Чи не друкує принтер: що робити з основних моделей

Будь-яке, навіть найякісніше копіювальне обладнання може вийти з ладу. З проблемою, коли не виконує друк принтер, часто стикаються не тільки офісні співробітники, але і приватні користувачі. Будь-яка з поломок є прямою причиною того, чому принтер не друкується.


Малюнок 1. Вирішення проблеми з неробочим принтером

Перед тим, як вирішити проблему помилки друку, фахівці пропонують розібратися з самими банальними причинами:

 1. Перевірте працездатність самого пристрою. Зробіть тестову роздруківку, перевірте наявність паперу, як встановлено картридж і знову спробуйте зробити тест. Зверніть увагу, чи горить індикатор зеленим кольором.
 2. Подивіться, підключений девайс до мережі, чи є провід робочим.
 3. Дізнайтеся, чи є контакт кабелю, що з’єднує обладнання з комп’ютером.
 4. Якщо все в порядку, перевірте в диспетчері друку наявність «галочки» навпроти пункту «Призупинити друк».
 5. Перевірте, чи той принтер вибраний для друку.

Якщо всі зазначені дії зроблені і ви не виявили видимих ​​неполадок, значить проблема криється в системі обладнання або ПК.

Якщо не друкує принтер конкретної марки: поширені помилки

Причин, чому може не друкувати копіювальний пристрій може бути величезна кількість. Деякі з них є типовими для пристроїв певних брендів. Розглянемо їх докладніше нижче.

HP

Є безліч причин, чому не друкує принтер HP (Малюнок 2). У цих пристроях найбільш поширеними помилками є помилка друку і помилка Е8. У першому випадку потрібно просто зайти в диспетчер друку та видалити файл, поставлений на друк.

Якщо ви користуєтеся МФУ і на екрані з’явилося системне повідомлення з помилкою Е8, значить, виникла проблема зі сканером. При виникненні цієї проблеми, фахівці рекомендують звертатися до допомоги фахівців, оскільки навіть в керівництві експлуатації пристрою вона названа фатальною і не підлягає усуненню. При друку рекомендуємо так само використовувати оригінальний софт, наприклад – ScanLite.


Малюнок 2. Зовнішній вигляд принтера фірми HP

Ця несправність полягає в тому, що лінійка сканера зупиняється справа і не рухається. Виправити її можна наступним чином:

 1. Відкручуємо гвинтики кріплення скла сканера.
 2. Знімаємо скло.
 3. Переставляємо лінійку вручну на середину або ставимо з лівого боку.
 4. Встановіть кришку назад.
 5. Закрутіть відкручені гвинтики.

Після здійснення зазначених дій, перевірте стан пристрою і спробуйте відсканувати або отксерить документ. Як правило, після здійснення зазначених дій, проблема зникає. У будь-яких інших випадках рекомендується звертатися до майстра, оскільки будь-які необережні дії можуть привести до незворотної шкоди вам чи вашому.

Canon

Canon можуть не друкувати після заправки картриджа. В цьому випадку винен повітря, який може потрапити всередину камери. У цьому випадку буде потрібно закрити всі отвори в картриджі, щоб перекрити надходження кисню.

Другою причиною того, що не виконує друк принтер Canon, може бути те, що картриджі цих пристроїв, в більшості своїй, є одноразовими і щоб девайс знову друкував, їх необхідно замінювати.

Epson

Кольорові принтера Epson є струминними для виконання високоякісної фотодруку. В результаті частої експлуатації в них з’являється проблема, коли потрібно очистити голівку. Зробити це за допомогою спеціальної рідини. Для цього буде потрібно її зняти, що є досить складним завданням (Малюнок 3).


Малюнок 3. Очищення голівки на принтері epson

Крім того, прочищення здійснюється в ультразвукової ванні, при цьому необхідно повністю убезпечити головку від попадання води на друковану плату, оскільки це відразу ж виведе її з ладу. З огляду на ще той факт, що вартість головки складає 80% від вартості всього принтера, то здійснення цих маніпуляцій, якщо не друкує принтер Epson, краще довіряти професіоналу.

Самсунг

Проблеми Самсунг пов’язані із зносом окремих елементів в результаті тривалої експлуатації. Часто страждають ролики подачі паперу, каретки з картриджами, а також друкуючих головок. Запобігти цим поломки можна тільки за допомогою регулярного технічного обслуговування. Рекомендуємо використовувати додаток Adobe Reader для роботи з pdf файлами і їх друку.

Brother, Kyocera і інші менш популярні бренди

Як і Самсунг, пристрої менш відомих торгових марок, таких як Brother, Kyocera, також можуть ламатися в результаті природного зносу деталей (Малюнок 4).

Примітка: Як правило, усунути ці несправності самостійно неможливо, а тому найкраще звертатися по допомогу до фахівців.

Про те, що робити у випадках, коли проблема криється в непрацюючих функціях системи, розповімо далі. 


Малюнок 4. Зовнішній вигляд і логотип пристроїв Kyocera

Пристрій не друкує через некомплектного кабелю

У більшості випадків, принтер продається без рідного кабелю і необхідно підбирати його окремо. Новий кабель може мати меншим перетином, ніж потрібно, в результаті чого можуть виникати проблеми з передачею сигналу від пристрою до ПК.

Саме тому необхідно не економити на комплектуючих і купувати тільки оригінальні кабелю. При покупці бажано перевіряти їх на інших пристроях тієї ж фірми.

Документи не надсилаються на принтер для друку

Це ще одна поширена проблема, яка виникає, якщо на комп’ютері залишилися налаштування, вибрані для старого обладнання. Щоб змінити їх, зайдіть в:

 1. Пуск – Налаштування – Принтери.
 2. Клацніть правою кнопкою мишки на новий девайс.
 3. Вкажіть функцію «Використовувати за замовчуванням (Малюнок 5).

Якщо принтер не друкується чорним кольором, а на екрані з’являється системне повідомлення, використовуйте рекомендації, представлені далі.


Малюнок 5. Установка функції використання принтера за замовчуванням

Принтер пише помилку друку

Коли виникає сервісне повідомлення про помилку друку, перевірте, чи правильно підключено принтер до комп’ютера (Малюнок 6). Всі проводи повинні бути встромлені в потрібні гнізда на ПК. Якщо цього не зробити – пристрій друкувати не буде.

Також, проблема може полягати у відсутності драйверів або перевантаженій системі. Про те, як усунути ці проблеми піде мова далі.


Малюнок 6. Вікно помилки використання принтера

Принтер підвішує систему

Ця проблема виникає, якщо ви задали пристрою багато команд одночасно. Так як принтер не може виконати їх всі відразу, він видає помилку. Виправити її можна наступним чином:

 1. Зайдіть в «Принтери».
 2. Двічі клацніть лівою кнопкою мишки по потрібного пристрою.
 3. У новому вікні шукаємо рядок «Принтер».
 4. Кількома на «Очистити чергу друку» (Малюнок 7).

Зачекайте скасування і спробуйте знову почати друк.


Малюнок 7. Очищення черги друку принтера

Вибір порту для принтера

Можливо, проблема криється в неправильному виборі порту для друку. Щоб привести пристрій у робочий стан, зробіть наступне:

 1. Зайдіть в «Принтери».
 2. Правою кнопкою мишки тисніть на потрібний принтер.
 3. В меню клацніть «Властивості».
 4. Далі, клацніть «Порти».
 5. Поставте галочку навпроти USB і приберіть навпроти LPT і COM, якщо вони там стоять.

Погодьтеся зі змінами і користуйтеся принтером без проблем. Якщо ж проблему таким чином усунути не вдалося, можливо, проблема криється в одній з наступних проблем, описаних нижче.

Помилка формату друку

Якщо неправильно обраний формат друку, принтер працювати не буде. Щоб виправити проблему, потрібно зробити наступне:

 1. Зайти в «Властивості».
 2. Вибрати «Додатково».
 3. Знайти та клікнути на опцію «Оброблювач друку» (Малюнок 8).

Далі, діємо методом проб і помилок, вибираючи кожен обробник по черзі, щоб підібрати потрібний. Погодьтеся з проведеними змінами і спробуйте роздрукувати документ заново. Після здійснення зазначених дій, принтер повинен заробити, але якщо нічого не вийшло, причиною несправності можуть виявитися драйвера. 


Малюнок 8. Перегляд опцій обробника друку

Проблеми з драйверами принтера

Можливо, проблема з печаткою виникла в результаті неправильної установки драйверів. Щоб перевірити, чи підходить програмне забезпечення до вашого пристрою, потрібно вибрати пункт «Драйвер», а потім знайти відповідну назву в списку. Якщо потрібного немає, встановіть його самостійно, скачавши з офіційного сайту постачальника обладнання.

Якщо драйвер підходить, можливо, справа в тому, що його версія застаріла і її потрібно оновити. Якщо ви недавно робили оновлення пристрою, може знадобитися його перевстановити, оскільки попередня операція була завершена некоректно. Після перевстановлення бажано перезапустити ПК і спробувати знову роздрукувати потрібний документ.

Застрягання чи відсутність паперу в лотку принтера

Однією з поширених причин непрацюючого принтера є відсутність ресурсів, необхідних для друку. Ця проблема усувається вручну, без залучення фахівця. Досить просто заповнити лоток папером або прибрати тривалі роликом листи (Малюнок 9).

При цьому ні в якому разі не можна це робити вручну. Просто натисніть кнопку викл., А потім вкл., Щоб принтер самостійно їх «віддав». Іноді трапляється таке, що принтер «зажував» занадто велику кількість паперу і не хоче віддавати її сам.


Малюнок 9. зім’ятого паперу в принтері

В такому випадку можна звернутися до фахівця, щоб він почистив обладнання, але ніколи не намагайтеся зробити це своїми руками, оскільки в результаті необережного руху можете пошкодити внутрішні елементи пристрою, які не підлягають заміні. 

Чіп принтера і термін його життя

Якщо принтер після заправки не друкує документ, можливо справа в картриджі, а точніше в його чіпі. Картриджі більшості сучасних принтерів оснащуються спеціальними чіпами. Як правило, вони відрізняються невеликим терміном життя і їх вистачає не більше ніж на 2500-3000 аркушів, після чого вони виходять з ладу і вимагають заміни.

В такому випадку відбувається блокування картриджа, яку можна зняти тільки заново його прошив. Зробити це самостійно не представляється можливим, так що доведеться звертатися до послуг професіоналів.

Заправляємо принтер чорнилом

Якщо вас цікавить, чому підключений принтер узагалі не друкує, можливо, це відбувається через відсутність чорнила в картриджі. Неважливо, чи користуєтеся ви струменевим пристроєм або лазерним, чорнило в ньому залишаються витратним матеріалом, який постійно вичерпується. Щоб якісно заправити пристрій новим барвником елементом, краще також звернутися до послуг професіоналів.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо не друкує копіювальний пристрій і зможете усунути багато проблем самостійно. Але пам’ятайте, що при виникненні фатальних несправностей, краще звертатися до фахівців.

Ссылка на основную публикацию