’ємом, можна в такий спосіб: вставте в нього гарантовано справний зарядний пристрій і акуратно, з інтервалом в 5-10 секунд, поворушіть штекер. Якщо в якийсь момент телефон намагається почати процес зарядки, значить, проблема знайдена, і роз’єм необхідно надати рукам фахівця з ремонту електроніки. Ваш телефон цілком може заряджатися при певному положенні штекера від зарядки в гнізді. З цим до певної пори жити можна, але не довго. Гніздо розхитати і його треба замінити. Тільки майстер вирішить цю проблему.

Використання жаби

Але, є ще один варіант: використання жаби. Спеціальний зарядний пристрій, який заряджає акумулятор безпосередньо. Нижче представлена ​​докладна відеоінструкція по роботі з жабою. Будь ласка, ознайомтеся з нею, якщо у вас гніздо на смартфоні пошкоджено, а телефон зарядити потрібно терміново. Зрозуміло, краще віддати смартфон на ремонт і дочекатися лагодження гнізда, ніж вбивати свою батарею, заряджаючи її від жаби. Звичайно, якщо все робити правильно, не порушувати полюса при вставці акумулятора, спершу встановлювати батарею в жабу і тільки потім підключатися до харчування і т.п., то цілком можливо, що ніяких проблем з батарей не виникне.

стан акумулятора

Згодом запас акумулятора смартфона вичерпується, і в кінці кінців втрачається стартовий імпульс. Це означає, що дана батарея більше не підлягає зарядці звичайним способом. Універсальний зарядний пристрій може допомогти вирішити проблему. Батарею потрібно витягти з пристрою, правильно вставити в фіксатор і подати харчування. Через 10 хвилин можна спробувати знову вставити акумулятор в телефон. Якщо все одно нічого не відбувається, несіть смартфон в сервісний центр або в майстерню.

Механічне пошкодження смартфона

Навіть протиударний апарат не варто упускати на землю. Смартфон – не військова рація, і заявлена ​​«противоударность» і «влагонепроницаемость» можуть захищати вас від неприємностей лише до відомого моменту, коли удача нарешті відмовить. Результатом падіння апарату може стати поломка контролера харчування або вихід акумулятора з ладу. При цьому індикація харчування може як і раніше відображатися на екрані, не відображаючи реальну ситуацію. В обох варіантах дорога одна – до майстра.

Діяльність вірусних програм

Найчастіше власники смартфонів прагнуть розширити функціонал свого мобільника, встановлюючи на нього все нові і нові додатки і програми. Безумовно, це дуже здорово і зручно, але є одне «але» джерело цих програм. Приступаючи до вибору та встановлення додаткового програмного забезпечення, слід дуже уважно перевіряти його «порядність». Чи є підстава довіряти виробнику? На якому майданчику ви завантажили ці програми?

Нерідкі випадки, коли під виглядом нешкідливих програмок ховаються фрагменти шкідливого коду – віруси. Вони цілком можуть відключити індикатор процесу зарядки, знизити час працездатності апарату і зовсім заблокувати смартфон. Тому, якщо ви не впевнені у виробнику і майданчику, звідки завантажуєте програмне забезпечення – не робіть цього! Наявність вірусу може також підтверджувати мимовільно активізуються додатки системи.

Якщо ви виявили вірус, шкідливу програму треба деінсталювати і видалити, а краще – переформатувати всю систему, попередньо зберігши важливі дані.

Корисні поради всім власникам смартфонів

Наведений перелік рекомендацій допоможе вам визначитися з причиною несправності вашого телефону.

Як бонус можемо додати ще пару рад:

  • Не заряджайте телефон занадто часто, коли він ще не встиг істотно втратити заряд,
  • Не доводьте рівень заряду до нуля,
  • Бережіть апарат від надмірної спеки та холоду,
  • Не нехтуйте антивірусним захистом.

Сподіваємося, наведені рекомендації допоможуть вам довго і з задоволенням користуватися вашим смартфоном.

Ссылка на основную публикацию