Чорний екран при включенні комп’ютера – Техніка та інтернет

Чорний екран при включенні комп’ютера це вкрай неприємна проблема, з якою може зіткнутися будь-який користувач ПК або ноутбука. У сьогоднішньому випуску ми розглянемо такі питання: як прибрати чорний екран при завантаженні, чому таке трапляється (причини) і які профілактичні заходи слід провести.

Відповідаючи на питання, з чого почати і що взагалі робити? Спершу необхідно визначитися з причинами невключення монітора. Їх досить багато. Можливо, ви просто неуважні, або ж все-таки якісь програмні, технічні проблеми реально є.

Отже, починаємо!

Проблема з проводами і / або роз’ємами

Часто екран не включається через неприємності з роз’ємами, кабелями і кнопками включення живлення. Що вам робити в першу чергу? Почнемо з перевірки подачі живлення на монітор.

Перевірити подачу харчування на монітор

  1. Якщо ви власник персонального комп’ютера, то спочатку перевірте, чи підключений кабель живлення до монітора, а якщо підключений, то наскільки ретельно і взагалі, чи є фіксація. Користувач ноутбука, пересідаючи за настільний комп’ютер, інколи втрачається і забуває, що тут все на шнурах, і важливо повністю контролювати підключення. Також може бути відключена кнопка харчування, тобто ви її недостатньо сильно натиснули. У всіх ремонтних комп’ютерних інструкціях, в першу чергу просять перевірити харчування.
  2. Не забуваємо упевнитися в ідеальному контакті вилки з розеткою. Повністю вставлена ​​вилка не повинна бовтатися. Це також часта причина того, що ваш комп’ютер не працює.

Перевірка взаємодії відеокарти з монітором

Думаю з першою причиною ми розібралися, тепер перейдемо на інший етап, коли системний блок включається і ми чуємо кулери, а ось монітор залишається темним.

У таких випадках головною проблемою є кабель між дисплеєм і відкритий.

Які неприємності можуть виникнути з кабелем:

  • Банально, штекер недостатньо чітко зафіксований в гнізді,
  • Кабель підключений в інший кінець,

З першою проблемою все ясно. Вам слід лише зафіксувати штекер шнура в роз’єм і задовольнятися картинкою на моніторі. Також може знадобитися заміна кабелю, з огляду на те, що він знаходиться в незадовільному стані. А от у другому випадку все трохи складніше. Зараз докладніше розповім.

Подивіться на задню панель системного блоку. Якщо ви побачили два роз’єми для підключення кабелю від монітора, то ми маємо справу з однією з наступних ситуацій:

  • У відеокарти два виходи,
  • Є зовнішня відеокарта і інтегрована внутрішня (1).

В обох випадках можна підключити кабель двома способами. Спершу відключіть комп’ютер. Потім переставте штекер з одного роз’єму в інший. Після чого знову увімкніть комп’ютер. Цілком можливо, що після перестановки комп’ютера з місця на місце підключення кабелів відбувалося недосвідченим або необізнаним людиною, як результат, підключилися не до тієї гнізда. HDMI роз’єм, яким у 2017 році користуються набагато частіше, не обладнаний гвинтами, як VGA, що використовується раніше. Так що, уважно стежимо за фіксацією, але про це вже згадувалося.

Якщо ви прочитали все, що написано вище і все одно екран чорний. Тоді продовжуємо розбиратися в проблемі, цілком можливо, що є технічна несправність.

Важливо! Якщо ви експериментуєте з перепідключеннями кабелів відеокарти, відключайте харчування на комп’ютері і моніторі.

«Зовнішній монітор»

А зараз трохи про проблему відключення екрану на ноутбуці. Практично в кожному лептопі є гніздо для підключення зовнішнього монітора. Виходячи з цього, можна припустити, якщо після натискання на кнопку харчування ви чуєте, як працюють кулери, а екран при цьому не включається, то можна мало не стверджувати, що у вас переключено режим роботи з монітором. Щоб вирішити дану проблему, на клавіатурі необхідно натиснути на клавіші взаємодії із зовнішнім монітором. За допомогою них включите внутрішній дисплей. Саме так вони виглядають на ноутбуці ASUS:

Клавіша F7 дозволяє включити і вимкнути внутрішній екран. Клавіша F8 управляє висновком на внутрішній або зовнішній екран монітора. Натискати на ці кнопки потрібно з затисненням функціональною клавішею Fn.

На версіях Windows 8 і 10 режим управління зовнішнім монітором виглядає так: Перемикатися між режимами можна за допомогою послідовного натискання комбінації Fn і F8. Якщо вибрати останній режим Тільки другий екран, то таким чином можна відключити монітор ноутбука і милуватися на чорний екран при включенні.

програмні несправності

Збій завантажувача системи

Якщо екран не повністю чорний, а просто не запустилася операційна система, то проблема в ній. Коли з’явиться меню запуску виберіть свою ОС і натисніть Enter. Або запустити в безпечному режимі, вибравши інший пункт запуску. Нічого допомагає? Тоді переустановите операційну систему. Це можна зробити за допомогою завантажувального диска. .

Висока роздільна здатність екрану або невірна частота оновлення

Чергова причина чорного екрану при завантаженні Віндовс, про яку багато хто не здогадуються неправильна частота оновлення відеокарти. Чи не молоді ЕПТ-монітори використовують високу частоту оновлення екрану, 100 Гц і більше. А нові LCD підтримують лише 50-60 Гц. Вся справа в конструктивних особливостях.

Якщо у вас екран став чорним після покупки і підключення нового монітора, то від вас вимагається виконати наступне:

  1. Здійсніть підключення системного блоку до старого монітора,
  2. Встановіть мінімальний дозвіл екрана і частоту оновлення 60 Гц. Як це зробити я розповідав в ранніх випусках. Посилання рядком вище.
  3. Тепер, знову підключіть системний блок до нового монітора і відрегулюйте дозвіл і частоту екрану.

Проблема, описана вище може виникнути і з ноутбуком. Щоб розв’язати цю проблему досить відрегулювати дозвіл і частоту для кожного з моніторів (сам ноутбук і підключається другий монітор).

Технічні неполадки

І знову не вийшло вирішити проблему? Тоді для вас тривожна новина: цілком можливо, що деталі вашого комп’ютера несправні.

Чи не розбираєтеся в роботі комп’ютера? Тоді не експериментуйте з монтажем і демонтажем, а вже тим більше з ремонтному деяких частин комп’ютерної машини. Зверніться до фахівця. Їх, на сьогоднішній день дуже багато.

Які деталі відповідають за виведення картинки на екран? Що взагалі необхідно міняти або лагодити? Насамперед треба буде перевірити відеокарту, а вже потім перевірте сам монітор. Думаю, тільки над цими деталями варто засумніватися.

несправна відеокарта

Коли ви засумнівалися в роботі відеокарти зробіть її перевірку. Це зробити можна так: відкрийте коробку системного блоку і від’єднайте відеокарту. Як вона виглядає показано вище в статті. Після цього, знайдіть інший системний блок і підключіть видюху до стороннього робочому блоку. Далі спостерігаємо за тим, чи включається монітор. Якщо він був справний і зі своїм рідним відеоадаптером знаходився в робочому стані, а тут раптом перестав включатися. Тут все очевидно: вся проблема саме в несправної видюхи. Залишилося тільки вирішити: віддавати графічну плату на ремонт, або купувати нову або б / у.

несправний монітор

Якщо дисплей дійсно несправний, то це також вимагатиме ваших вкладень, як і у випадку з відеокартою. Але я так думаю, що купити дешевий монітор можна! Авито, Юла, там все знайдете за привабливими цінами. Якщо, звичайно, ви не бажаєте використовувати б / у техніку, то придбайте звичайні нові монітори, вартість яких починається від 5000 гривень, а закінчується невідомо де!

Отже, як зрозуміти, що монітор несправний або щось з ним не так? Банальним способом: підключіть його до іншого системного блоку і перевірте, що і як. Якщо він і там не включається, то сміливо купуйте новий. Якщо у вас елітний, дорогий монітор, то, зрозуміло, краще піти в технічний центр і нехай вони розберуться в проблемі.

На старих моніторах кабель HDMI часто фіксується недостатньо міцно, тому для включення монітора деколи потрібно регулярно підштовхувати штекер до входу. Але це вже дрібні неполадки, з якими ви повинні розбиратися на дотик.

З ПК розібралися, а як в таких випадках бути з ноутбуком? При чорному екрані на лептопі є ймовірність, що несправний шлейф, який з’єднує плату і екран. Визначити чи так насправді, можна за допомогою підключення ноутбука до зовнішнього монітора. Якщо зображення (з налаштованим дозволом і частотою) на другому моніторі з’явилося, то видеоподсистема справна, а дисплей ноута або шлейф потребують ремонту.

Ноутбук, думаю, купувати новий буде проблематичніше, ніж чим видюху або монітор, тому, спершу зверніться за професійною допомогою.

Сподіваюся, тепер ви розумієте, як позбутися від чорного екрану при включенні комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию