Чи можна встановити Windows 10 безболісно: ступінь ризику

Розробниками Windows 10 була виконана величезна робота над виправленням виявлених недоліків та незручностей, які були притаманні «вісімці». А про кількість нововведень можна написати об’ємну статтю, ніж займатися зараз не станемо, а приступимо до виконання поставленого в сьогоднішньому огляді завдання – інсталяція Windows 10 з нуля.

На просторах мережі зустрічається маса інструкцій, що пояснюють користувачеві, як встановити десятку, але практично всі обмежуються аналогічним змістом і відсутністю деяких важливих особливостей.

Скільки коштує нова операційна система

Як не дивно, а некомерційне використання Windows 10 абсолютно безкоштовно. Комп’ютери, на які встановлені ліцензійна «сімка» і «вісімка» також можуть оновитися, що не потребував від їх власників ні гроша, а лише годину-другу вільного часу і доступ до Інтернету.

Якщо вас влаштує неліцензійна «десятка», ніхто не забороняє завантажити одну з декількох десятків поширених на торрент-трекерах авторських збірок з попередніми конфигурированием (видалення сміття, інтеграція системних компонентів), так як придбання ліцензій на програмне забезпечення в нашій країні не користується особливою популярністю.

Що нового в «десятці»

Перш ніж встановити Windows 10, необхідно ознайомитися з її особливостями, щоб зробити висновок про необхідність оновлення операційної системи. Коротко пройдемося по основних змін, якими обзавелася «десятка».

 • Наявність нового браузера Edge, на відміну від чергової редакції глючной і непрактично IE. Новий інтернет-оглядач помітно обігрує Internet Explorer в більшості ключових показників, хоча і він не користується популярністю користувачів.

 • За час життя Windows 10 можна було виправити більшість серйозних багів і недоробок, ніж Microsoft і займалася протягом майже року роботи своєї системи на комп’ютерах користувачів. Практично всі проблеми з драйверами і сумісністю ПО також були вирішені, тому навіть старенькі додатки повинні нормально працювати в новому середовищі, використовуючи засоби сумісного запуску.

 • Підтримка DirectX12. Хоч на новий API ще ніхто не перейшов – це лише питання часу. Сама наявність нової версії технології вказує на перспективи в тривимірному моделюванні та ігрової індустрії.

 • Новий інструмент – Центр повідомлень портовано з мобільних операційних систем в Windows 10. Він надає можливість виконання швидких дій, як на смартфоні, сповіщає про нові події і нагадує про заплановані справах. Причому можна відключати будь-які оповіщення, щоб ті не заважали робочому процесу.

 • Живі плитки візуалізують динамічно оновлюється інформацію про додатки, а не тільки служать ярликами для їх запуску.

 • У командному рядку з розширеним функціоналом можна копіювати і виділяти будь-які фрагменти тексту і використовувати нові комбінації гарячих клавіш. Вона підтримує перенесення слів під час зміни масштабів вікна.

 • Нове оформлення, анімація, теми, звуковий супровід, можливість зміни кольору вікон і інші функції по кастомізації інтерфейсу, яких не було раніше. Поряд з цими та іншими не менш значущими нововведеннями з’явилися і нові проблеми:
  • обов’язкові оновлення – юзер не має права відмовитися від установки будь-якого апдейта, а лише відстрочити його інсталяцію;
  • тотальний контроль і крадіжка призначених для користувача даних – з цим можна теж боротися, використовуючи методи, наведені ентузіастами в мережі, але високого ступеня захисту від відправки особистої інформації на сервери Майкрософт навіть їх комбінація гарантувати не може;
  • проблеми з підтримкою деяких старих додатків і можлива відсутність драйверів на кинувши в Лету, але все ще іноді функціонують пристрої, такі як застарілі принтери, ТВ-тюнери.

Як завантажити «десятку»

Отримати образ нової системи можна безліччю шляхів, один з яких, заборонений законодавством, полягає в скачуванні збірок активованих Windows 10. Другий, не менш поширений спосіб встановити «десятку» являє собою завантаження образу системи з сайту Майкрософт.

Після установки всіх доступних оновлень для «сімки» або «вісімки» в будь-який з них з’явиться іконка в треї, що пропонує оновити операційну систему.

З її допомогою легко забронювати завантаження файлів, щоб потім встановити «десятку» на ваш комп’ютер, зберігши всі знаходяться на ньому додатки (за рідкісним винятком) і їх параметри конфігурації. Від моменту отримання всіх файлів до завантаження Windows 10 звичайно проходить близько 10-15 хвилин, що зовсім небагато для інсталяції ОС.

Не отримавши поновлення через засіб «Get Windows 10», операційну систему можна апгрейдити за допомогою центру оновлень. Вводимо відповідний запит в пошук виконуємо пошук оновлень. Після завантаження погоджуємося на їх установку і перезавантажуємо комп’ютер.

Буває, що обидва методи не дозволяють домогтися бажаного результату. В такому випадку можна і потрібно завантажити утиліту Media Creation Tools для вашої розрядності Windows. Інформація з цього приводу міститься у вікні даних про систему, запускається за допомогою Win + E.

Підготовка до інсталяції

Запускаємо програму, що дозволяє встановити «десятку».

Після цього відкриється вікно зручного і зрозумілого інсталятора, де необхідно переміщати чекбокси, відповідаючи на питання. Залежно від того, хочете зберегти систему з усією її конфігурацією і файлами або встановити її заново, вибирайте один з пунктів стартового вікна.

Перший пункт вибираємо, якщо не збираєтеся форматувати системний або майбутній системний тому, виконувати установку всього софта і його налаштування. Після кліка по «Готово» програма запустить процес завантаження настановних файлів. Другий варіант підходить для повного видалення попередньої Windows, подальшого форматування розділу і установки на нього нової ОС.

Складнощів із завантаженням ISO-файла немає ніяких: вибираємо мову, архітектуру і редакцію Віндовс з випадаючих списків і натискаємо «Далі».

Після закінчення завантаження образ буде перевірений на цілісність щоб уникнути проблем, а також програма просканує залізо комп’ютера, визначивши, чи відповідає воно технічним вимогам «десятки».

При наявності проблеми дані про неї будуть відображені у вікні з докладною інформацією про неполадку.

Далі все стандартно: вибираємо метод отримання файлів «десятки».

Це може бути завантаження дистрибутива для створення на його основі USB-диска або завантаження ISO-образу для подальшої неодноразової записи його вмісту на накопичувач з самозавантаженням.

На останньому кроці підготовки флешки потрібно вказати USB-флешку, що буде використана, щоб встановити Windows 10.

Дії, необхідні для копіювання файлів на накопичувач багато часу не займуть.

Через деякий час, залежне в основному від швидкості запису на накопичувач, з’явиться вікно з питанням про те, що необхідно зберегти в процесі інсталяції нової осі.

Тут також не обійтися без прийняття кабального ліцензійної угоди, що дозволяє Windows 10 відрито шпигувати за користувачем і ділитися цією інформацією з корпорацією Microsoft.

Визначаємося, що інсталятору необхідно робити з встановленими програмами і призначеними для користувача файлами:

 • зберегти настройки, програми та файли – за винятком кількох десятків несумісних з «десяткою» додатків, яких може і не бути на вашому ПК, збережуться всі дані, модифікації і заміні піддадуться виключно системні файли;
 • зберегти особисті дані – будь-яка інформація, що стосується встановлених нині або віддалених програм, і конфігурація системи будуть видалені, збережеться при цьому тільки для користувача інформація;
 • Ніколи не зберігати нічого – найближчий аналог швидкого очищення змісту. Краще рішення для отримання чистої нової операційної системи, яку після настройки і установки драйверів і ПО можна заархівувати, щоб замість перевстановлення витратити пару хвилин на відновлення її з образу.

Власне, оновлення операційної системи

Далі немає ніяких особливостей під час завершального етапу установки, тому заглиблюватися в подробиці кожного кроку немає сенсу.

Коли почнеться установка Windows 10 після кліка по кнопці «Готово», у користувача ще буде можливість повернути все назад, не втративши жодної інформації. Для цього потрібно клікнути по піктограмі «Скасування».

Після першого перезавантаження установка продовжиться в режимі предзагрузкі і займе кілька хвилин.

Як відновити мою стару вісь

Не сподобалася «десятка» своїм інтерфейсом або «демократичними» умовами ліцензійної угоди? Вона не підтримує одну з ваших улюблених утиліт або старенький принтер? Не проблема. Поки не пізно можна швиденько все повернути додому.

 • Викликаємо «Параметри відновлення», скориставшись пошуковим рядком «Пуск».
 • Під першим заголовком «Повернути комп’ютер …» тиснемо на кнопку «Почати».

папка Windows.old

Тим, хто вирішив залишитися на «десятці» або пройшов місяць з дня її установки, не потрібна папка Windows.old, видалити яку стандартними засобами неможливо, а займане каталогом місце деколи буває ой як потрібно. В директорії зберігаються файли, що стосуються вашої старої системи. Якщо немає потреби чи необхідності в її відновленні, Windows.old варто видалити.

 • Пишемо «cleanmgr» в рядку виконати «Win + R» і тиснемо «Enter».

    Ссылка на основную публикацию