Чому виникла помилка 0x00000116 і як її виправити?

Помилка 0x00000116 вказує на серйозну несправність в роботі графічної карти. Відповідно до цього і проявляється проблема частіше при обробці подібних даних, в іграх або при перегляді фільмів. При чому періодична закономірність зазвичай відсутня, тобто помилка проявитися може відразу або через певний проміжок часу.

Що собою являє помилка 0x00000116?

BSOD 0x00000116 Windows необхідно почати усунення з визначення, що стало причиною для несправності. Сама причина не завжди очевидна і може бути кілька замаскована. Зазвичай в коді помилки присутнє посилання на файл, який спричинив збій, але його заміна потрібна вкрай рідко. Серед ключових проблем слід відзначити:

 1. Збій або конфлікт драйвера адаптера;
 2. Відеокарта перегрівається;
 3. Биті сектора на диску;
 4. Збій запущено антивірусну програму або вірусів;
 5. Несправність відеоадаптера;
 6. Некоректна робота ОЗУ;
 7. Проблема з блоком живлення;

Всі причини можуть стати підставою, коли з’являється код помилки 0x00000116. Пошук джерела слід проводити послідовно.

0x00000116 Windows 7 через відео драйверів

Синій екран 0x00000116 часто проявляється, як наслідок неправильної обробки переданих або отриманих з адаптера даних. Якоїсь збій в роботі драйвера тягне за собою різні порушення. Ця причина є найбільш частою і простий в лікуванні.

Щоб позбутися від помилки слід:

 1. Комп’ютер перезавантажте і за допомогою F8, перейдіть в «Безпечний режим»;
 2. Далі необхідно відкрити «Диспетчер пристроїв», який знаходиться в розділі «Система»;

 1. Розкрийте пункт «Відеоадаптери»;
 2. ПКМ по елементу і «Видалити».

Тепер слід завантажити оригінальні, свіжі драйвера з сайту виробника. Дрова регулярно оновлюються, тому слід підтримувати актуальність програми. Установка драйверів стандартна.

0x00000116 – як виправити?

0x00000116 Windows 7, як виправити? – Потрібно провести дослідження роботи графічного чіпа, перевірити, чи існує закономірність в нагріванні карти і виникненні помилки. Самостійно помітити залежність можна, якщо в процесі використання графічних додатків, через певний час, показується помилка.

Далі слід за допомогою утиліти GPU-Z підтвердити здогад. Запустивши і перейшовши у вкладку «Sensors» необхідно спостерігати зміну температури в рядку «GPU Temperature».

Натиснувши на стрілочку біля пункту можна виставити «Show Highest Reading», що відповідає максимальному значенню температури.

Після налаштування утиліти слід запустити графічний додаток і спостерігати динаміку зміни температури. Якщо вона в межах норми, то слід звернути увагу на інший пункт, інакше відеокарти світить чистка і заміна термопасти.

Биті сектора на диску, віруси

Тепер слід перевірити цілісність стану HDD і системи, тому потрібно використовувати консоль:

 1. Win + R і cmd;
 2. Введіть вираз sfc / scannow, перевірте звіт, ймовірно була помилка в системі і вона усунена;
 3. Потім chkdsk / f – перевірка диска на биті сектора і помилки.

Існує велика ймовірність, що ці дії допоможуть усунути синій екран смерті раз і назавжди.

Поширеним джерелом для безлічі проблем стають віруси, потрапляючи на комп’ютер вони намагаються максимально нашкодити і сховатися. Негативні наслідки можуть стосуватися і BSOD. Код вказує на проблему з обробкою адаптера, а насправді причина в негативному впливі шкідників в системі. Перевірити й усунути несправність можна за допомогою антивірусу, наприклад хороший сканер – Dr. Web.

Деякі користувачі відзначають зворотну сторону питання, проблема виникла не як наслідок вірусу, а антивіруса. Особливо, якщо включена активний захист інтернет з’єднання, слід зупинити або видалити додаток і перевірити коректність роботи.

несправність обладнання

Найменш вдалим результатом для користувача стає помилка 0x00000116, яка проявилася, як наслідок несправності пристроїв. Тут уже ймовірність обійтися без витрачання ресурсів мінімальна.

Поширеною причиною помилки є відеоадаптер. Перевірити його досить складно в домашніх умовах, але можна переключитися на інтегрований модуль. Якщо змінити відеоадаптер на стандартний, то проблема усунеться і швидше за все несправність саме в дискретної карті.

Необхідно дістати дискретну карту з системного блоку і запустити комп’ютер. Якщо це не спрацює, то слід в BIOS змінити налаштування, щоб використовувався інтегрований модуль. Далі перевірте наявність помилки в характерному для цього місці, але врахуйте, що швидкість роботи карти значно менше.

Також недостатня потужність блоку живлення провокує подібні проблеми. Коли адаптер вимагає максимальна напруга для обробки ресурсоємних програм, БП не здатний забезпечити пристрій достатньою потужністю. Дану причину можна спостерігати, якщо запустити стрес-тест, наприклад за допомогою AIDA64. Видається максимальна продуктивність не буде досягати 100% або відразу провокується помилка 0x00000116.

Несумісність таймінгів оперативної пам’яті або несправність будь-якої плати може викликати проблему. Необхідно за допомогою Quality Vendor List перевірити сумісність пам’яті з материнською платою. Далі по черзі перебираючи модулі ОЗУ, можна знайти причину помилки.

Швидше за все, якщо проблема в обладнанні ПК, то не вийде вирішити проблему без походу в сервісний центр або магазин за новим пристроєм. Попередньо варто підготуватися, зробивши бекап даних, щоб їх не втратити.

На цьому основні причини та дієві способи усунення проблеми закінчилися. У більш радикальних випадках просто перевстановлюють Windows, але це теж не гарантує позитивний результат.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як виправити помилка 0x00000116 Windows?», То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию